Rada ohledně hydrořízení

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Rada ohledně hydrořízení

#1 Nový příspěvek od ota »

Ahoj rozhodl jsem se po nějakých neúspěších, že nahradím u ještěrky mechanické řízení s posilovačem ( pravděpodobně nefunkční ) za hydrořízení. Ale mám tu trošku dilema. Mám několik orbitrolů z kterých jsem vybral jen ty menší. Takže uvažuji o 50 Danfosu ( na obrázku ten černý ) Ale některé Orsty, Danfosy co jsem vyštrachal mají ještě tu kostku na sobě. Většinou v ní je takový ventyl. Ten co jsem vybral má ventyl přímo v tělesu. Tedy by nemusel tu kostku mít. Ale nevím, jestli to tak je.
Pro porovnání jsem vyfotil Orstu ( šedá ) ta tu kostku má. V té kostce je navíc jen ten ventyl.
A ještě jak správně zapojit přívod, odpad a L +R jsou asi směry pro pístnici. Tu jsem dneska sesadil dohromady dával jsem nové manžety.
Obrázky pro ilustraci.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Rada ohledně hydrořízení

#2 Nový příspěvek od jiriSBS »

Šedá orsta je typ LAGB , ty k provozu potřebují ventilový blok LWP,černý je pravděpodobně Danfos OSPC,ty mají ventily potřebné k provozu zabudované v tělese řízení.
Zapojení:spodní otvor s kuličkou u vnitř je vstup P -od čerpadla,otvor nad ním je výstup T odpad-nádrž,příp. další rozváděč a otvory v pravo L,R výstupy řízení,na pístnici

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rada ohledně hydrořízení

#3 Nový příspěvek od ota »

Děkuji mnohokrát za odpověď! 8) Já jsem si povídal, že by ten Danfos mohl být takhle bez té kostky. Právě jinou nemám. Jedině na Danfosu ale to je myslím 100. A ten nechci rozdělávat kvůli tomu. Tady tenhle vypadá nový. Není v něm ani olej. V té Orstě olej je. No uvidím napojím ho myslím ,,nenečisto" na stacionární hydrauliku a vyzkouším ho než to začnu pasovat do té ještěrky.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rada ohledně hydrořízení

#4 Nový příspěvek od ota »

Ještě jestli se můžu optat. Dneska jsem hledal holendry do toho Danfose. No a potvora mě překvapil. Nejdou tam Metrický holendry. Myslel jsem, že je to M 20x1,5. A kousínek jde a potom konec. Je to pravděpodobně nějakej Whitwortův jemnej závit. Měrka ukazuje 14 závitů/palec. Jinak ostatní závity na ten nástavec na volant jsou Metrjcké. To mám už našroubovaný. Právě jemné Whitworty závitníky nemám, abych vyzkoušel. Nevíte někdo, označení toho holendru? Až pojedu do hydrauliky abych řekl co potřebuju? Vezmu to sebou to je jasný, ale aby na mě zase nekoukali jak v elektroskladu! :D A stejně mi tam dali něco jinýho.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Rada ohledně hydrořízení

#5 Nový příspěvek od jiriSBS »

U Orst a Danfosu se použivaly připojovací závity buď M 22x1,5, ozn. v číselném kodu jako "1",nebo R 1/2",ozn. "2".

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rada ohledně hydrořízení

#6 Nový příspěvek od ota »

Tady tam jde kousek M 20 x 1,5. Ta Orsta je vod oka větší, tu jsem nezloušel šroubovat tam.
Jinak 1/2 jsem zkoušel a ta má hrubší stoupání. Tady je to jemné skorem podobné Metrickému stoupání 1,75.
No vezmu to sebou do Kolína až pojedu. Co mi tam ten strejko poví. Hlavbě, aby mě zase nevyjebal jek minule. :D

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně hydrořízení

#7 Nový příspěvek od kenybz »

oto vem si to sebou metrák to nemá a v prodejně to zkusí :)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rada ohledně hydrořízení

#8 Nový příspěvek od ota »

Vezmu, ale někdy ten chlápek nemá náladu. A když chci nevím co tak řve jak havalenej horník! :smich: Jednou jsem tam přijel a chtěl jsem hadici ke kompresoru a na konci zalisovat rychlospojku a na druhým ten čurament na foukání na ventylek. Tak mu to vykládám co chci a přijel chlápek s ruplou hadicí a že ji potřebuje hned udělat. Kouknul na hodiny a to už neudělám. Za 45 minut končíme. Nu ten vzal telefon a někam zavolal. Za chvíli zvonil prodavačovi mobil. Tak nějak do něj řval a že musí tu hadici udělat. Tak vzal hadici a za chvíli to měl. Byl teda pěkně nasranej potom. No a co si chtěl ty? No na ten kompresor. Jo tak jdem. Uříznul hadici a šel k tomu ponku co to lisuje a vyndal koncovku a ona měla malej průměr a do hadice byla malá. Kurva řval jak urvanej, mrsk hadice letěla do kouta. Uříznul jinou menší průměr a udělal to. Proto mám tak nějak obavy tam jít s něčím co nevím co chci. :D Aby mi Danfos nepřistál na hlavě! :vysmech:

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně hydrořízení

#9 Nový příspěvek od kenybz »

haha to je zážitek to nemám problém bo hadice dělá kámoš první teda vykačka a pak jsme dali řeč a opravil jsem mu po čase sekačku no a pak tykačka a přednostně to pro mě udělá když má z čeho i jeho šéf mě vítá dycky no to je prča ale oni jsou šikovní hoši kdysi jsem dělal na montáži plošin prostě jsem je skládal a tak nějak jsme zavzpomínali protože jsme tam tehdá dělali všichni...no to je doba
tak až bude příště remcat máž dvě možnosti buťo si ho teda nějak zpřátelit a nebo říct mám zavolat? haha ale tak kamarádi nebudete....
normálně su klidný člověk ale jak to přeteče tak umím teda festovně hulákat a v jedné hydro prodejně nebudu psát konkrétní firmu z okresu UH tak jsem čekal u pultu jak tydýt a ještě větší tydýt hledal vhodné šroubení snad půl hodiny a on ten hrnec přetekl kua to s měl vidět ten fofr útrata za pár stovek a věnovalo se mě i vedení firmy...
a od té doby tam mají schopného člověka na prodej kusovek protože jim došlo že můžou takového troškaře vytočit a následně si poškodit v regionu jméno
a z jinéhou soudku kamarád má prodejnu spojovacích materiálů když začínal tak to byla prča příjdu tam a říkám dobrý den a on na to pičo zdár.../admin snad promine tento výraz/ říkám prosím a on vole ty si mě nepamatuješ?
no byl to spolužák no a tak jsme dali řeč a pak přišel dědula že potřebuje nějaký šrůbeček a spolužák říká kua to mě sere dědek no a já mu nato vole takový dědek nebo jakýkliv zákazník co chce jen pro tebe zanedbatelnou položku a zdržuje tě tak ti buď-to udělá takovou reklamu když mu vyhovíš a nebo tě tak pomluví že ti sem nikdo nepřijde
a jak to dopadlo???? tak špekuluijte pište odpovím zítra
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rada ohledně hydrořízení

#10 Nový příspěvek od ota »

To máš kolikrát jak píšeš prodavače, že jsem na obtíž.
Taky jezdím pro gufera, ložiska a tak. Pvně jsem tam přišel a za stolem paní. Si v duchu říkám kruci, ta bude koukat co chci. Manžety sežvejkaný, O kroužky přervaný a nějakej vergl jsem ještě táhnul sebou abědovanej. A ona vzala šupleru a jdeme do skladu. Všechno v pohodě vyhledala a přeměřila a odvodila co jsem ji pověděl. No pasovalo všechno jak fík. Si povídám kam se hrabou chali na ní. A teď když tam přijdu a něco si vymyslím nemožnýho, tak si to napíše a hned jak to někde schrastí tak volá, nebo pošle zprávu že už to tam mám. Naposledy palcoví manžety. Každej by mě s tim vyhodil. A nakonec je sehnala i na brzdovku.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně hydrořízení

#11 Nový příspěvek od kenybz »

tak tak to v jedné firmě u zlína tam chodím na těsniva a tam jsou jen ženské a ukažte to kvůli pár kusovkám se ti věnují jak kdybys jim dělal bůhví jaký obrat ale je to v podstatě taková reklama co?
určitě si to řekl pár lidem jak se tam dobře nakupuje a tak nějak to funguje
samo že mají e-shop a zákazníky co toho berou o proti nám mraky a tam se točí jiné cifry ale ten přímý prodej je důležitý a pokud je prodavač-ka vstřícný tak je to jedině dobře
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Rada ohledně hydrořízení

#12 Nový příspěvek od ITS »

Jak píše Kenybz - u Kaliny jsou samé odbornice.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Rada ohledně hydrořízení

#13 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, tak holendry koupený. Přišel jsem do obchodu, pán povídá co to bude, já postavil Danfose na stůl a že bych potřeboval holendry. On jen jaké připojovací rozměry? Tak jsem nahlásil rozměry na připojení hadic a on jen šáhnul do šuplíku a vyskládal na stůl. Došel pro ty podložky s manžetama a povídá co dál? Já že je tam nějakej spešl závit. A on jasně je a našrouboval holendr do Danfosu. Hm, věděl co potřebuju. Zaplatil jsem a šel. Asi měl dobrou náladu! Ale na druhou stranu, věděl hned co potřebuju. No asi už to pár pátků dělá. 8)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně hydrořízení

#14 Nový příspěvek od kenybz »

no vidíš 8)
no a dopovím to ze včerejška kámoš už tam má dvě prodavačky a vyznají se a troškařům co berou pár šroubků a podložek to nechávají grátis obchod jede jezdí tam kopa firem z oklolí nakupovat sortiment stále zvětšuje a už druhá prodejna je opět malá a tak by to mělo být
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“