Zimní pneumatiky

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Zimní pneumatiky

#1 Nový příspěvek od Johny1490 »

Chystam sa kupit nove zimne pneumatiky na feldu..... Pochvalte sa z jaku značku mate najlepšie skusenosti potrebujem aby do kopca mali poriadny záber. Lebo mam matadorky MP55 ale uz su stare a uz to nebere a nahadzovat retaze sa mi nechce, ale inak boli vcelku dobre nebol problem vist. Ale teraz už by som radšej išiel do nejakej lepšej značky, rozmyšlam Michelin Vredstine alebo Dunlop SP Winter Response :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zimné pneu

#2 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, sice jsem měl zimáky na Renaultu 19 ne na Feldě, byly to Michelin Alpin. Vyjel jsem s níma všechno. Tady je v zimě celkem dost sněhu, ale nejsou to hory. Byly nové když jsem koupil auto. Jelo to jako traktor. Když jsem prodával Renaula, dal jsem je k autu. Potom jsem koupil Peugeot a ten měl v kufru kola, zase Michelin Alpin, ale už novější konstrukce. Nevím přesně název. Ale ty jsou sjetý. Právě budu teď v dohledný době kupovat noví. Ale taky nevím jaký. Tam je hlavní vodítko cena! Jsou to 16" a ještě velkej rychlostní index. Bude to darda. Ale ty co tam jsou, dvě zimy jsem s níma jezdil. Teď mají tak dvě 2,5 mm a dvě tak 3,5 mm. Není to ono, ale auto je těžké na předek a tak při slušné jízdě to šlo.
Kámoš měl Matadorky a za tři zimy totálně sjetý. Brácha měl Kormorány a ty vydržely o něco víc, tak jednu zimu navíc. Druhej kámoš měl Fuldy a tyky žádná sláva. Už by je prej nekupovali.
Ještě měl jsem na trabantovi protektory, obnova Brno. Byly upně nejetý, když jsem je našel na čarodejnicích! :D Nazul jsem je na disky a jezdil s níma no 7 roků. Když půjdu kouknout na hloubku vzorku, zdá se mi, že se to snad ani nehlo co jsem to tam dal. Jezdil jsem každej den do práce. Když v práci nafoukalo sněhu, nikdo nedojel tak daleko jako já s trabantem! Vždycky otevřeli vrata a každej valil dovnitř. Neprohrnuto. Já to rozpálil a pokaždý dojel až k baráku. Ostatní skončili různě po dvoře! :smich: Byly to gumy starý jako svět, ale vzorek hrubej a tvrdej. Bralo to jako tank. Každej se smál, ale kdo dojel nejdál! Asi to byly ještě z poctivý gumy.
Tak to jen pár zkušeností s gumama.

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Zimné pneu

#3 Nový příspěvek od trikko »

my máme na nahradny diskoch zimne Pirelli snowcontrol a ešte Yokohama ale tie boli mastné :'( ale aj kvalitne proste zaručená japonska kvalita 8)
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Zimné pneu

#4 Nový příspěvek od rezis »

Jezdím na Goodyear ULTRA GRIP 7+
a lepší jsem zatím neměl. I spousta známých na nich jezdí.

Obrázek
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Zimné pneu

#5 Nový příspěvek od Johny1490 »

A z Dunlop nemate skusenosti? tie sa mi vcelku pozdávaju a aj v testoch su celkom dobre umiestnene..... Nejsu zrovna najlacnejsie ale myslim ze ked si teraz priplatim tak sa mi to v zime vráti tim ze nebudem muset zmrzat a nahadzovat retaze :)

Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: Zimné pneu

#6 Nový příspěvek od Japa »

Myslím si, že kvalita pneumatik je dnes přibližně na stejné úrovni (možná mimo Číny), jen se připlácí za značku, navíc dát za gumu do feldy skoro dva tisíce mi připadá přinejmenším jako mrhání - to je ale jen můj osobní názor.
Výsledky všech testů jsou stejně jen subjektivním hodnocením řidičů a člověk je co? ...... tvor úplatný. :)
Při nákupu zimních gum klást hlavně důraz na co nejmenší šířku a na co největší profilové číslo dle možností v TP pro daný typ auta, značka gumy je až druhořadá záležitost. Ale nakonec nejdůležitější článek je stejně ten mezi sedadlem a volantem. :)
Já již pár sezón jezdím na Lassech a ač bydlím v odlehlejší části a hodně jezdím do hor lyžovat, řetězy jsem ještě nemusel nasazovat.
(Pro ty, co o "lasičkách" ještě neslyšeli - pneumatiky LASSA vyrábí společně se značkou Bridgestone společnost Brisa, která je šestým největším výrobcem pneumatik v Evropě.)

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Zimné pneu

#7 Nový příspěvek od Johny1490 »

Mi nehovor že z Barumku videš za rovnakych podmienok tolko jak trebarz z Michelin..... Tomu proste fakt neverim :D Ale to je jedno ja som len proste chcel vedet ake mate skusenosti vy, ja mam chalupu v poriadnych kopcoch a to je niečo ine ako sa šmochlit po meste alebo po rovine a hovorit ze prejdem :) tam by som zimne pneu ani neriesil.

Rozhodujem sa medzi timi Goodyear a Dunlop to su moji favoriti.... Pripadne mi dajte nejaki tip kde kupim najlacnejsie, zatial som objednaval z nejlevnejsipneu.cz unas na SK im to stimi cenami trošku šlahá.... 8)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Zimné pneu

#8 Nový příspěvek od rezis »

Kupuju na www.pneunet.cz
Měl jsem předtím Firestone Winterhawk nebo jak se jmenovaly. A oproti těm Goodyear se to nedá srovnat. Tam kde jsem předtím skončil se teď rozjedu.
Jinak ty Michelin Alpin A3 jsou taky super 8)
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

rado
Příspěvky: 160
Registrován: pát črc 13, 2007 11:12 am
Bydliště: SVK

Re: Zimné pneu

#9 Nový příspěvek od rado »

Felda a MP55 je strasna kombinacia, clovek musi dost rozmyslat uz na slabulinkom poprasku

ja mam celkom dobre skusenosti s Kleberkami Krisalp a aj Krisalp HP2
Naposledy upravil(a) rado dne úte zář 20, 2011 8:42 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mirek LKT
Příspěvky: 4529
Registrován: pon pro 01, 2008 9:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zimné pneu

#10 Nový příspěvek od Mirek LKT »

já mám na octávce tyhle a max spokojenost. Loňská zima je naplno otestovala, led , břečka , jednou zase sněhu že sem ho čumákem hrnul a pořád sem jel. Řetězy jsem nepotřeboval 8)

Nokian WR G2
Obrázek
Kde ostatní končí , my začínáme ...LKT

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Zimné pneu

#11 Nový příspěvek od Johny1490 »

http://www.nejlevnejsipneu.cz/sk/pneuma ... &prumer=13]

Táto sa mi vcelku pozdáva alebo ešte aj vredtein ale stimi ako vidim nema nikto skusenost....

http://www.nejlevnejsipneu.cz/sk/pneuma ... &prumer=13

Fiataro
Příspěvky: 667
Registrován: úte dub 26, 2011 3:25 pm
Bydliště: RK

Re: Zimné pneu

#12 Nový příspěvek od Fiataro »

myslím,že by ti úplně stačili barum polaris,......

wlcoun
Příspěvky: 468
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Zimné pneu

#13 Nový příspěvek od wlcoun »

Taky mám Goodyear ULTRA GRIP 7+
Vyjedou opravdu hodně.

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Zimné pneu

#14 Nový příspěvek od kutil tim »

Záleží, kde budeš jezdit do hlubokého sněhu a břečky nokian,univerzální goodyear ultra grip 7 plus, wredestein snowtrac ,nebo michelin alpin 4 toto je špička, rozhodnout podle ceny.Barumky moc nevydrží rychle se sjedou, hlavně ne čínu :pistol: :pistol: :pistol:
Naposledy upravil(a) kutil tim dne úte zář 20, 2011 10:41 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zimné pneu

#15 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, ty Nokiany měl kámoš, jízdní vlastnosti dobré, ale brzo se sjezdily. Není to že by to nějak honil, nebo hrabal jako mlaďas. Prostě výdrž byla něco jako Matadorky. Vydržely málo. Na předku Matadorky a na zadku Nokian. Další zimu to prohodil a potom ještě jednou a bylo vymastíno, musel koupit nové. Všechny čtyři. :D
Jednou jsem si dělal tak nějak výpočet ceny když si koupíš gumy na netu a když si koupíš gumy u ,,gumaře" Na netu byly gumy levnější, to je jasný. Ale když se spočítá, kolik dáš za sundání, nasazení novejch a vyvážení, dostaneš se na stejnou cenu. Dával jsem letní všechny čtyři. Gumař sundal sjetý, nasadil noví, vyvážil a to vyšlo v ceně. Jak se koupí všechny čtyři u něj, je to v ceně. Kor u litejch disků, vyvážení je dražší než plecháče.
takže pochodím tak čtyři pneuservisy a poptám se po cenách co a jak. Pak číhnu na net a porovnám. Stejně nakonec dojedu do pneuservisu a dám to tam. Kdyby něco tak dojedu k němu naspátek s reklamací. Jednou se kámošovi udělala boule na kole a dojel s reklamací, gumu mu vyměnili a bylo. Scháněj potom někde na netu aby Ti to 300 km daleko vyměnili? :nene:

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“