ZAKLINAČ BÝKOV

Youtube.com

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: ZAKLINAČ BÝKOV

#2 Nový příspěvek od Tomas6 »

Samozřejmě vím co dokáže kráva, asi si dokážu představit co dokáže pořádně nasraný býk. Nějaké býčky jsme měli dřív i doma u hrantu, ale.tak do 7-8 metráků. A nebylo to nic moc, hlavně když bylo potřeba ho vyvést ven když šel na jatka. Ale loni jsem byl svědkem jak kolega zemědělec manipuloval s plemeňákem, hovado veliké, strach z něj šel už když jsem ho viděl. A on za ním šel jak beránek. Normálně za kouskem chleba. To ty moje krávy tak poslušné a klidné nejsou. Zvlášť ta rohatá je nevyzpytatelná a bez klocku k ní nejdu ani omylem. No nedalo mi to a zeptal jsem se ho na to. Říkal že už v odchovně vybírají kusy s klidnou povahou. A pak je to samozřejmě o tom jak se k němu chová dál. Říkal že bez kusu chleba, nebo jablka k němu nejde. A něco na tom asi bude, páč jedna z těch dvou krav co mám, měla ránu ne vemenu, která potřebovala každý den ošetřit. Tak že začátku to byl obrovský problém. Po měsíci už bez problémů vlezla do uličky a nechala se zavřít, teď po 5ti měsících vleze do uličky, strčí hlavu do zábrany, nastaví nohu abych ji mohl uvázat, po kontrole natáhne hlavu po chlebu, couvne z uličky a nechá se pohladit.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: ZAKLINAČ BÝKOV

#3 Nový příspěvek od fikejz »

Přesně jsi to popsal, je to o každodenní manipulaci a práci se zvířetem. Jak ho naučíš takové bude. Pak je podstatě jedno jaké je to zvíře. Samozřejmě, že u klidnějších a méně dominantních to jde lépe než u jankovitých a potrhlých. Měl jsem berana, kterého jsem kupoval jako čtyřletého a ten se hrozně bál. I ve chlívě nešel ke žlabu, když byl někdo poblíž, no a po roce už bral chleba i na louce z ruky.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: ZAKLINAČ BÝKOV

#4 Nový příspěvek od *123 »

Jo, zapomínáme a dneska už je to jinak ale dobytek se dřív přeci třeba i zapřahal, kdo neměl koně. Děda s dobytkem oral, vozil, sázel a proorával brambory a jako klukovi mi potah i svěřoval. A kdepak by se s tím takhle trápil jako ten "cvičitel" na videu a tahal to za nos. To nešlo, to si nedokážu ani představit, jak by je někdo vpředu za nos popotahoval a vzadu vodil rádlo. Dát si s tím od telat trpělivost, potah naučit poslechnout na slovo a opratě a zapřahat i přes zimu aby nezapomněl, dobytek se naučí to samé, co kůň a možná i líp. Děcka běžně vodily krávy na pastvu, já jako kluk taky a kdyby mě Stračena neposlechla na slovo a plácnutí, tak copak bych s ní tehdy nadělal?

Odpovědět

Zpět na „Videa z netu“