Náprava P V3S + pasující disky

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: Náprava V3S co se na ni dá narvat

#46 Nový příspěvek od caja008 »

a mohl by prosím někdo (asi ota) udělat takovej pěknej výpisdisků co se dá narvat na nápravu z v3s ale v rozměru 24??

Slyšel jsem něco o zetoru 25 ten že mněl 24 ráfky ale že se do toho musí dovařit střed ví ještě někdo o nějakejch??
Děkuji
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Náprava V3S co se na ni dá narvat

#47 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, no tam se toho dá narvat ve 24"! Ale musí se upravovat. Těžko seženeš disky 24" a rovnou je tam dáš. Počínaje traktorovejma ze předku až po kombajnoví. Mám doma dvoje 24" jedny SK 4 a druhý SK 6. Upravený samo ale ta ůprava nebyla ani celkem náročná. U těch prvních SK 4 to bylo složitější ale u těch druhejch ne. Vykutil jsem disky ven z gum a dal opískovat. Potom jsem si řekl bráchovi, aby mi nakreslil díry z vejdy v souřednicích X a Y. No a zevezl disky s výkresem a litrem rumu do bývalé fabryky a tam mi to kluk na vyvrtávačce svrtal podle těch souřadnic.Akorát jsem mu vyřezal středy, aby z nich nemusel hoblovat centymetry, ale jen milimetry.
Teď mám v plánu udělat ještě jedny středy. Ale není čas, dostal jsem ještě dvě kola z SK 4 ale namají středy. Byly vypálený autogenem a tak si je chci dodělat. To proto že mám doma už ty tři gumy 24" ale široký nějak 420 šířka z manipulátoru Manitou. Sice sjetý ale budou dobrý. Chci je vrazit na ty disky z SK. Krapet rozšířím a středy budou z 6 mm silnýho plechu. Asi dám dva na sebe. Akorát že to nebude mít prolis ( ET ) Prostě mám takový výlisky veliký a z nich ještě upravím ty středy. Mám je asi 840 mm průměr. Ty disky co chci použít mají asi 560 mm . tak k tomu heftnu kus rovnýho plechu a protlačím to vysekávačkou a vzniknou z toho ty středy. No budu jich potřebovat celkem 8 kusů. To snad vyštrachám. Protože chci dát dva na sebe tedy 12 mm síla, to aby to už něco sneslo.
Ta 25 Zetor má 24" gumy, to jo. Proto se tam i někdy dávají ty z SK 4 jsou jen širší jsou 15 x 24". Jinak tam můžeš narvat od 9 x 24" až po ty co mám doma z toho manipulátoru a ještě širší jsou ty SK 6 ty jsou 530 x 24". Ale to je už spíš válec než kolo! :vysmech:

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: Náprava V3S co se na ni dá narvat

#48 Nový příspěvek od caja008 »

Díky a náhodou ty souřadnice nemáš v nějaký elektro podobě??

O jedno z troho sk 6 vim je dělenej a ten druhej nevim jestli seženu. no uvidíme

Každopáně děkuji
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Náprava V3S co se na ni dá narvat

#49 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, bacha na ty disky. SK 6 nemá dělenej disk! Má klasiku nedělenej váha odhadem 60 kg. Mám doma, tak vím. Je to pakec nazout na to tu origo gumu!
Dělenej disk je SK 4 ilustrační foto. Nedávno ty dělený disky byly na bazoši. Sice s gumama, ale byly za 1000 Kč obě! Dobrá cenovka. Já k nim přišel jako slepej k houslím. Jednou tady scháněl člen fora tyhle kola a bylo to trochu vlažný schánění a nakonec mi tady zůstaly. Sehnal jsem je od kámoše a on mi je sem dovezl a kupec je nevzalů. tak jsou u mě. Nakonec jsem si je nachal a s kámošem vyrovnal. A použiju je na ten traktor co chci dělat.
Přílohy
kolo3.jpg
kolo6+.jpg

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: Náprava V3S co se na ni dá narvat

#50 Nový příspěvek od caja008 »

musim se tam stavit leží na siláži.. tak nenim jestli je to z sk 4 nebo 6
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: Náprava V3S co se na ni dá narvat

#51 Nový příspěvek od caja008 »

tak jsem to byl dnes okouknout.. leží tam jeden z sk 4 v naprostým pořádku i se středem...
a pak tam je jedna řízlá a je v ní akorát půlka disku.. a pak jsem přes kámoše sehnal 2 použitelný pneu 12,4*24 a chci se zeptat vlezou na tem disk nebo ho budu muse zužit??
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: Náprava V3S co se na ni dá narvat

#52 Nový příspěvek od caja008 »

kontrolní dotaz asi pro otu.

disky ze škody 30 jsou 24 a maj osmiděrovej střed vejde se na v3s?? jak rozteč tak středova dira??
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2618
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Náprava V3S co se na ni dá narvat

#53 Nový příspěvek od murár »

Zo zetora pasuju disky z prednej napravi Carraro!

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: Náprava V3S co se na ni dá narvat

#54 Nový příspěvek od caja008 »

jo jenže kde je vzit za rozumný peníze?
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.


Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Náprava V3S co se na ni dá narvat

#56 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, tak to jsi mě tedy s těmi disky z té Škodovky dostal! Tak ty doma nemám. :( To jsem malinko socka na tyhle disky. Jedině kdybych potkal kámoše, on Škodovku doma má. On by věděl.
teoreticky není problém napasovat nic. Jen mít k tomu věci. Budu pasovat dva disky z SK 4 na Ifu. Bo dva mám už napasovaný. :jazyk: Stejné jako V3AS rozteče, akorát jsou tam šrouby M 22x1,5. O dva mm větší průměr šroubu, zanedbatelné. Pro mě vyhovující! Problém bude s tím, že to budou placky a ty se přišroubují na ten dělanej disk. Nebudou mít žádné vylisované ET. No co už, jen placky. Potřebuju to jen změřit a nakreslit. Dokonce někde mám rozkreslenej disk z V3S souřadnice děr. Ale kde ta hlava děravá, kam to dala. Vše je jen to pokreslit a dát na papír.

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: Náprava V3S co se na ni dá narvat

#57 Nový příspěvek od caja008 »

jeden disk i s gumou z sk4 mam doma a asi bue volnej...


Jinak dnes jsem vyrazil do kovošrotu s odřezkama železa a slíbil jsem si že přivezu peníze.. no zas to neklaplo..
ale mam středy z nějaký traktorový přední nápravy..
A podle toho co jsem tak odhadem měřil by měli pasovat na v3s...
Pozná někdo z čeho je to??
Obrázek
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Pavel
Příspěvky: 8281
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Náprava V3S co se na ni dá narvat

#58 Nový příspěvek od Pavel »

roztec je jako vejtra 221 stredova srouby 275 dira sroubu 27 osazena z obou stran jato v praci vrtam podle sablon stred bud tocim na soustruhu nebo vytacim vykruzovackou na vrtacce takovehle stredy sme delali pro zelinare

Uživatelský avatar
caja008
Příspěvky: 2723
Registrován: ned čer 13, 2010 7:03 pm
Bydliště: Nová Paka

Re: Náprava V3S co se na ni dá narvat

#59 Nový příspěvek od caja008 »

super 8) potřeboval bych k tomu ještě sehnat disky...
Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo aneb když nestačí kladivo jistota je ještě větší kladivo.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Náprava V3S co se na ni dá narvat

#60 Nový příspěvek od Toreto »

Tu je inšpirácia pre niekoho ako upravit 16" disky na V3S :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A 15.3" :)

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“