Kombajn SK4 CK4

Youtube.com

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kombajn SK4 CK4

#16 Nový příspěvek od duchodce »

Dělal jsem v dílně a na kamárada ušili ,že bude jezdit s SK6 Kolosem . Jsi dílňák ty si s tím krámem poradíš - pověst o nich již po okrese kolovala. No on byl trochu cholerik ale k mašinám se choval rozumě věděl ,že si to po sobě bude muset opravit. Ale ten krám se neskutečně sral.On do té kurvy mlátil tyčí a nikdo na něj nesměl mluvit. Jednou to chytlo od vynášky a nebýt odvozu ,tak to nechal shořet. Snad vše kromě motoru ,to byl skvost vůbec jsme o něm nevěděli. Potom jeden rok přijeli moraváci na výpomoc a měli i jeden Kolos. No když jsme ta stroje postavili vedle sebe to byl naprosto jiný stroj.
Ty úpravy co my jsme vymýšleli byly už s fabriky .Elekrika jinak udělaná, ztrátoměr fungoval atd. Ale oni si pro něj byli s několika dalšími JZD v Rusku ve výrobním závodě a týden je tam školili údržbu.Oni již věděli že naše vaseliny to neumažou ,že jiné řemeny než origo tam dávat nemá cenu. A taky věděli ,že ty kombajny dělají dvě fabriky. I když některé díly byly dvojí kvality a oni věděli označení. Na údržbu to byl "kostel" Kluci s 516 se tam ráno poflakovali a tihle dva tam hodinu makali. Ale potom na poli bezpečně stačili 516 a obilí od nich se nečistilo - ono to mělo 2 bubny - a šlo přímo do sila. Trochu navlhlo- 516 "hýkali" ale oni jezdili jako páni než je agronom vyhnal.Ten motor 6v.do V turbo to zmohl. Ale první co taky udělali - přídavná nádrž a v ní "vír". Žralo to i slámu kolem.... No prostě všude na tom bylo napsáno E nebo Exp. a některé nápisy na dílech uvnitř kombajnu byly v Němčině, sice zastříkané ale daly se přečíst.
Perlička - když jsme to dostrojovali tak v jedné z beden byla rezervní duše přibitá hřebíkem k bedně. :tise: Předělával se nouzový únik z kabiny dělalo se přední "vykopávací"okno aby, když chytil motor plamenem,se řidič nemusel protahovat ven kolem hořícího motoru. Ale nikdy jsme neslyšeli že by se to stalo.Pouze Moraváci si vzpoměli že se u nich v kraji jeden motor rozlétl když se na to vysral regulátor Ono totiž když jste ti okno vykopl tak jste spadli rovnou do roztočené žací lišty. Zrovna tak různé schůdky tam byly pro kontrolu kompletu když přijel UPZT. Pak se buď při prvním nasazení utrhli o zem ,nebo demontovali protože překáželi.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Pavel
Příspěvky: 8278
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kombajn SK4 CK4

#17 Nový příspěvek od Pavel »

ja teda jezdil nivou a vyskumak je drzel z toho duvodu ze mnely perfekni kopirovani oproti 512 mlatil sem stim travy, hrach ,repu semenici a kapustu na semeno prave ze to dobre sekalo a cistilo tak sme je na pokusy drzely pak je mnely nahradit osevany a to byla katastrofa mnely sme jich 6

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20835
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kombajn SK4 CK4

#18 Nový příspěvek od ota »

Kluci pouštěl jsem si nějaký videa teď mi to tam vyskakovalo samo. A našel jsem tam i video s SK 3. Opravdu jako malej kluk si ji mlhavě pamatuju, že je měli v STS. Máma tam dělala učetní a já za ní jezdil autobusem. Babička mě strčila do autobusu a máma na mě čekala na zastácve. Autobusák mě vystrčil ven a máma vzala k sobě do práce. Chlapi mě hned mordovali do všech možnejch věrků co tam měli. A pamatuju se, že jsem seděl na kýbly nahoře vedle sedačky na té SK 3. Ale jen třeba bez nastartovanýho motoru, nebo maximálně na přejezd z kůlny ven. 8) Dali mi i takovej malej volant a já ho držel jako klíště!

Odpovědět

Zpět na „Videa z netu“