trochu jiné řezání hranolků

Youtube.com

Moderátor: rezis

Zpráva
Autor
Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

trochu jiné řezání hranolků

#1 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

https://www.youtube.com/watch?v=p9OKdkSs5h4
Chlapáci co se s tím nemažou.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: trochu jiné řezání hranolků

#2 Nový příspěvek od jean »

Opičáci, keby si tam dali aspoň po 2 stojany na stranu, tak to nemuseli furt držať.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: trochu jiné řezání hranolků

#3 Nový příspěvek od ota »

Jo tímhle způsobem švafr řezal dřevo. I pro stavebniky vazby. Dovezli cirkulárku na místo a on dělal šéfa a k ruce pár přidržtašek. Vždycky si navlékl koženou zástěru a na hlavu tu starou placatou čepici s kšiltem. Ten co na druhé straně odebíral, sledoval tu švagrovu čepici. On vždycky před řezáním říkal ,,dívej se mi na čepici". Tou čepicí ukazoval směr kam ten špalek vychýlit. Aby se max udržela rovina. Za ty roky nařezal stovky kubíků. Nebývaly pily nebo možnosti si dát dřevo na pořez.
Bylo tu hromady toho řeziva. Z tohodle řezání je to vhodný tak na zatlučení díry v kralikárně, plotu. Kdysi jsem se rozhodl z toho materiálu vyrobit králikárnu. No strašná práce, srašnej materiál. Všechno to byly klíny. Můžeš se špalkem v ruce dělat co chceš a stejně nařežeš klíny. Nejdřív jsem musel všechny prkna zformátovat. Brnkačku a podle čary na cirkulce odříznout klíny. Bylo prkno na jedné straně 15 cm a na druhé 25 cm. A to on furt ,,coulový prkna jsou nejlepší" těch tu bylo asi 80%. Síla tedy od 20 mm po 30 mm a ještě klíny. Jak podélně, tak příčně. Takže jsem to strčil do protahovačky a ta brala jen jednu stranu a musel jsem to tlačit bo se váleček po té hraně smekal. Na začátku sotva líznul, na konci bral i 10 mm.
Chtěl jsem to pořezat na palivo! Hroznej cajk k ničemu. Ještě tu někde ve spod štosu nějakej kubík bude. Až se na to dostanu rozřežu to do paliva, škoda práce s tím.
Nejlíp když kulák upnu na pile na pevno a odřezávám ze zformátovaného polštáře co potřebuju. Prkna vždy 32 mm aspoň. Pak je z čeho odhoblovat.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: trochu jiné řezání hranolků

#4 Nový příspěvek od bourač »

moc pěkný 8) tato má vypadat pracovní nasazení,
konečně vidím (aspoň na internetu) partu která by se mohla postavit mým klukům. :D
nejlepší jsou ty čvaňháky v hubě a ten ochranný kryt aby mu nelétaly piliny do očí. :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1866
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: trochu jiné řezání hranolků

#5 Nový příspěvek od filip »

No já nevím, tak nějak podobně to doma řežeme pořád, jen ze slabšího. I když je to jen palivo tak nějaký ten hranolek a prkýnko se vždycky udělá. Z prkýnka polínko udělat jde, z polínka prkýnko už nikdy.
Copak když jsou na to dva, to se to řeže. :)
když to člověk pižlá sám musí do půlky dotlačit, obejít cirkulu a dotáhnou zbytek. To se jeden nachodí okolo...
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

kbulda
Příspěvky: 336
Registrován: ned pro 15, 2013 1:15 am
Bydliště: u Mělníka

Re: trochu jiné řezání hranolků

#6 Nový příspěvek od kbulda »

Tam asi nejde o piliny do očí, ale spíš o ten olej, jak s ním občas poleje kotouč.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: trochu jiné řezání hranolků

#7 Nový příspěvek od bourač »

:zapomel: jo táááák, to mě nedošlo, asi aby mu nechytlo to cigáro v hubě :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: trochu jiné řezání hranolků

#8 Nový příspěvek od Codza »

Dělali jsme to tak že na stole cirguly byla přichycena deska s výřezem pro list, pár mm ho přesahovala. Na druhé desce co vedle ní jezdila byl přichycen kuláč a jen se podle potřeby posunoval nebo otáčel /trámy/.

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 969
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: trochu jiné řezání hranolků

#9 Nový příspěvek od Radek01 »

Co to je za tvrďáky na tom videu okolo té cirkuly. To je nejspíše někde z Jižní Ameriky. Tiplnul bych to na nějaké indiány, nebo tak něco. Ale je vidět, že se toho nebojí. :)
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: trochu jiné řezání hranolků

#10 Nový příspěvek od jean »

Šak to sú jasní aziati. A podľa textu pod videom gúgle prezradí, že Indonézia.

Odpovědět

Zpět na „Videa z netu“