Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#61 Nový příspěvek od Toreto »

A ma pravdu sused to tak spravil a a rok mal vyčistené iba hrubé drevo stromy popodriezal a traktorom povyvazal

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#62 Nový příspěvek od ITS »

A právě takové "frézování" náletů na čeláku se vůbec nedá do kupy s otáčkami pojezdového motoru.
To by byla ideální hydraulická jednotka vzadu a se samostatným motorem v ideálních otáčkách, s nádrží a chlazením a na hadicích na čeláku by chodila ta fréza a traktor by mohl popojíždět tam a zpět, aby nedusil hydrauliku.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15771
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#63 Nový příspěvek od oco13 »

Ano , vlastne aj tie cestárske traktory to majú ako prídavné zariadenie, nie je to hnané hydraulikou traktora.
Ako to že UNCo to zvláda? je to dané tým že je to hydropojazd?

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#64 Nový příspěvek od ITS »

Svůj pohon mívají jen frézy na sníh.
UNC točí stále plné točky, protože hydropohon kol nepotřebuje manipulovat s otáčkami motoru.
Pokud bys sehnal tu pracovní část, pak motor jakýsi máš a koupil bys jen čerpadlo, hadice, pojišťovák a nějaký ventil ( asi jen kuláč). Nádrž, chladič udělat.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15771
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#65 Nový příspěvek od oco13 »

Čo som videl pár krát na predaj tak bol celý ramenový mulčer- hlava s ramenom nádrž a čerpadlo na kardan traktora a dávajú k tomu aj závažia , ktoré treba ako protiváhu ramena.
Celý traktor 5500, oddelene 2t za mulčer a 3500 za traktor - to bolo aj s tabulkami.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#66 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Používám taky cepákovou hlavu, záběr 125cm. S originál hydromotorem byla před asi čtyřmi roky k mání za 6 tisíc. Dodělával jsem jen držák aby to bylo jak nasadit na ramena a už to jelo. Občas se v inzerci objevěj. Podle mně lepší než ta obrovská vrtule mulčovačů s vertikální osou.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15771
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#67 Nový příspěvek od oco13 »

Vladimír, ak môžeš daj sem aké parametre má tá hlava - výkon, kolko oleja , tlak predpokladám že 160atm. Aké otáčky .
Ďakujem.
UNCčko by ju malo byť schopné utiahnuť.??

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2964
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#68 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

teče mi do toho stejně jako do všeho ostatního - teoretických 54 litrů při 180ti barech. ještě než jsem pro to jel tak jsem kdesi zjišťoval, jestli budu mít dost oleje. kde jsem to vypátral, netuším. sečem s tím mizernou louku, takový dužnatý šťákloví, je tam dost mokro i když měsíc neprší a je teplo. je to ve videích. jak by si to poradilo s nějakým silnějším náletem netuším, asi tak jako origo traktor s ramenem když seče příkopy u silnic. taky záleží na rychlosti pojezdu. kolik dává čerpadlo v unc nevím, zjistit to by neměl bejt problém.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15771
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#69 Nový příspěvek od oco13 »

Mne nejde velmi o nálety, tie dávam pílou a štiepkujem.
Moj problém spočíva v tom, že som gramblavý - inak to neviem nazvať. :-/
Potrebujem kosiť sad ktorý vzniká na mieste bývalej džungle a ako mám mulčovač zavesený za sebou tak ho nevidím a hrozí že si odpálim aj stromky. Ak sa zase pozerám dozadu tak nevidím kam idem a stromky pošlapem traktorom. Naposledy keď som sa točil okolo orecha tak som dolámal trojsekčný rozvádzač :pohlavek:
Rád by som niečo čo má mulčer vpredu. Teraz provizorne to riešim tak že si ten 50cm pás okolo stromkov obídem malou kosačkou a zvyšok už lahko pobehám.
Vekmi sa mi páči americký Ventrac - ten mulčovač tiež nosí vpredu. Vzhadom na to že predajca v CZ ani nemá oficialny cenník a ceny dáva len mailom bude to strašná darda, teda pre mňa nerealne.
Obrázek

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#70 Nový příspěvek od krajan »

no oco uz len staci prerobit uchytenie na ten mulcovak co mas a dat ho dopredu ... Aky problem ???
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15771
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#71 Nový příspěvek od oco13 »

Hej vrtá mi to v hlave. :typek:
Len je to továrenský výrobok , nastriekaný vypalovacou farbou a je mi lúto na neho niečo variť z druhej strany. Ten záves čo som spotvoril je v originalnych úchytoch a dá sa dať dolu. :-/ Nemám ani prednú hydraulikuna traktore, lebo vlastne neviem ako by mala vyzerať. Na klbaku sa mi celá kapota vyklápa dopredu a ramená by šli nabastliť, len neviem si rady s tretím bodom kam a ako ho dať.
Preto som sem dával aj link na ten Ventrac ten má prednú hydrauliku len na dvoch ramenách , ale z fotiek a videí som nepochopil ako tam funguje plávajúca poloha ktorá je potrebná.
Určite niečo do budúcnosti budem skúšať, ale hydrauliku radšej obídem. Dosť ma trápi aj tá čo mám. :pistol:

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#72 Nový příspěvek od krajan »

nezvaraj , srobuj ....
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
tucnakk
Příspěvky: 436
Registrován: stř črc 04, 2007 4:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#73 Nový příspěvek od tucnakk »


Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15771
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Hydromotor pro malé čerpadlo 10cm3/ot

#74 Nový příspěvek od oco13 »

Ano presne to je ono- aj mám ten typ mulčera. Len ak si všimneš na tých videách - tieto závesy nemajú volné ramená. Teda nie je možný priečny náklon kosačky voči traktoru alebo ATV. Vzadu mám každé rameno zavesené osve a tak túto možnosť kopírovania mám. Len sa mi ju nedarí (zatial) preniesť dopredu.
Ale možno ten lankový systém by sa dal aplikovať. :typek: Budem špekulovať.

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“