hydraulicky dvousloupovy zvedak

hydraulické okruhy, pístnice, hydromotory, netěsnosti, orbitroly, oleje, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: hydraulicky dvousloupovy zvedak

#16 Nový příspěvek od ITS »

S rohatkama by ty písty byly jen jednočinné. Ta clona by slušela přímo do hrdla na každé pístnici. A čerpadlo s pojišťovákem, protože se musí někam odlét přebytečný olej. Za tu chvíli se to přes pojišťovák neuvaří - zvláště, pokud tam nebude zbytečně převalený tlak.Ten tlak musí být blízký potřebné zvedací síle, aby byl dost podobný i na cestu dolů ( tedy u jednočinné pístnice), jinak by to klesalo strašně pomalu. Jiné by to bylo s dvojčinnou pístnicí. To by se clonky překonávaly také silou čerpadla a nikoliv jen vahou břemene. Jsou i jiné cesty, jak ovlivnit rychlost, ale zvedák jezdí jen občas, tak bych volil to nejlevnější = pevná clonka v hrdle pístnice. Trošku je problém v té univerzálnosti agregátu - tedy aby to čerpadlo nebylo moc veliké na ten pomalý zvedák, když jej chceš používat i na štípačku. Ale jak už jsem řekl - jezdí jen chvíli, tak by to pojišťovák chvíli pouštěl a snad by se to neuvařilo. Ta univerzálnost je na prd.

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: hydraulicky dvousloupovy zvedak

#17 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »

V tom druhým díle je krásně vidět,jak ta synchronizace funguje


[Youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RP0SLtmdQVI[/Youtube]
[Youtube]https://www.youtube.com/watch?v=devMZzwxWq4[/Youtube]

Uživatelský avatar
peny
Příspěvky: 2731
Registrován: pon bře 08, 2010 1:18 pm

Re: hydraulicky dvousloupovy zvedak

#18 Nový příspěvek od peny »

upravene odkazy od kostala :friends:



booriiss
Příspěvky: 63
Registrován: pát zář 28, 2012 6:18 pm
Bydliště: Kounov

Re: hydraulicky dvousloupovy zvedak

#19 Nový příspěvek od booriiss »

Děkuji. Vím jak má fungovat klasický.. ale ten než se rozebere tak mám fousaty děti (ono možná i než vyrobim ten můj :D ) šlo mě o ten z odkazu. Zapojit jen dvě hadice a jet. A ne napínat nějaký lana :)

Odpovědět

Zpět na „Hydraulika“