videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

Youtube.com

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
Irčan
Příspěvky: 2445
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#346 Nový příspěvek od Irčan »

Aha tak toTě zklamu to byla moja reakce na video co sem dal FIzz 23.12.Pakistán.
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#347 Nový příspěvek od chobotek »

A ták. To sem nepochopil, protože to druhé video (převíjení rotoru) jsem viděl až teď. Těžko říct, co je dané použitou kamerou, ale na konci ten komutátor nějak divně poskakuje. Nikdy bych ho nepřetáčel, dokud bych se hodinkama na osazení ložiska nepřesvědčil, že mám rotor správně upnutý. Pak tam chybí vyvážení a vyškrabání mezilamelové izolace. Třeba to udělal potom :-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 318
Registrován: sob lis 22, 2008 9:04 pm

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#348 Nový příspěvek od forester »

Tak toto je u mňa macher! Vŕtačka ,TIGovka ,brúska a ešte mu to aj fachčí!

https://www.youtube.com/watch?v=Bk4RND5AbRc

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 318
Registrován: sob lis 22, 2008 9:04 pm

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#349 Nový příspěvek od forester »

Tak toto je u mňa macher! Vŕtačka ,TIGovka ,brúska a ešte mu to aj fachčí!

https://www.youtube.com/watch?v=Bk4RND5AbRc

Uživatelský avatar
forester
Příspěvky: 318
Registrován: sob lis 22, 2008 9:04 pm

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#350 Nový příspěvek od forester »

Prosím upratať, už som popil :)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#351 Nový příspěvek od Britt »

Narazil jsem na videa jednoho amíka a ten má teda zlatý pazoury, něco jako náš Ota. Nebojí ništ a vyrobí cokoliv. :)

https://www.youtube.com/watch?v=kKrdJdp ... nel=Abom79
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#352 Nový příspěvek od ota »

Ne, ne Jardo já mám pazoury jalový! Akorát pomordovaný a občas pořezaný od špon! :vysmech: Teď naposledy jsem uklízel u vrtačky a nandal špony do takové škatule co mám dole. Vyklápím do soudku. A koukám špony čumějí všude z té plechovice a říkám si kurvy jedny jestli mě některá kousnete! Tak jako když by Jsi vyklápěl ježka do malé škatule. Samo jedna potvora mě chytla za pačmák. Takhle za palcem. Škrta tak 5 cm. Krve hned z toho. Pomastím to tím sprejem co tu mám. A ono to lilo jako z konve. Tak počkej dám čtvereček. Dám jeden pak druhej a furt to mastilo! :D No přeci to nebudu fačovat! Dal jsem ještě jeden čtvereček a už to bylo lepší. Nechtěl jsem to přetáhnout náplastí. Přeci jen mám ,,opičácký" pazoury samej chlup. Kdo to má pak z té pazoury párat! No dobrý pak jsem ty čtverečky stejně nemohl sundat z toho. Procucalo se to a uschlo. No samo minulej tejden jsem to vysmejčil u vrtaček a čtvrtek pátek a včera vrtal mrtě děr. Je toho tam víc než předtím! Ale co chci říct, natáhnul jsem si nějakej sval na pravém pačmáku. Kurva po ránu to jde, ale k večeru pazoura bolí někde uvnitř. Zhoupnul jsem se asi 3x na lehátku a to na to nezabírá. Tak manželka mastí opodeldokem. A na noc tabletku nalgesinu. Ráno pohoda. Večer když jdu spát musím na zádech. Jinak se to nedá jak mě někde uvnitř za pačmákem berou ty ovladače tam. Ale dneska už to bylo lepší. Mám tu výhodu, že většinou lehnu do postele a tak do 5 min usnu. I s tím bolavým pačmákem.
Takže ty moje ruce jsou jalový. Jó ten mistr ten co o něm vyprávím, ten měl zlaté ruce. Však se jich taky nachválil! To je ten jak říkal ,,nebojte se ručičky moje, vy nikdy nic dělat nebudete" :D Koukal na ně jako na svatej obrázek. Ale si dělal srandu, stoupnul k soustruhu a už to padalo. 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#353 Nový příspěvek od ota »

Jardo pár obrázků pro Tebe. Ze dneška výroba domečků s dírou trochu vedle středu a trochu posunutejma čelistěma. Ani nevím v jakým pořadí jsem je tam nastrkal, ale nakonec s trochou plíšků a podložek byl ten dulek ve středu. :smich: To mám od starejch dědků, plíšky, papírky podložky. I když jsem si to spočítal, stejně to bylo trochu jinak.
Na a trochu šponovýho herberku co mám zrovna teď u vrtačky. Ty ďírky 33 mm vyprodukovaly dosti šponek. Nu zase budu uklízet. Ale ty domečky mají taky nějaký dírky ještě v sobě a trochu frézování.
Tak video nemám, ale obrázky nějaký jo.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#354 Nový příspěvek od vitex »

Taky Vám pošlu pár obrázků,hned jak je obdržím.Ale do jiného vlákna.Sám se fotit neumím.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#355 Nový příspěvek od Britt »

Oto, s tím počítáním jsme na tom stejně. Teoreticky to má být takhle a ve finále je to docela jinak a vůbec nevím proč. Ještě tak v paknšajbě, kde se každá čelist šteluje sólo, ale toho sraní s tím. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#356 Nový příspěvek od Britt »

Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#357 Nový příspěvek od cenda.t »

Tož to je fakt bomba! 8)

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#358 Nový příspěvek od duchodce »

Tyhle lidi obdivuji pro jejich trpělivost a preciznost. Já byl vyučen v oboru " moc se s tím neser" - za prdelí ti stojí linka na sklizeň /podle období/- v kravíně čekají ženské - hele tu mašinu zítra potřebujem - no něco si sežeň ve šroťáku ,to víš materiál není. A to v člověku zůstalo a když jsem se v 55 dostal k přesnějšímu řemeslu, tak když jsem si začal po dvou letech začal zvykat tak přišli Ušáci do podniku s novými manažery.A to se zase divili kolegové co je možné požadovat. Práce na 6 hodin a manažer :"no my vám dáme 6 lidí a udělejte to za hodinu" já na takový tlak byl zvyklý ale pro ně to byl šok.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#359 Nový příspěvek od ota »

To Duchodce mám stejnou zkušenost s manažery. Vyráběli jsme kontejner. Tedy kogenerační kontejner bez motoru a alternátoru, to si dával zákazník. No a mi dělali to opláštění. Přišel šéf a kouká kouká kolik je na tom ještě práce? No asi tak na 10 hodin. Hm obešel kontejner a spočítal lidi. Přišel a říká, práce na 10 hodin v těhle čtyřech lidech. No já sem naženu celou dílnu, to bude 20 lidí a bude to za 2 hodiny hotové. Víc lidí, hodně odvedené práce. Nahnal všechny liďi a odešel. Za dvě hodiny přišel a kouká a proč to není hotové? Však je vás tu dvacet! Na jak dlouho to máte? No okouknu konťák a asi na tři hodiny! Šéf začal řvát jako blázen! Doprdele však je tu dvacet lidí a není to hotové! Nikdy nedošel k tomu, aby si tam někdy stoupnul a dělal. Aby viděl, že to není tak jak on počítá. Pak by zjistil, že to tak není. Čím víc liďí bylo, tím to bylo horší. A na některé detaily se zapomělo. Musely se pak opravovat. Když jsme dodělávali kontejner ve čtyřech lidech celou noc, bylo to stokrát lepší, než když nás u konťáku bylo dvacet. Vždycky je to tak, že když jsme byli čtyři, dělali jsme všichni jednu nebo dvě věci. Udělali a šli na další. Postupně jsme obešli celej konťák a vše v pohodě udělali. Rovnou jsme si to i kontrolovali. A když bylo dvacet liďí, každej stál a čekal, až to udělá ten druhej. Ten co to měl na povel, nestíhal všechny kontrolovat, kočírovat to, přinášet vci, které byli potřeba. Každej pořát něco neměl, hledal, potřeboval. Kolikrát jsme ve čtyřech ( stálá parta ) dělali celou noc. Odpolední a noční k tomu. A ráno jsme si to i naložili na kamion a šli dom. V klidu a pohodě. Klidn 16 hodin i víc. Než přijel kamion stihli jsme i kafe a pokec. Když nás dělalo dvacet kamion stál a čekal až se to dosmolí. A šéf to stejně nepochopil. Jak je to možné. Proč třetina lidí udělá 3x tolik práce. Asi to bylo skoro hotové a jen to přez tu noc dolízli a naložili.

Fizz
Příspěvky: 7928
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: videa obrábění kovů a jiné řemeslné práce

#360 Nový příspěvek od Fizz »

"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Videa z netu“