Důležité pro všechny zemědělce...

Youtube.com

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Důležité pro všechny zemědělce...

#1 Nový příspěvek od GeorG9 »


Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Důležité pro všechny zemědělce...

#2 Nový příspěvek od GeorG9 »

Kdyby to někomu nejelo...
prof. Ing. Zdeněk Žalud, Ph.D.: Změna klimatu a česká krajina – dopady a adaptace
https://www.youtube.com/watch?v=7g_zPr8 ... qF_LNBHhRU

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Důležité pro všechny zemědělce...

#3 Nový příspěvek od duchodce »

Je to celé zajímavé a asi z velké části pravdivé. Co mě vyrazilo dech je naprostá neznalost poměrů pana profesora o stavu našich menších zemědělců . Na dotaz asi asi 5 min před koncem z publika jak je možné že když se tazatel stará o půdu podle požadavku ekologů a žádné suchopáry tam nemá dotace nedostane a lidé kteří bezohledným hospodařením přispívají ke vzniku mini pouští tak dotace dostanou , tak mu vědátor odpověděl že je to sice pravda ale jeho může těšit že on má pozemky v lepším stavu než oni. Zapoměl ale dodat že sice ty pozemky má v lepším stavu ale že mu je brzo exekutor i se střechou nad hlavou prodá protože prostě se bez dotací neuživí. No a protože ten "nezodpovědný" má půdu většinou pronajatou tak schrábne zisk vypoví smlouvy a bude vysmátý. Typická neznalost našich mocných mě nepřekvapila ale že tohle neví lidé kteří by to měli vědět a znát..
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Rover68
Příspěvky: 64
Registrován: ned zář 09, 2018 7:26 pm
Bydliště: Úbislavice

Re: Důležité pro všechny zemědělce...

#4 Nový příspěvek od Rover68 »

Taky jedu bez dotací, šetrně, motýlům sázím keře, při seči nechám neposekaný kus louky hmyzu, snažím se dělat meze, remízky, nemyslím na prachy a dotace, ale na přírodu a aby můj následník (syn) měl ještě na čem hospodařit a mohl jíst bio jablka, maliny, rybíz... a mohl srát na Brusel a jejich hnusný špinavý prachy tak jako jeho otec... a jeho děda, tak jak se to dělalo ještě poctivě a hospodařilo se doopravdy...
Country boy...

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Důležité pro všechny zemědělce...

#5 Nový příspěvek od pepego »

Rover68: 8)
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Důležité pro všechny zemědělce...

#6 Nový příspěvek od tomous »

Rover68-taky tu byl jeden takovej. Teď je mu 55 díky tomu,že sral na peníze ze "zasrané" EU vypadá to u něj jak před 60 rokama. Má doma hovno a jen se dře a dře. Syn mu po škole utekl z domu dělat do fabriky,když viděl jak to vypadá u nich doma a jak jinde........ tak bacha
Já dělám vše pro zisk,ale s rozumem.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Důležité pro všechny zemědělce...

#7 Nový příspěvek od GeorG9 »

Důchodce - kdyby měl dopodrobna pan profesor rozebírat dotazy, tak odpovídá ještě dnes :-/ Ale důležitá poznámka 8)

Mám s tím taky osobní zkušenost. Když se nám navracely pozemky co komouši ukradli, tak jeden pozemek byl ve značným svahu. Ornice dost odplavená, tak ho tatík chtěl nechat zalesnit, těžká technika tam měla velký problémy. Po pár návštěvách úřadů to vzdal že na to nemá nervy a pozemek pronajal velkozemědělcům :(

Tady je pár fotek z Rakouska https://postimg.cc/gallery/1iiuvdkvu/
Nejsou moje, jsou vypůjčený od někoho z FB. Ačkoliv tam mají stejné sucho jako u nás, tak to snášejí lépe. Ale je pravda že údržba takovejch kousků je mnohem pracnější a dražší, a samozřejmě taky na to dostávají dotace. Ale jak to u nich bude vypadat za sto let a jak u nás ...

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Důležité pro všechny zemědělce...

#8 Nový příspěvek od GeorG9 »


Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Důležité pro všechny zemědělce...

#9 Nový příspěvek od GeorG9 »


Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Důležité pro všechny zemědělce...

#10 Nový příspěvek od GeorG9 »


Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Důležité pro všechny zemědělce...

#11 Nový příspěvek od thovt »

Některé věci jsou použitelné.
Minerály půdě chybí s tím souhlasím je potřeba dodat.
Žížaly potřebují,potravu, jinak žít v půdě nebudou.
Ve výsledku se člověk muže jít se napást.
Co, mrkev, petržel, celer, cibule, brambory atd.
Orba rychleji zpravuje rostlinné zbytky do půdy, nečeká se až to příroda udělá sama.
Žížalinec, slepičinec,kravinec, pokud nebude i jedno z toho v půdě rostliny nebudou dobře růst.
Kompost bez žížal je na nic, to mám vyzkoušené. Žížaly jsou v podstatě takový, autobus který přiveze i mikroflóru.
Hnojivo jde vyrobit když není zvíře poblíž, do nádoby s vodou hodí nasekaná tráva nechá se to hnít.
Smrdí to stejně jako by to od nějakého zvířete.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Důležité pro všechny zemědělce...

#12 Nový příspěvek od GeorG9 »


Odpovědět

Zpět na „Videa z netu“