Help - rozborka rozvaděče (10 NRP)

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - rozborka rozvaděče (10 NRP)

#31 Nový příspěvek od pinkygsx »

pinkygsx píše:chlapy jak se nechí otočit víčko u rozvaděče aby my šli všechny páčky stejně?
Obrázek
upředním že jedna sekce se pohybuje doleva a doprava a druhá dopředu a dozadu nechá se to nějak otočit? aby šli stejným směrem?

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Help - rozborka rozvaděče (10 NRP)

#32 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Dá musíš to rozobrat a vyrazit tie dva kolíčky ktore držia tu krytku myslim si že toto niekto už prerebal
Dobre už bolo

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - rozborka rozvaděče (10 NRP)

#33 Nový příspěvek od pinkygsx »

pinkygsx píše:
pinkygsx píše:chlapy jak se nechí otočit víčko u rozvaděče aby my šli všechny páčky stejně?
Obrázek
upředním že jedna sekce se pohybuje doleva a doprava a druhá dopředu a dozadu nechá se to nějak otočit? aby šli stejným směrem?
chtěl bych se zeptat nechá se nějak tento rozvaděč zrepasovat? hydraulika mi pada dolů, píst je nový
když jsem ho měl rozdělaný tak tam žádné těsnící gumičky nejsou na pístku nejsou.

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Help - rozborka rozvaděče (10 NRP)

#34 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Jedine hydraulicky zamok,pravdepodobne bude vôla okolo piestika a už to pušta tu pomôže jedine na chromovat piestik a dat to prebrusit.
Dobre už bolo

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - rozborka rozvaděče (10 NRP)

#35 Nový příspěvek od pinkygsx »

fabikmiroslav píše:Jedine hydraulicky zamok,pravdepodobne bude vôla okolo piestika a už to pušta tu pomôže jedine na chromovat piestik a dat to prebrusit.
hmmm tos mě moc nepošil :shock: takže možná raději sehnat jiný

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - rozborka rozvaděče (10 NRP)

#36 Nový příspěvek od Atlan »

Preto sa to kupuje nove aby to nepadalo.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - rozborka rozvaděče (10 NRP)

#37 Nový příspěvek od pinkygsx »

nějaký tip kde levně koupit dvousekvenční rozvaděč a dobrýýýý 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - rozborka rozvaděče (10 NRP)

#38 Nový příspěvek od Ondras83 »

pinkygsx píše:
pinkygsx píše:
pinkygsx píše:chlapy jak se nechí otočit víčko u rozvaděče aby my šli všechny páčky stejně?
Obrázek
upředním že jedna sekce se pohybuje doleva a doprava a druhá dopředu a dozadu nechá se to nějak otočit? aby šli stejným směrem?
chtěl bych se zeptat nechá se nějak tento rozvaděč zrepasovat? hydraulika mi pada dolů, píst je nový
když jsem ho měl rozdělaný tak tam žádné těsnící gumičky nejsou na pístku nejsou.
hele, ale ja myslim, ze tam jsou gumicky - kdyz se podivas holendrem dovnitr do rozvadece a vezmes za paku, tak by tam meli bejt na tom pistku gumicky - ale treba kecam, nevim ted presne

Uživatelský avatar
Boniek
Příspěvky: 691
Registrován: stř led 05, 2011 3:44 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Help - rozborka rozvaděče (10 NRP)

#39 Nový příspěvek od Boniek »

O kroužky jsou jen na koncích, aby olej nešel ven z rozvaděče, mezi kanály to těsní kov na kov a pokud jsou šoupátka ojetá, tak tomu není moc pomoci. V Jihlavanu ta tyhle staré rozvaděče ještě nějaké ND mají, ale ekonomicky to bude asi mimo.

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Help - rozborka rozvaděče (10 NRP)

#40 Nový příspěvek od Badyn »

Boniek píše:
Vladimír Kolenovský píše:
Boniek píše:Chci přetěsnit tento rozvaděč, nevíte jaké všechny rozměry o-kroužků v něm jsou? Abych si je sehnal dřív něž to rozeberu.

Ahoj dnes jsem ho přetěsnil O kroužky průměr 16 a síla 3 mm 3kusy, průměr 30 a síla 2,5 - 1 ks pro jednu sekci.
Jo 8) , naměřil jsem stejné hodnoty, už je mám objednané. Ještě pro upřesnení, u páček mi to vyšlo na 15x1,5, je to správně?
Ahoj, mám taky tento rozvaděč, teče mi hlavně kolem páček, jsou tam špatné o-kroužky, u tech posuvných pístků žádné o-kroužky nejsou ne, viz příspěvek výše?
Má cenu rozebírat nějak tu první sekci, docela to fungovalo...
Ta první sekce slouží jako regulace tlaku?

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Help - rozborka rozvaděče (10 NRP)

#41 Nový příspěvek od Tata »

a nebo ten rozvadeč nemá pevnou polohu a pouští olej do odpadu ale nevím jak ti to předtím chodilo jestli držel a ted ne tak bude v haji, jinak je sranda přetesnovat ty páky je třeba hodně gumiček než člověk přijde na správný postup
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Help - rozborka rozvaděče (10 NRP)

#42 Nový příspěvek od Badyn »

Nene tlak držel v pohodě :) , ale hrozně to teklo právě kolem těch páček :(
Co myslíš tím "jinak je sranda přetesnovat ty páky je třeba hodně gumiček než člověk přijde na správný postup" jako že se zničí hodně okroužku než se to vychytá?

Uživatelský avatar
Boniek
Příspěvky: 691
Registrován: stř led 05, 2011 3:44 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Help - rozborka rozvaděče (10 NRP)

#43 Nový příspěvek od Boniek »

Objednej si pár těch kroužků navíc, chce to trochu cviku, ale složité to není. Doporučuji vyměnit všechny kroužky najednou. Pokud jsou hodně staré, nebudou už pružné, tak jak to rozebereš, nejspíš přestanou těsnit. První sekce je přetlakový ventil, pokud funguje, tak netřeba rozebírat.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7884
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Help - rozborka rozvaděče (10 NRP)

#44 Nový příspěvek od Chose11 »

dotaz, mám doma 10NRP2 a 10NRP1, dají se spojit dohromady a vyrobit si třísekční rozvaděč?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
daverek
Příspěvky: 33
Registrován: úte srp 11, 2015 9:23 am
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Help - rozborka rozvaděče (10 NRP)

#45 Nový příspěvek od daverek »

Otázka od nováčka - lepší mít přívod od čerpadla (a vratku) stejným průměrem hadice jako jednotlivé sekce nebo menší a je potřeba "s mírou"?

Pro můj stroj je předepsané připojení rozvaděče hadicí 10mm průměru a k válcům jdou 6mm hadice - předpokládám, že to je kuli tomu, aby šly i dvě sekce najednou a rozvaděč byl zásoben dostatečným množstvím oleje. Cpát tam 13mm vstup oproti 6mm na sekcích už by zase při používání po jedné sekci způsoboval zahřívání oleje nebo si to pobere regulační ventil?

Díky 8)

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“