Letní pneumatiky

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Na léto bych zvolil - odkazy na stránky

Goodyear
3
11%
Hankook
1
4%
Dunlop
4
14%
Continental
11
39%
Kleber
6
21%
Nokian
3
11%
 
Celkem hlasů: 28

Zpráva
Autor
ipo
Příspěvky: 340
Registrován: sob bře 19, 2011 7:20 pm
Bydliště: žarnovica

Re: Jaké letní pneumatiky?

#61 Nový příspěvek od ipo »

...na DOT bolo xx12 :-/

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Jaké letní pneumatiky?

#62 Nový příspěvek od rezis »

Koukám vyhrálo něco jiného než mám v plánu :D nicméně mám dotaz. Pokud koupím pneu s vyšším zátěžovým indexem bude ta pneu "tvrdší" a auto se na ní méně houpat?
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

ipo
Příspěvky: 340
Registrován: sob bře 19, 2011 7:20 pm
Bydliště: žarnovica

Re: Jaké letní pneumatiky?

#63 Nový příspěvek od ipo »

Myslím že tam je len rozdiel v kostre. Kúpil som si do práce ,auto, a obul som nato tie isté gumy (alpin A4) čo má manželka na svojom tak porovnám :ano: ona má 88 ja 92T

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké letní pneumatiky?

#64 Nový příspěvek od elbarto »

Ankete bohuzel schazi zakladni informace limitu ceny a vykonu stroje. Vydrz pneumatik je podobne tema, jako na nasich motorkach. Prilnava ubyva, bakelitka vydrzi. V dnesni dobe nebude myslim zadny z velkych vyrobcu vylozene propadak. Navic tema pneumatik je hodne subjektivny a nekonecne. Zarputile hadky na motorkarich uz jsem vzdal. Snazim se vyuzivat ruznych akci dodavatelu i vyrobcu. Naposledy v kelly akci (kde jsou jinak pneumatiky drahe) Conti ted presne nevim oznaceni, na mokru v Acku a dobre.
Vic me trapi obouvani auta pro radost v R18/245 kde jsou ceny uz docela krute a podobne stroje pneumatiky snad zerou :-) nebo dodavek v Cku. Chtel bych M+S na Trandaka a neni prilis z ceho vybirat. Naposledy jsem nasel M+S za dobrou az podezrelou cenu. Nastesti mi doklaplo zeptat se na DOT. Byl to dovoz ze SRN nove ale 3-4 roky stare :-(
Do poznamek objednavek je rozumne davat limit stari co jse uzivatel ochotny kousnout.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Jaké letní pneumatiky?

#65 Nový příspěvek od rezis »

Ok jinak pneu s co nejlepším poměrem cena/výkon :)
Zatím se rozhoduji mezi Dunlop a Hankook.

Co se týká bočnice. Narážím na to že dnešní pneu mají bočnice jen takové jako. Vzhledem k tomu že auto má suchou hmotnost skoro 17metráků a je relativně vysoké tak při bočním větru nebo škubnutí volantem jde normálně cítit jak ty pneu pod tou váhou uhýbají. Dokonce některé výbavy u tohoto vozu v TP mají už zátěžový index 94. Ptám se tedy. Má pneu s vyšším zátěžovým indexem tužší bočnici? (dle mě by mít měla)
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Jaké letní pneumatiky?

#66 Nový příspěvek od pawka »

ta hankook byva hodne mekka,ale vyvoj jde do predu,neda se rict jaka bude ta co dostanes ted. co se tiče tuhosti,tam primo dunlop vladne a ani nemusis mit gumu zatezouvou XL. ale rikam podminky se muzou s kazdym novym typem menit. neda se neco rikat o veci s nazvem. musis rict typ a cele cislo. je toho mraky guláš. vem podle technicaku rozmer ty dunlopy a hotovo
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

ipo
Příspěvky: 340
Registrován: sob bře 19, 2011 7:20 pm
Bydliště: žarnovica

Re: Jaké letní pneumatiky?

#67 Nový příspěvek od ipo »

Mám staré Caddy 99" 1,4benzin a ked som ho kupoval boli na nom Matadory ako letné tak zimné. S normálym indexom. Na obidvoch ked si prešiel rukou po bočnici gumy tak si cítil také hrboli a nerovnosti. Som nato ,háklivý, lebo na predošlích autách mi to tiež robilo a odvtedy používam Michelin so správnym zátažovým indexom a letné majú cca 5rokov a v pohode, zimné viac ako dva roky nemám takže tie sú uplne v pohode. Mám rozmer 175/65 14, auto chodí po terenoch možných aj nemožných a guma stále drží ako má. ...otázkou ostáva že ajked s vyšším ,číslom, podla mna nič nepokazíš skor naopak čo nato povedia na STK? Prípadne nejaký ,aktívny, policajt priamo pri kontrole niekde na ceste?

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Jaké letní pneumatiky?

#68 Nový příspěvek od pawka »

k nam zas prijede caddy rwe a ma tam asi 100 plynomeru,zbytek je naradi a skrinky pro ne. to auto jezdi taky vsude po orlickych horach a dedinach. predni kola vydrej deset let a zadni deset mesicu. kolik ten naklad vasi,si ani nechci vybavit. hever 2,5tuny jen brečí,takže podle někoho něco srounavat je holý nesmysl. prej tak to auto odlehcete a on myslis,ze kdyz jedu 100km k zakaznikoj a neco bych zapomel,ze se pro to jen tak vratim a dobry? ma gps presne rozplanovanou mapu a na vse presny cas.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

ipo
Příspěvky: 340
Registrován: sob bře 19, 2011 7:20 pm
Bydliště: žarnovica

Re: Jaké letní pneumatiky?

#69 Nový příspěvek od ipo »

Tak tak tiež to radšej nosím všetko zo sebou a potom sa mi čuduje zákazník ako v piatok na takej chate v horách že , ...a ty si ledva vyšiel? Ja na felícii hej a to nemam retaze ako ty!, Nuž plné auto vercajku, natom 100m polyetylénovej hadice, dvaja vpredu, tretí kdesi vzadu ako batožina :) a vraj nevyšiel. Zadok som tahal skoro po zemi, predok hrnul a od spodu mi tak nabilo snehu že mi nešlo radit len 1 3 5 čo mi plne nevyhovovalo :tyty: ale Caddy sa držalo statočne. 8)

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké letní pneumatiky?

#70 Nový příspěvek od elbarto »

Barumky jezdime na dvou pracovnich karach. Zimaky na snehu docela OK. Bohuzel zakerna je mokra silnice, kde jsou leta i zimy doslova zabijacke, predevsim zimaky. Clovek za ty penize nemuze cekat zadny zazrak, ale tohle je skutecne uz moc. Na mokru je kazda zatacka o zivot. Navic ty zimaky jsou celkove i bocne mekke, jizda primomina smajdani v backorach.

michalhorky
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 24, 2015 8:46 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké letní pneumatiky?

#71 Nový příspěvek od michalhorky »

Test letních pneumatik pro rok 2015, přečtete http://autotrip.cz/test-letnich-pneumat ... -r16-2015/

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Jaké letní pneumatiky?

#72 Nový příspěvek od Cobrow »

Na zimu continental. Na léto věřím značce, co používáme na motorkách - maxxis . Kdysi mi je známek dovezl přímo od amíků, dneska se dělají někde v korei, a spokojenost, spolehlivost maximální. Máme je na dvoulitrový primeře, je to těžký, silný auto a tam je kvalita gumy znát.

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Jaké letní pneumatiky?

#73 Nový příspěvek od kutil tim »

Čím je vyšší index zatížení a vyšší index rychlosti tím je pneumatika tužší v bočnicích i běhounu a pneu lépe sedí v zatáčkách. Prémiové pneu dané značky jsou o hodně lepší než základ.Každý si myslí jak ušetří na pneu, ale km výkon je někdy poloviční jak u michelinek a ještě to houby sedí na cestě, ale nejsou takové rozdíly, co bývaly, zvlášť na mokru,tam se projeví tvrdší směs a delší výdrž negativně.Záleží na jaké auto, styl jízdy, dálnice, město, hory, na brzdách a pneu se nemá šetřit, auto sedí na cestě na 4 dlaních obrazně ......

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Jaké letní pneumatiky?

#74 Nový příspěvek od feki »

ja mam zas iny test... http://www.testpneumatik.eu/letni-175-65-R14

na feldu som obuval r14 hankook kynergie eco, a voci r13 zimakom matador je to taktiez velmi markantny rozdiel... ale zas je to iny rozmer, tazko sudit...

na o2 1.6tdi mame doma nahodene letne a zimne continentalky, letne premium contacty a nedam na tie gumy dopustit 8)

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké letní pneumatiky?

#75 Nový příspěvek od elbarto »

Vyssi index je mam pocit spis marketing. Zkousel jsem jeste naivni barum s i bez XL a zadny rozdil mi neprisel. Po mnoha odjetych sezonach a mnoha situcich s autem skoro v prikopu definitivne uzaviram kapitolu Barumu na svych strojich.

Trosku zdovolenim odbocim. Co pouzivate pro "C" v provedeni M+S ??

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“