pneu na vlek 7 tun

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20892
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: pneu na vlek 7 tun

#31 Nový příspěvek od ota »

No ale Ty máš na fotce 16" kola a ještě nízkoprofilové. Lukáš má popsaný 18" a balony 12,5. Ty budou průměrově o hodně větší. Kámoš si dal na vlek sice 5t nějaký Ruský gumy. Ty mají taky větší balon. A když jeho syn jel v lese a vezl na vlečce dřevo, otrhal na předních gumách vzorek. Jak jel zatáčkama a nerovnou cestou s naloženým vozem kola se odíraly o rám. A otrhal se vzorek. Potom když bylo třeba jet znovu do lesa dávali mezi pero a rám špalky. Aby se pero na muldě v zatáčce nepropérovalo tolik, aby se guma dotýkala rámu.
U jednoho vozu zase byl problém, že když vyklopil korbu do plna, rám korby se opřel o kola. No když třeba převážel dřevo, nešlo moc popojet po sklopení korby. Ty dvě kola se nechtěly točit, když na ně tlačil rám korby.
No je třeba to vyzkoušet. Podobně jsme dopadli se synem, když jsme na náš 5t valník chtěli dát 8,25x15" kola z 5t místo 10,5x16". Přehodili jsme všechny 4 kola a valník šel smykem. Nad nápravou jsou zvyšovací kostky kvůli tomu, aby právě kola nedřely v zatáčce o rám. A ty 15" kola jak jsou o fousínek menší, opřeli se diskem o tu placku skrz kterou jsou prostrčený třmeny co drží nápravu. Již to máme doma, kratší třmeny a ty podložky nad nápravou se vyndají a spustí se to dolejc. U nás v techničáku jsou 8,25x15" kola. Tak ty 16" budeme vyndavat.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: pneu na vlek 7 tun

#32 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Vim ja reagoval nato jak tady kluci driiv chteli videt jak ta pneu vypada. Bohuzel nenafotil jsem jak to ma na vleku

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: pneu na vlek 7 tun

#33 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Lukashil píše: ned zář 24, 2023 9:48 am Luky, o tehle pneu vim, ale spravne by tam nemeli byt, kdyz maji nizsi profil, nesouhlasi s tp...
Ja mam v tp jeste ty 12,5 - 18, nechal jsem si je dopsat, ale nikdo mi prave neni schopen rict, co na te 7tune budou provadet.

No nalozena je i na 10 to uznavam, kdosi rikal o vareni dorazu nebo perech a 9 tuny, ale ty by tam nemely pasovat nebo ano?
Diky
Luky ja to sem hodil jen kvuli puvodimu dotazu ze se mi to dostalo pod ruky to kolo
Jo ty devitkove kola tady ma kluk na podvoozkuu ze 7cky ale ma to upraveno na vozeni dreva musel bych se jej poptat co to dela v zatackach...

Pavel
Příspěvky: 8283
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: pneu na vlek 7 tun

#34 Nový příspěvek od Pavel »

ty kola z 9 by mnely mit et 35 ven aby sli na sedmicku kvuli rejdu jinak saska byla 2 typy u jednoho musy bejt jeste dorazi

lukasn
Příspěvky: 190
Registrován: ned čer 04, 2017 12:45 pm
Bydliště: chrudim

Re: pneu na vlek 7 tun

#35 Nový příspěvek od lukasn »

Nevím jak disky kol ale co jsem řešil v panavu tak pneu by měli mít stejný průměr tím pádem by to nemělo na výšku vadit. Pan mi říkal že jsou na horní hranici zaměnitelnosti tak nevím mám je tam ale zatím jsem vezl jen 5 tun štěrku a ničeho si nevšiml.

oakenfold
Příspěvky: 314
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: pneu na vlek 7 tun

#36 Nový příspěvek od oakenfold »

Pokud vozíš 10 tun, tak je elegantní řešení přidat jedno, či dvě péra na každou nápravu. Dnes sem vozil 8 tun a místa nad kolama i tak habaděj. Kolik tam máš per-jestli spíš nemáš třeba 5ti tunu s papírama od 7mi tuny.
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: pneu na vlek 7 tun

#37 Nový příspěvek od Lukashil »

Tohle je cistokrevna 7tuna, je tam 7 per
Stydím se za tuto zem

oakenfold
Příspěvky: 314
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: pneu na vlek 7 tun

#38 Nový příspěvek od oakenfold »

Já mám na obou čistokrevnejch 7mi tunách per 8.
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: pneu na vlek 7 tun

#39 Nový příspěvek od Lukashil »

A ja na obou napocital 7, taky obe 7tuny s 8midirovyma napravama.
Vim jak vypada 5tuna mame v praci dve.

Musel jsem se tedy prekouknout o to nejkratsi dole :pistol:
Stydím se za tuto zem

oakenfold
Příspěvky: 314
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: pneu na vlek 7 tun

#40 Nový příspěvek od oakenfold »

A máš kulatý nápravy, nebo hranatý?
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: pneu na vlek 7 tun

#41 Nový příspěvek od Lukashil »

Kulaty na obou
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: pneu na vlek 7 tun

#42 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Ja mam 7tunu olejovku z hranatou napravou a rezervu zvedam presten vehement z lankama... na dvou vzduchacich 7tunach jsem mel kulate napravy a rezervy musel zvedat dotoho ramu co tam byl ocem to teda svedci?

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6635
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: pneu na vlek 7 tun

#43 Nový příspěvek od Lukashil »

A ja mam doma dve a v praci 6 7tun s kulatou napravou, z toho jedna vzduchova taky s kulatou, a vsechny maj rezervu na kladku. Tak a umlatte.me :smich:
Predtim tu s tou zaseklou tocnou jsem mel s ramem na rezervu a napravy hranate
Stydím se za tuto zem

oakenfold
Příspěvky: 314
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: pneu na vlek 7 tun

#44 Nový příspěvek od oakenfold »

A nebylo to tak, že první 7mi tuny označení bss p73- hranatá náprava, rám na rezervu a novější 7mi tuny označení bss ps701- kulaté nápravy, nosnost 7,5 tuny, rezerva na vrátek?
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20892
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: pneu na vlek 7 tun

#45 Nový příspěvek od ota »

To klidně může tak být. Odbočím, máme doma 3 valníky 5 tuny. Každej je jinej. Jeden má kulaté nápravy, druhej hranaté nápravy a třetí má jednu kulatou, přední a zadní hranatou. Ten třetí asi jednu nápravu dostal po nějakém urazu jinou. Jestli v družstvu nebo někde na generálkách to se už nedozvíme. Jeden valník je rám korby výlisky a druhý tažený materiál. Je to asi tím co bylo zrovna skladem, nebo modernizace v průběhu výroby. Jedinej problém s těma nápravama u nás je, že na jednu vlečku lze dát i menší kola a na druhou ne. Má větší brzdové bubny. A disky nevlezou až na buben. No a ta třetí vlečka má kola 16" ostatní mají 15". Ta s těma 16" kolama má nad nápravou zvyšovací podložky. Tak o 40 možná 50 mm. Aby ty kola prošly dobře pod rámem. Jestli je to firemní uprava, nebo to někdo dokutil, těžko říct. Ale je to asi tak od výrobce. Protože kostky jsou odborně udělané a jsou tam delší třmeny. Ta vlečka je bez techničáku. Tu jsme koupili kvůli neponičenému šasi. Je rovná nezkroucená, nepohnilá, jak ty dvě co tu ještě máme. Ze tří uděláme jednu kloudnou. Takže to bude trochu práce s ní.
Hele a už Jsi zkoušel nasadit ty kola na tu Tvojí vlečku? To by muselo být vidět, jestli je tam dost placu nebo ne.

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“