Zapojenia serva

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Zapojenia serva

#1 Nový příspěvek od maruten1707 »

Zdravím potreboval by som aby mi niekto pozrel čí som správne pochopil napojenie serva na obrázku. Ide mi hlavne o to že či avia servovalec+nadržka+zbc12 sú dobre nakreslené či ich v skutočnosti možem takto zapojiť aby to dobre fungovalo, hlavne tie 2 šrobenia na nadržke či som dobre nakreslil šípky-lebo neviem ktorý je výpust a ktorý spiatočka. Dakujem
Obrázek

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zapojenia serva

#2 Nový příspěvek od maruten1707 »

nikto ma v tom zapojení nevie usmerniť?

Uživatelský avatar
TOMINGUEZ
Příspěvky: 252
Registrován: pon led 04, 2010 6:57 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Zapojenia serva

#3 Nový příspěvek od TOMINGUEZ »

Neporadím ti presný typ ale chýba ti tam ešte orbitrol. :friends: Vyrába ich Orsta alebo iné značky...
Viem zohnať náhradné diely na ruskú techniku (Gaz 66&69, Uaz, Volga, Moskvič , Kirovec) . Všetko nové diely čo sa dajú poslať na dobierku. Keby mal niekto záujem tak sz. http://pokec.azet.sk/aro240/fotoalbumy/ ... b649654209

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zapojenia serva

#4 Nový příspěvek od maruten1707 »

orbitrol tam nebude je to klasický servovalec,pojde to na traktor ktorý uz ma riadenie

Uživatelský avatar
TOMINGUEZ
Příspěvky: 252
Registrován: pon led 04, 2010 6:57 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Zapojenia serva

#5 Nový příspěvek od TOMINGUEZ »

OK mal si pravdu netreba tam orbitrol ale dúfam že ti pomôže toto : http://www.avia-club.com/forum-tema/servo-13639
Viem zohnať náhradné diely na ruskú techniku (Gaz 66&69, Uaz, Volga, Moskvič , Kirovec) . Všetko nové diely čo sa dajú poslať na dobierku. Keby mal niekto záujem tak sz. http://pokec.azet.sk/aro240/fotoalbumy/ ... b649654209

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zapojenia serva

#6 Nový příspěvek od maruten1707 »

ok tam som tiež písal na tom fore ale nevedel som presne výjsť s tých foto....potrebujem na mojom konkrétnom prípade čerpadlo ZBC+piest avia+nádržka avia

pavel sk
Příspěvky: 12817
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zapojenia serva

#7 Nový příspěvek od pavel sk »

Mas to na tej scheme opacne. Tlak s cerpadla musi ist do pracovneho valca posilovaca. Prepad spat do nadrze ide s hlavi piestnice (hrubsia hadica).

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zapojenia serva

#8 Nový příspěvek od maruten1707 »

ok takže takto -prekreslil som to, a ešte by som potreboval vedieť či šípky ktoré sú nakreslené na nádržke či sa nemajú prehodit medzi sebou( proste napájanie do čerpadla by malo isť s hrubšieho alebo tenšieho vývodu nádržky?)
Vedel by mi ste mi ešte poradiť aké jednotlivé rozmery(hrúbky) tlakových hydraulických hadíc použiť na šípke č.1,2,3?
Obrázek

pavel sk
Příspěvky: 12817
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zapojenia serva

#9 Nový příspěvek od pavel sk »

Ked tu nadrzku s vrchu otvoris a demontujes horne veko, tak by to malo byt vidno ktory kanal je saci a ktory prepad. Taku nadrzku mali aj LIAZ MTS. Tam sacia hadica bola len nasuvacia a zaistena sponou. V prepade je urcity tlak oleja a tam musi byt hadica srobovacia. Prepad s hlavy piestnice by mal byt hadicou na 27kluc. Tlakova hadica je tensia na 19 kluc. Ten posilovac je vlastne rovnaky ako v Zetoroch. Rozdiel bol asi len v dlzke.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zapojenia serva

#10 Nový příspěvek od maruten1707 »

Obrázek

takže tá sacia bude šípka č.1 nakolko je tam nasúvacie hrdlo a ta 2 je potom prepad? dobre som to pochopil?
Ano tie servovalce avia a zetor su skoro rovnake len avia ma asi o 2 cm menší výsuv ako zetor.
Takže mám to dobre nakreslené aj celkové zapojenie serva a aj zapojenie na nádržke?

pavel sk
Příspěvky: 12817
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zapojenia serva

#11 Nový příspěvek od pavel sk »

Malo by to tak byt.

lacino
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 21, 2012 3:18 pm
Bydliště: Korňa

Re: Zapojenia serva

#12 Nový příspěvek od lacino »

maruten1707 píše:Obrázek

takže tá sacia bude šípka č.1 nakolko je tam nasúvacie hrdlo a ta 2 je potom prepad? dobre som to pochopil?
Ano tie servovalce avia a zetor su skoro rovnake len avia ma asi o 2 cm menší výsuv ako zetor.
Takže mám to dobre nakreslené aj celkové zapojenie serva a aj zapojenie na nádržke?

Čavec. Sanie čerpadla je na kraji nádobky -hrubšia hadica a spiatočka je v strede nádobky
tenšia hadica. Ak to zapojíš ako to máš nakreslené tak ti nebude stíhať filter prepúšťať olej.
Ja som to mal tiež tak zapojené ako to máš nakreslené a stálo ma to týždeň menenia čerpadiel
orbitrolov hadíc až ma ako posledná možnosť napadlo vyhodiť filter a ono to zrazu fungovalo.
Prehodil som hadice nasadil filter a ide to. :)

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zapojenia serva

#13 Nový příspěvek od maruten1707 »

Ok takže: šípka č.2 Sanie - na kraji hrubšia hadica
šípka č.1 Spiatočka -v strede tenšia hadica
Obrázek

Ale potom celkový obrázok zapojenia je dobre nakreslený podla toho čo hovoríš.
Obrázek

lacino
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 21, 2012 3:18 pm
Bydliště: Korňa

Re: Zapojenia serva

#14 Nový příspěvek od lacino »

maruten1707 píše:Ok takže: šípka č.2 Sanie - na kraji hrubšia hadica
šípka č.1 Spiatočka -v strede tenšia hadica
Obrázek

Ale potom celkový obrázok zapojenia je dobre nakreslený podla toho čo hovoríš.
Obrázek
Ja mám riadenie s orbitrolom a klasickým piestom tak ti ostatné neporadím -nemám s tým
skúsenosti a filter by mal byť dobre zapojený.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zapojenia serva

#15 Nový příspěvek od maruten1707 »

Ok ak je tá moja schéma nakreslená dobrá....tak fajn som rád dúfam že to bude ok.
Ešte ohľadom oleja do serva je myslím predpísaný olej OL-N2 -nikde ho nemôžem nájsť asi je to staré značenie,môžem namiesto toho požiť hydraulický OT-HP3?

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“