Plnění pneu vodou

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Plnění pneu vodou

#76 Nový příspěvek od jiriSBS »

Když máš traktor o celové váze cca 1000kg tak těch 100kg vody v kolech ti zvýší tažnou sílu traktoru o cca 10% a to už je poznat.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Plnění pneu vodou

#77 Nový příspěvek od DanculSK »

takže stačí klasická posypová soľ čo dostať kúpiť v hypáči? :chytry:

a myslel som, že by to mohlo ist takto nejak

Obrázek
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Plnění pneu vodou

#78 Nový příspěvek od Wyky »

DanculSK píše::friends: rozmýšlam o naplnení pneu 7,5x16
celkový objem mi vyšiel cca 67 litrov na jedno koleso
plni sa tusim do 3/4 co je 50 litrov na koleso ,,, no aj 100 kg na naprave pomoze si myslím,
čo vy na to :friends:
trochu to oživím:
Mám tyhle gumy připravený na PFku, kde je limitující právě trakce u relativně lehkého stroje (350kg). Pokud bych použil originální závaží, dostanu se o 80kg výše, s přidanou vodou v gumách o dalších 100kg výše, takže se dostávám na celkem zajímavou hodnotu 530kg. :shock: To, myslím si, bude už sakra znát na tažné síle, ale i na schopnosti udržet naložený vlek z kopce v požadovaném směru (naposled jsem ho vezl plný kamení :smich: ). Co si o tom myslíte? Počítám správně?

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Plnění pneu vodou

#79 Nový příspěvek od pawka »

brzdna sila muze byt i horsi pri zatizeni,zalezi na vicero vecech
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnění pneu vodou

#80 Nový příspěvek od stanislavsnv »

Po zime plním chlorid už mám doma 25kg-36€
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Plnění pneu vodou

#81 Nový příspěvek od maruten1707 »

zdravím, bolo spomenuté že sa dá naplniť duša napr z V3S aj bez plniaceho ventilika hadičkou nasadenou na ventil a s občasným vyberaním ho počas plnenia aby vzduch vyšiel von. Tomu rozumiem ale nechápem v opačnom prípade ked tú vodu z kolesa treba dostať von, ono natočením kolesa aby sa ventil dostal dole voda vyjde sama ale ako sa dostane tá zostatková voda ktorá tam ešte zostane?
Je to možné bez vypúštacieho ventilika???

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plnění pneu vodou

#82 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Ten dvojitý kovový ventilek, který se dá snadno plnit Hanavskou myší , ten je běžně na všech vělkých traktorových duších a dá se koupit jako náhradní díl a jde i na měnší duši dát, tedy vyměnit za původní celokovový ventilek jednodílný, tedy ta ten co je s platlí vevnitř duše a v duši z venku utařený podložkou a maticí. Samozřejmě i gumový ventilek jde odříznout a nahradit tímto dvojitým kovovým. Díru pro ventilek v disku je pochopitelně nutno pak zvětšit. Mam tady v dílně v krabičce oba ty kovový ventilky. Jak ten silný dvojdílný, tak ten obačejný jednodílný, tak je zítra vyfotím. Nedavno jsem jich našel hrst ve šrotě,
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plnění pneu vodou

#83 Nový příspěvek od bastardtraktor »

DanculSK píše:takže stačí klasická posypová soľ čo dostať kúpiť v hypáči? :chytry:

a myslel som, že by to mohlo ist takto nejak

Obrázek
Tak čistá voda se plní z vodovodu, ale ta směs ze solí, nato je potřeba maličký čerpadýlko. Někdo mi řikal, že tak použil motorek s pumpičkou od ostřikovačů z auta z vrakáče, kterej sice dává malej průtok, ale ono to na tu hadičku, která je na tom specielním plnícím forichtuňku tak akorát stačí. Jasněže se pak sud vody se solí přečerpává do gumy třeba půlhodinu.
A není to posypová sůl. Jaká sůl a kde se sežene píšu na první stránce tohoto tématu.
Sůl se tam dává nejen proti zámrzu, ale ta voda se solí je i težší, jak voda,
ooooooooooooo

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Plnění pneu vodou

#84 Nový příspěvek od maruten1707 »

ok foto by pomohlo ale mne ide skôr o to že ak by som koleso naplnil len vodou z vodovodu obyčajne na hadičku bez toho ventilu na napúšťanie a vypúšťanie, tak či je nejaká iná možnosť ako vodu z kolesa dostať von.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Plnění pneu vodou

#85 Nový příspěvek od jiriSBS »

Vypouštění je celkem jednoduché ,ventil dole ,pneu nafoukat a z ventilku máš krásný vodotrysk.Toto opakovat ,až už z ventilku nepůjde žadná voda,v duši vždy zůstane nějaká voda,tu dostaneš ven, jen po demontáží duše z kola.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Plnění pneu vodou

#86 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Teď jsem koukal, mam na mém skutěném fekálně cisternovém vleku s bandaskou z V3Sky šoroká kola z AgroIFY / sjetá na vlek stačej/ a ty duše maj silné dvojdílné ventilky, které umožňují snadné plnění vodou, takže takové duše se buď vyrábějí a nebo ty ventilky s kovovou paticí do těchduší někdo dal.
Tak jasneže u fekálu plnit gumy vodou nebudu. Jen konstatuju, že se takové duše i do 20" dělaj a našel jsemtakové ventilky i na 18" palcových kolech s ruskejma baňatelma gumama .
ooooooooooooo

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Plnění pneu vodou

#87 Nový příspěvek od frturek1 »

neplnil ste nekdo solankou? v pneuservisu to prej nekomu plnili do kol na vyvazecku ze prej nejlevnejsi smes

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Plnění pneu vodou

#88 Nový příspěvek od Pavel »

solanka dyz das do bezdusaku rovna se koroze rafku ale dela seto

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Plnění pneu vodou

#89 Nový příspěvek od frturek1 »

mam duse :)

Davecz-fm
Příspěvky: 220
Registrován: pon led 05, 2015 12:04 am
Bydliště: Moravskoslezko

Re: Plnění pneu vodou

#90 Nový příspěvek od Davecz-fm »

nevite nekdo kolik se te soli pridava na litr vody? a do kolika C to nezamrza? a nevadi ta posypova sul dusi??

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“