Barva na plechové disky

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
nikita1576
Příspěvky: 250
Registrován: sob pro 17, 2011 8:06 pm
Bydliště: České Budějovice

barva na disky

#1 Nový příspěvek od nikita1576 »

mám opískované disky plecháče co poradíte z barvu?
já bych to viděl na základovku +syntetiku vrch vydrží tonebo je něco lepšího samozřejmě ceně přijatelné na samo domo traktik
díky za vaše rady a připomínky

Venca R
Příspěvky: 626
Registrován: čtv čer 23, 2011 10:01 am
Bydliště: Kunčice u Letohradu
Kontaktovat uživatele:

Re: barva na disky

#2 Nový příspěvek od Venca R »

Doporučuju Alkyton

nikita1576
Příspěvky: 250
Registrován: sob pro 17, 2011 8:06 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: barva na disky

#3 Nový příspěvek od nikita1576 »

a to je co?
dvousložková nebo akrylátová?máš to vyzkoušené a co ta cena,jestli to bude o něco dražší by třeba nevadilo ,ale at to vydrží a nastříkám to sám nic spešl?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: barva na disky

#4 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, záleží na tom, jestli chceš aby to opravdu vydrželo dlouho. Tím pádem to bude něco stát.
Po opískování jsem nastříkal disky poliuretanovou barvou základní Axapur. Je to barva do které se dává tužidlo. Tahle barvy drží na všem jako klíště. Dobře se s ní prcuje, může se ji nastříkat celkem silná vrstva a nestéká. Pozor po nastříkání to chce umýt pistoly, brzo to potom zaschne a špatně se to čistí. Jasná věc je používat předepsané ředidlo, tužidlo. Ilustrační odkaz: http://www.naradiprofesional.cz/axapur- ... dni-barva/
Jako vrchní barvu jsem na to dal epoxidovou barvu dvosložkovou. Tahle barva odolává UV záření, i okolním vlivům. Je na pohled jako sklo. Opravdu drží. Jinak tady o tom píšou krapet víc a je to pro představu: http://pemi.cz/cs/katalog/epoxidove-bar ... age-1.html
No tolik o barvách. Právě když jedu do města je tam obchod kde prodávají barvy a tam je opravdu šikovnej pán, kterej mi pokaždý poradí. Já na něj vysypu co chci stříkat a co od toho očekávám a on mi poradí. Třeba on ani tu barvu nemá a ani neprodává ale poradí mi ji já si potom seženu. Takhle mi radil mnohokrát a zatím spokojenost. 8)
Ono tyhle věci co mají vydržet a jsou celkem namáhaný, jako disky, karoserie traktůrků, atd se už syntetikou moc nestříkají. On celkem omokne a zašedne a potom si člověk říká, proč já nekoupil tu druhou a fous dražší pixlu a bylo by to teď pěkné. To si drbu hlavu i já protože jsem stříkal traktor a chtělo to navrch dát lak. Na malej traktůrek jsem koupil zase dvosložkový lak na metalízu. Ten byl nejdražší ze všech barev. Nastříkal traktůrek a ta barva je jako kdybych ji stříkal tuhle. Na tom velkém traktoru to je už trochu omoklé. Uvažoval jsem o tom, že bych aspoň kapotu sundal trochu to jemným smirkem pod vodou zdrsnil a stříknul tím lakem. No chtělo to hned.
Jinak Alkyton je také dobrá barva, taky jsem s ní pracoval. Ta lze dávat rovnou bez základu tuším a já s ní mám natřené spíš věci kolem dílny. Svěrák, děličku a nějaké součástky na strojích. Dobře se s ní pracuje a pěkně drží. 8) Proto s ní natírám tyhle věci. Ale taky je trochu dražší,ale když se to spočítá, tak to možná vyjde na stejno.
Tady je ten malej s tím lakem na vrchu:
Obrázek

Obrázek

Přema
Příspěvky: 230
Registrován: úte lis 25, 2008 11:12 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: barva na disky

#5 Nový příspěvek od Přema »

Připojuju doporučení alkyton - mám disky natřené a drží, po obroušení jsem dal černý i na motor a taky dobrý. Je bezzákladový, rychle schne a stačí 2 vrstvy.

nikita1576
Příspěvky: 250
Registrován: sob pro 17, 2011 8:06 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: barva na disky

#6 Nový příspěvek od nikita1576 »

už to studuju
díky všem

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: barva na disky

#7 Nový příspěvek od Pavel »

standartne strikame rafky z vyroby polyuretanem

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Barva na plechové disky

#8 Nový příspěvek od P.S. »

Budu nazouvat nové pneu, ještě předtím nechám disky opískovat u kámoše v práci. Doma bych je pak nastříkal. Máte vyzkoušenou značku barvy? Díky

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Jakou barvu na plechové disky

#9 Nový příspěvek od Pavel »

standartne strikame kola polyuretanem

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Jakou barvu na plechové disky

#10 Nový příspěvek od P.S. »

To se normálně koupí?


Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Jakou barvu na plechové disky

#12 Nový příspěvek od ota »

Jednou jsem to nějak scháněl a přímo výrobce mi doporučil po opískování nastříkat dvousložkovou základní barvou Epolex. Na to po tom když barva vyschne ( podle návodu nuspěchat dobu a podmínky ) nastříkat polyuretanem. Znovu dodržet pokyny pro zpracování nástřik. Třeba více vrstev. A disky by měly držet.
Tady je nějaký odkaz na tu základovku: https://www.obchodproremesla.cz/epolex- ... gLMFfD_BwE
A nebo taky říkají komaxit. Ten že drží taky.
Ale sprej to bych nedělal. To je jen jako nastříkaný. Za tři zimy to máš rezatý.

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Jakou barvu na plechové disky

#13 Nový příspěvek od malotraktor »

Čím natřít disky uvnitř?
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Barva na plechové disky

#14 Nový příspěvek od Chose11 »

Já mám jasno, osvědčený dvousložkový polyuretan a vrchní čirý lak, zatím to drží fest a vypadá to pěkně. Ale jeden problém to má, jak je komlet olakuji a nasadím na nápravu, barva je i v těch kuželech a při utahování matic, nebo šroubů se má barva tendenci odloupnout, je dost tvrdá. Jak očistit ty kužely, nebo je na to nějaká finta při stříkání? Napadly mě jedině nějaké špunty.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“