videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

Youtube.com

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#376 Nový příspěvek od ota »

No tedy levou rukou, to bych ten hřebík netrefil ani prd! :vysmech: Jako házet maltu obouma rukama bez problému. Když jsem házel stěny střídal jsem to. Nebo svářet levačkou v pohodě. Ale třeba nenapíšu levačkou ani písmenko! :smich:
Ale měli jsme ve firmě svářeče a to byl levák. Někde si z netu objednával nářadí pro leváky. Byla fakt sranda, když se něco dělalo a helé nůžky na plech, vezmu je a oni opačný! Kurva co to je? A on dej to sem, to jsou moje! On si vždycky položil svoje věci a na montáži se šáhlo a kurva co to je? A on jeho vercajk. Měl tuším i šupleru pro leváka. Už se nepamatuju co v té base všechno měl. Ale kupoval si pro leváky věci. 8)
Zase někdy to byla výhoda, on udělal tu práci, která třeba pro mě byla přez ruku. 8)

Fizz
Příspěvky: 7851
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#377 Nový příspěvek od Fizz »

Tak nůžky na plech mam oboje,klempirskou jinK kolikrát neuděláš, hřebíky umím i levou, ale holt tam nenit ta praxe, to samý ceocko nebo MMA. Jeden klempíř co jsrm s ním dělal měl levou flexu, ale jestki byla predelana nebo původní netuším. Měl obě, používal tu či tudke potřeby. Nicméně taková co tlačí proti obsluze by mela do koše. Když jsem zavazoval ten rozparanej kotník nebylo to moc pěkný pokoukání. Ta 230 ho pěkně porychtovala.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#378 Nový příspěvek od Britt »

Já jsem přeučenej levák. Lžíci nebo tužku držím pravačkou, ale jinak všechno levou rukou. Nůžky na plech pro leváky mám taky a na úhlové brusce stačilo pootočit ochraný kryt a naštoubovat rukojeť na druhou stranu.
Není to tak dlouho, co jsem viděl někde v nabídce i šroubováky pro leváky a to si někdo nejspíš dělal prdel. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#379 Nový příspěvek od ota »

Jardo pamatuju se ze školy učitelka Tyrnerová děti co chtěli psát levačkou fackovala. Museli se přeučit na praváky. Babka byla dávno v důchodu a razila cestu všichni musí být praváci. Měla ve třídě vnuka a on byl taky levák. Co ten jich od báby schytal! I jeho zmastila vždycky. Kolikrát dětem přivazovala levou ruku k lavici aby museli psát pravou.

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#380 Nový příspěvek od fikejz »

Jako malý kluk jsem psal oběma rukama. Až do druhý třídy, ale pravou mi to šlo líp. No a v tý druhý třídě jsme jednou měli místo naší soušky učitelky suplentku a že napíšeme si písemku z krasopisu. Já jsem měl pravačku v gipsu a tak jsem psal levou no a vyfasoval jsem už nevím jestli trojku nebo dokonce čtverku! Samozřejmě jsem se ohrazoval a hned jsem to tý suplentce povídal. A ona nic, že je to nadrápaný a hotovo. Pak povídala vezměte si tužky a budeme psát. No a na to zas já nic! A ona prý: "Ty psát nebudeš?" Já: " Ne! Nebudu jsem pravák a pravou mám v sádře!" A bylo vymalováno. Od tý doby jsem levou nic nenapsal a když jsem to po letech zkoušel už to nešlo.. Blbka!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#381 Nový příspěvek od vitex »

Jsem sice pravák,na každou práci levej.Zase mě to ale vůbec nevadí. :smich:

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#382 Nový příspěvek od stanik84 »

Když pominu to řemeslné zpracování a svařování na soustruhu, tak dobrej nápad :-) : https://www.youtube.com/watch?v=9EPfRd79FPM

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#383 Nový příspěvek od jean »

Tento je šikovný https://youtu.be/3Q8xB75M8iA

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#384 Nový příspěvek od jean »

9:08 - ten magor strčil ruku do lisu https://youtu.be/vHne1G9Dkm4?t=546

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#385 Nový příspěvek od jean »

Tie pracovné podmienky, to je peklo. Ale piest vyzerá fajn https://youtu.be/kCueeeh5foI

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#386 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak oni jsou mistři svého řemesla. To už by tu nikdo nedokázal.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
fajlla
Příspěvky: 1635
Registrován: čtv kvě 14, 2009 3:52 pm
Bydliště: Dobšín
Kontaktovat uživatele:

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#387 Nový příspěvek od fajlla »

Hustá je ta honovačka postavená ze soustruhu.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#388 Nový příspěvek od ITS »

Včera na mě vyskočilo tohle video

https://www.youtube.com/watch?v=nl7EcMmp6Vg

Zvláště postup seřízení žací lišty je famózní.
Tahle videa je třeba sledovat. Tak totiž bude vypadat náš průmysl po ukončení vlády pětikolky. Tak aby nám pak tihle košiláči nekonkurovali.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#389 Nový příspěvek od chobotek »

Nepřeceňuj je. Košiláči vážou do snopů, ale furt myslím, že sklízecí mlátička půjde vyrobit na klasických strojích. Prostě STS, Sdružené Traktoristické Strojírny. Tak ne že zas něco vyhodíš do šrotu.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#390 Nový příspěvek od jean »

ITS, mne tá výroba vo videu zas taká primitívna nepríde, nejak extrémne sa nelíši od moderných strojov. Akurát ohranovák a nožnice u nás sú riadené počítačom a ked sa obsluha vyzná, tak to ohne na prvý pokus. A rovnať mohli pod lisom, keby nejaký mali. Zváranie elektrodou pri kusovej výrobe je produktívne celkom dosť, pokiaľ sa nevalia tisíce kusov ročne, tak roboticky riadené rameno s poloautomatom je luxus, ktorý sa nezaplatí. Za mňa fajn videjko, videl som horšie. Ale videl som len prvých 15 minút. Edit: aha, už som našiel to rovnanie, luxus :shock: Možno je to hudobník a hrá na xylofon

Odpovědět

Zpět na „Videa z netu“