vyzutí pneu

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ARO V3S
Příspěvky: 816
Registrován: ned led 01, 2012 4:01 pm
Bydliště: Klenovec

Re: vyzutí pneu

#46 Nový příspěvek od ARO V3S »

8) presne tak ked nam odsunulo ten murik sly sme do pivnice a mozno 80cm od rohu sme zaprely tu napravu.ale musely sme pockat dokial stary rodicia stede odidu :D potom sme zacaly pumpovat nic sa nestalo nastastie :D
Aro 243 3,2 D

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: vyzutí pneu

#47 Nový příspěvek od pawka »

Pavel píše:ja vysypu plast a dusi kdyz vkladam sypu rad bych te videl delat kolo 900 na 32 z kombajnu nebo z holmra a dusi rozlozit na zem posypat a pak vkladat jak pak vypadas kdyz udelas treba za sebou 5 nebo 6 kol
tyhle kola siroky kola jsou problem a hnusna prace,ale postupuju stejne,tady je to nekdy pro 4 ruce tam predit dusi pres patku. bilej ses od klouzku,ale kdyz vysypavas gumu tak ses taky,ale potrebuju,aby klouzala duse. nektery duse uz jsou vysypany z vyroby a jsou v pytliku,zbytek lepi,coz je vetsina.
jeste s tim zalivanim vodou,je dobry pouzit i rychlovarnou konvici.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Pavel
Příspěvky: 8282
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: vyzutí pneu

#48 Nový příspěvek od Pavel »

unas se kola obouvaj vjednom bezne prijede stroj ridic sy povoluje kola ty sy ho odkulis prezujes a das muho na stroj a onsiho utahne nekdy ti sofer trosku pomuze ale spis se mota pod rukama jinak duse se dava vjednom de i zout plasti s dusii na zout chceto jen cvik rusaci to dodavaj i sdusema tak je ani splaste netahame a nazouvase to snima

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: vyzutí pneu

#49 Nový příspěvek od pawka »

jj kamy chodej duse+vlozka melo by se naklouzkovat taky,ale kama je vevnitr takova nelepiva,tak se nato sere..
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: vyzutí pneu

#50 Nový příspěvek od ota »

No s tou duší, když jsem doma dělal kola z Ruskýho kombajnu, tak mi trvalo snad hodinu, než jsem tu duši namordoval přez ten rantl disku. Nakonec jsem použil vysavač a vytáhnul z duše vzduch, až byla splasklá a potom jsem ji tam namordoval. Nejhorší co je u těhle velkejch gum když dělám doma, je pomastit si tu patku třeba mejdlovou vodou. To tam potom tu gumu nemůžu dostat ani za svět. Pomastím to až když je hotovo a chystám se nafukovat, to aby to pěkně sedlo na disk.
Jednou jsem dotáhnul domů tři gumy z kombajnu ze zadku a s diskem. Jsou to Ruský a disk 16" ale guma balon. Byly tak přirostlý, ža jsem myslel, že to nesundám. Ale nakonec jsem to dal. Jedno mělo dušu totálně fuč i plášť. A ty dvě jsem si nechal. Ale jsem si povídal, Ruská duše vydrží švět, jako vždycky. Nafouknul jsem je a uskladnil do sklípka. Kde mám haldu všelijakejch duší. A za půl roku najednou duše prázdný. Co se děje? No a oni byly ty kola snad deset roků plný vody. No a jak jsem to vyndal z té vody, tak ty duše potom nevydžely nic. To jsem se divil.
Jo taky jsem od kámoše dostal sjetý kola a byly v nich duše. Oni když dávají Voltaire tak tam duše je k tomu. No a oni vyhodějí i s dušema. Tak jsem jen nasadil na disk nafouknul a drží dodnes. Ani nebyla ta duše píchlá. 8)
Taky sypu dětskej zásyp. No klouzek jsme měli to když vedle ve vsi zrušili parket, byla tam škatule plná pytlíčků s klouzkem na parkety. Tak to pantatík přinesl. Jenže jsme to někam založili a dodnes nenašli. :( Tak co už, zásyp je lacinej a vydrží tam. A když sundavám plášť tak to docela i voní. :D
Jo a to mléko to dáváme když je řidká duše a strácí se tlak. No a potom vypustit tu duši, to je něco! :vysmech:

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: vyzutí pneu

#51 Nový příspěvek od staník »

Tak jsem to našel :smich: Jmenuje se to Srážeč patek a používali jsme to v práci když to nešlo.
Zkusím sem dát fotku.
Přílohy
skenování0001.jpg
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Pavel
Příspěvky: 8282
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: vyzutí pneu

#52 Nový příspěvek od Pavel »

tenhle srazec pouzivame na srazeni patek dys delas siroky kolo a bys ho dostal do prohlubne zalezi na typu rafku jinak kdyz mas prirostlou pneumatiku tak je lapsi palice s klinem tohle je nanic a delato i dobry stenice my uz ho mame vycvachtanejv tom vedeni stojito sai 1500 podle katalogu

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: vyzutí pneu

#53 Nový příspěvek od staník »

Já jsem po gumě i jezdil ještěrkou,bral jsem na ní rejdy. Na zadku závaží jak kráva a stejně nic. :vztek: Jednou jsme kolo položili na vidle nastavený těsně podle ráfku a přes trám to vzali proti střeše haly ;-) No ještě že jsem jel opatrně nahoru jinak na nás pršelo :smich:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: vyzutí pneu

#54 Nový příspěvek od pawka »

:smich: z ceho byla sundana ? z kejdovace? tam asi drzej,hnuj je agresivni
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Georgg
Příspěvky: 469
Registrován: pát zář 28, 2007 5:41 pm
Bydliště: Kůsek od Velké nad V

Re: vyzutí pneu

#55 Nový příspěvek od Georgg »

No já mám v kůlně snad 20 kol z os aut,možná i víc obutých na ráfku,musím to nějak sundat a odevzdat do šrotu,nějaká rada ohledně pořízení pořádných monterajzní?

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: vyzutí pneu

#56 Nový příspěvek od pawka »

doma? tak poradnej dubovej nebo ocelovej klin tak 30 na 200 a rukavice tlusty. mas doma lis?
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Georgg
Příspěvky: 469
Registrován: pát zář 28, 2007 5:41 pm
Bydliště: Kůsek od Velké nad V

Re: vyzutí pneu

#57 Nový příspěvek od Georgg »

Nee nemám doma lis

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: vyzutí pneu

#58 Nový příspěvek od caja008 »

staník píše:Tak jsem to našel :smich: Jmenuje se to Srážeč patek a používali jsme to v práci když to nešlo.
Zkusím sem dát fotku.

Abych dodal osobní skušenost.. od chlapů z místního jzd jsem si to půjčil .. kol z v3s který leželi v kopřivách stačilo sundat pero a nacvaknout kolo na špalek a už to jelo.... 6 kol bylo dola za cca 15 minut
Kdyby mněl někdo doma nevyužitou koupil bych jí..
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: vyzutí pneu

#59 Nový příspěvek od staník »

Já bych ji taky bral. Vím jak to funguje a nevěřím že je lepší na to mlátit přes klín palicou :nene: Tohle vede tu ránu pěkně v ose tý lopatky a působí to přesně na malou plochu. Klín se snaží jít proti disku a pořád se s ním musíš prát.
Už jsme těch klínů taky pár roztloukli :smich:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: vyzutí pneu

#60 Nový příspěvek od caja008 »

ta práce s tim je uplně pohodová. jeden drží balanc gumy a druhej mlátí srážečkou.. JE to krásná a hlavně rychlá práce. si to ani neumim představit...
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“