Letní pneumatiky

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Na léto bych zvolil - odkazy na stránky

Goodyear
3
11%
Hankook
1
4%
Dunlop
4
14%
Continental
11
39%
Kleber
6
21%
Nokian
3
11%
 
Celkem hlasů: 28

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2213
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Jaké letní pneumatiky?

#46 Nový příspěvek od winch »

Mám asi 6 rokov Conti, a nedám na ne dopustiť, a zvlášť za mokra sú dobré, tak som ich pred nejakým týždňom kupil znovu. Na manželkinom sú myslím Kléber, a to má úplne úzke odvodňovacie drážky, tomu aby si kalužu neukazoval :tyty:
Obrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Jaké letní pneumatiky?

#47 Nový příspěvek od Chose11 »

asi takhle, jedu si ráno po noční autem domů a utahanej si jedu svým tempem a za mnou jede zánovní auto s xenonama a snaží se předjet. Já si říkám ty jeden troubo s cizí SPZ, tady je to zbytečný, nic nenaženeš, ale ne. A za km ho vytahuju lanem z příkopy, když je sníh a led na silnici, tak první je mít mozek a pak pneumatiky. A že tuhle skušenost mám poněkolikáté. Asi stárnu :(
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Jaké letní pneumatiky?

#48 Nový příspěvek od pawka »

měl bych chut jed dal,ja kdyz vidim,ze je auto na me vetsi,tak mu slusne reknu,tebe nedam,spalil bych si spojku a jedu dál.nastesti uz sem to 6let nepotreboval resit
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Jaké letní pneumatiky?

#49 Nový příspěvek od Chose11 »

hele na rovinu, já taky, ale stejně zaberu a lidem pomůžu, oni mi pak u soudu poděkují :D :D :D Tím myslím že každý dobrý skutek je po zásluze potrestán 8)
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Jaké letní pneumatiky?

#50 Nový příspěvek od pawka »

tohle heslo si pořád taky opakuju a vždycky se nechám nachytat, ale kdyby mě to aspon tak nesralo. přímě mě to v duši vraždí! a ještě je fópa,že mě to heslo naučil spolupracovník v práci,kterej mě zadarmo zneužíval ve svůj prospěch. udělal sem mu práci za dva roky cca za 2000 litry a dostal sem jen 0,5kg medu. to je tak,když jste v práci 3 a ty seš nejníž..ten druhej dluží víc. nikdy nikomu nepomůžu, je lepší ho tam ještě strčit,at je to dražší!
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Jaké letní pneumatiky?

#51 Nový příspěvek od trikko »

contiecocontact3 ;-)
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3940
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Jaké letní pneumatiky?

#52 Nový příspěvek od rezis »

pawka píše:to sis ted vymyslel? rozepis tu jizdu na dalnici!
Nevím co ti na to mám napsat. Píšu to tady od začátku. Dva roky super. Poté jsem i za mírného deště jezdil rychlostí kamionů. Jakákoliv prudší změna směru, přibrždění.. byla reakce ABS nebo šlo cítit jak se jim nechce. Totéž při rozjezdu pořád ASR + hluk jak jsem psal. Po výměně za nové Pirelli v půlce sezóny vše ok. Co jsem nezjišťoval byl DOT. Ale byly na autě z výroby.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Jaké letní pneumatiky?

#53 Nový příspěvek od z4011be »

Chose11 píše:asi takhle, jedu si ráno po noční autem domů a utahanej si jedu svým tempem a za mnou jede zánovní auto s xenonama a snaží se předjet. Já si říkám ty jeden troubo s cizí SPZ, tady je to zbytečný, nic nenaženeš, ale ne. A za km ho vytahuju lanem z příkopy, když je sníh a led na silnici, tak první je mít mozek a pak pneumatiky. A že tuhle skušenost mám poněkolikáté. Asi stárnu :(

no udělat mi tohle někdo po noční, tak max. zastavím a dám mu číslo na odtahovku. Neříkám nepomáhat, ale když někdo si o průser koleduje, není důvod ničit si své auto nebo riskovat


pawka píše:tak to je hodne smesny jenom22sracky! conti bude ten samej šrák,jak rikas nehucej a drzej,ale ubejvaj,kurva to je jasny,protoze jsou mekky a conti se tim jeste chlubí! mišáka jedine energy saver, hp je pro hp,ne dojezd high performace nebo high power.
tak že jsou trochu měkčí je výhoda, protože držely na mokru krásně. Je třeba kompromis mezi výdrží a jízdními vlastnostmi. Není problém udělat pneu tak tvrdou, že se na ní najede třeba 60 000 km, ale pak pneu nemá žádnou přilnavost (Číňani umí obdobnou pneu i v zimním provedení, akorát se na sněhu člověk nehne). Stejně jako první energy savery sice šetřily PHM, ale jízda na mokru na nich byla vyloženě adrenalin.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Jaké letní pneumatiky?

#54 Nový příspěvek od pawka »

nejvic tvrdy gumy byli matador,vydrzeli i zimaky,ale na snehu a ledu temer nic neudelali,ale ze bych zazival na vode adrenalin. kazdej jezdi asi jinak rychle,chci rict ze nekdo hodne mimo 110?
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Jaké letní pneumatiky?

#55 Nový příspěvek od radas »

když už tady řešíte i zimáky . já loni nazul protektory globgum z polska kus s obutím a vyvážením 800 kč. jedinou nevýhodou je hluk :-/ ale nač je rádio že. ještě jsem zvědav kolik km vydrží.

z4011be
Příspěvky: 2024
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Jaké letní pneumatiky?

#56 Nový příspěvek od z4011be »

pawka: tak nemusíš jezdit na hraně, stačí nezaviněná nouzovka, poznáš jak se pneu chovají a už máš strach na nich jezdit.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Jaké letní pneumatiky?

#57 Nový příspěvek od pawka »

s tema matadorama,to poznam na vode uz pri rozjezdu,hrabnou si ani nechces. ale jinak vsechno vpohode do tech 120.kdyz teda neni nouzovka,ale to i tak, z toho by me gumy nevyparali,ale bylo by to lepší. to se neda rict.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

ipo
Příspěvky: 340
Registrován: sob bře 19, 2011 7:20 pm
Bydliště: žarnovica

Re: Jaké letní pneumatiky?

#58 Nový příspěvek od ipo »

Ja obúvam michelin aj sebe aj žene leto/zima. Na dodavke (inca) dávam tie Cčkové Agilis letné majú 5sezon a ajked cca dezén 4-5mm už nedržia, zákruty pískaju na vode tiež des. Realne letné neviem zodrat. Zimné kupujem vždy do predu nové. Manželka má Daciu Logan na leto energy saver 3rok zatial pohoda, na zimu alpin4 tiež 3sezona a taktiež pohoda. Dnes som bol na obecnej Dacii a tam boli 3ročné Barumy polaris3 a na vode,snehu čistá hroza! Normalne som musel zastat a pozriet či je všetko v poriadku lebo hrozne to lietalo!! A to gumy majú možno nabehaných 5tis km. :-/ Ak budem kupovat dalsie pneu ostanem pri ,mišiakoch, 8)

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Jaké letní pneumatiky?

#59 Nový příspěvek od Deane7 »

No tie moje BF Godrich su tusim tiez koncern Michelin made in GB.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Jaké letní pneumatiky?

#60 Nový příspěvek od pawka »

3 lety polaris 3 nejsou jeste.vloni to byla novinka
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“