vyzutí pneu

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

vyzutí pneu

#1 Nový příspěvek od romus145 »

Zdrávas
píchnul sem na trachtorku přední kolo. Chtěl bych se zeptat čím to nejlíp zezuju. Jestli natrhnu dušu je mi u fukaru páč ráno zaběhnu koupit novou. Spíš bych potřebval radu jak to nejlíp zezout. Kdyžtak to dám do penuservisu. Spíš sem se to chtěl naučit a vyzkoušet si to.
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
kutilluke
Příspěvky: 348
Registrován: pát črc 09, 2010 4:30 pm
Bydliště: okr. Blansko

Re: vyzutí pneu

#2 Nový příspěvek od kutilluke »

zdar, nevím jak máš v předu velký kola, ale zhruba potřebuješ dvě monterpáky, kladivo, a 2-3 klíny. Vypust co nejvíc kolo a snaž se odrazit lem pneumatiky od disku, klíny použiješ na to aby se ti odražený lem nevracel na původní místo. Pak použiješ monterpáky, první podebereš pneu přes disk a druhou to samí akorát o kusek dál atd. tak jedeš dokud přes disk nedostaneš celý jeden bok pneu. Poprvé když jsem dělal takhle kola tak sem si říkal, že už nikdy víc :vztek: ale jak se to člověk naučí tak to jde celkem v pohodě 8) . Při nejhorším zajdeš do pneuservisu jak píšeš.

tady máš názornou ukázku, akorát se jedná o kolo z osobáku, k održení pneu od disku využil váhu auta+hever


Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: vyzutí pneu

#3 Nový příspěvek od Pavel »

ted delam v pneuservisu driv sem sem jezdil s 180 zetor 16145 a podobny nejlepsi jeto delat na traktoru deto i na vlecce zvednes velky kladivo ja mel upravenej krumpac brit byl udelanej tupej klin misto spicky na varena hlava natu se tlouklo pak se prezul motpakama povytahla duse zalepila ventilek je lepsi pritom dat na vazaci drat nebo dat na hadicku do tuplaku a pustit do vnitr pak ho vytahnes a narovnas narovnas plas mazlak nebo jar na mazes patku a foukas jeto tak hodka prace

Uživatelský avatar
ARO V3S
Příspěvky: 816
Registrován: ned led 01, 2012 4:01 pm
Bydliště: Klenovec

Re: vyzutí pneu

#4 Nový příspěvek od ARO V3S »

nech to spravi s pancierkou
Aro 243 3,2 D

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: vyzutí pneu

#5 Nový příspěvek od romus145 »

za chvilu to zkusím no pneuservis to jistí :smich:
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20656
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: vyzutí pneu

#6 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, gum jsem už posundaval a navlíknul haldy. Od malinkejch bantamků po kola z kombajnu.
Na tom autovím kole to je brnkačka. Zákledem je, mít pěkný dlouhý montpáky a pevný. Nesměji to bejt ,,kopyta" Jinak to tam nedostaneš a orveš si patku. Používám třeba čtyři montpáky, pěkný kladivo, i ty klíny. Ale ty jen když je kolo třeba 10 roků v kopřivách a je přirostlí k disku.
Zákledem je dobře si odklepnout tu patku od disku z obou stran. Potom si ,,šlápnu" tu patku do toho vybrání v disku a už vezmu montpáku proti tomu šlápnutýmu místu dovnitř vytáhnu přez disk, vezmu druhou montpáku a vytahuju patku gumy postupně ven.
No a nahodit gumu na disk, používám kladivo nebo velkou gumovou palici. To když mám nastříkenej disk a může se stát že nerefím a potom ta gumová palice nenadělá paseku jako kladivo. Tu mýdlovou vodu používám až nakonec, než nafukuju kolo. Když si to pomastíš hned, jako tek hošík na videu, guma Ti pořát utíká dokola a nechce se chytit, aby jsi ji tam nahodil.
Škoda že nemám kemeru, natočil bych Ti něco. Doma bych určitě vytáhnul nějaký kolo a namastil bych ho. V mém ,,kolovém království" Třeba mám na sundání dvě gumy na zahradě 15x 24 z SK 4 no nebyly sundaný tak 30 roků. Výhoda je, že to je půlený disk. Ale guma je přirostlá, jako větev ke kmenu. :D
Jinak občas navštívím taky pneuservis, ale to jen s kolama na auto, nebo nějakou opravdu vychytávkou. Třeba jsem měl 6x 16" šípáky, tvrdý jako šutry, nesundavaný sto let a ještě ten ouzoučkej disk z rezervy na stejšinu. Tam nejdou ani stčit prsty na nasazení duše. Chlápek se s tím mordoval v pneuservisu dobu, než to sundal a potom opravil duši a mordoval to dohromady. Chudák měl zrovna na prstu bebí a tak mu to šlo špatně.
Přílohy
Stříkání.JPG
Kola Kolos.JPG
kolo6+.jpg
P5041948.JPG
Mačkač.JPG
RU 5.JPG

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: vyzutí pneu

#7 Nový příspěvek od romus145 »

:smich: z tebe musí mít manželka radost :D No dneska sem to dal do penuservisu a už je to opravené. Jen já debil myslel, že je to dušák přitom to byly bezdušáky :smich: dal se tam knot a drží to
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: vyzutí pneu

#8 Nový příspěvek od pawka »

knot je jen oprava nouzova a kvuli knotu se nemusi pneu zouvat, hřib(gumovy hrebik) je oprava věčna a pneu se musi demontovat
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: vyzutí pneu

#9 Nový příspěvek od Pavel »

na traktorovy pneu knot neni dobry davat za chvilku povoli my davame hribky do 25 mm jinak jeto lepsi zavarit podlepit

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: vyzutí pneu

#10 Nový příspěvek od pawka »

ale kazdej nema tak velkej thermopress,knot je rychla nouzovka,jinak k nicemu,ale dokaze i drzet na věky. hrib drzi na veky vzdy a nemusim uz kolo zouvat,leda,ze pichnu znova
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: vyzutí pneu

#11 Nový příspěvek od staník »

Taky jsem tady nikde nečetl že se začínávalo od ventilku a nazouvalo k ventilku 8)
Na odrážení patky z ráfku byla ohromně šikovná pomůcka.Taková lopatka a na ní navlečená silnostěnná trubka a tou se to srazilo. Někde tady mám prospekt od TONY ,vyráběla to.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: vyzutí pneu

#12 Nový příspěvek od romus145 »

já toho moc nenajezdím takže mě ten knot vydrží a když né tak se to podlepí a nebo koupí nové pneu
Věrný člen agresorů.com

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: vyzutí pneu

#13 Nový příspěvek od Pavel »

ten hrib se umi taky odlepit kdyz delas kolo masina vazi 28 tun do lzice veme 14 tak sy vem tu vahu na kolo a kdyz jezdi v terenu tak dostane zabrat dneska se delaj i ty nejvetsi plaste na traktory bezdusovy protoze se pri zaberu protaci pomalu na rafku tim padem bys u duse utrh ventylek ne jednou sem to videltaky sem obul gumu za150 000 klacku a odpoledne ji privezli rozrizlou na vyhozeni a daval sem jim dalsi

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: vyzutí pneu

#14 Nový příspěvek od pawka »

jojo tyto kola jsou extrem,vazej jako prase,nejlip je zouttou pojizdnou zovackou lomovych stroju. atd tam uz stejne neni dovolenodat hribek,ten konci tam kde pisou tabulky vyrobce. tam je dobrej ten drahej termopres s piskem,nebo co nam to na skoleni mleli,ono tu gumu prorvat je sila jak prase,protoze to ma zelezny kord i v boku,tak jak rikas tuny jsou tuny
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1256
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: vyzutí pneu

#15 Nový příspěvek od Libor »

Kurňa Oto to je regulérní pneuservis!!!!!Na té první fotce nastříkané šedé disky to je z čeho?

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“