Zimní pneumatiky

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 128
Registrován: stř úno 02, 2011 6:01 pm
Bydliště: Děčín

Re: Zimné pneu

#46 Nový příspěvek od masar »

Johny1490 píše:[Protektori ani zadarmo :tyty:
Máš snad nějákou zkušenost s protektory od Vraníka, že tohle píšeš? Na Omeze máme Vraníky Green Diamond (kousky karbidu křemíku v celé hloubce dezénu - opravdu tam jsou ;-) ) už třetí zimu a hrubší zimní vzorek jsem neviděl a ani s nimi nikdy nebyl problém, cesta do Itálie 130km/h po dálnici naprosto v pohodě a hlavně ticho, což se třeba o Barumech Polaris co má kámoš na Hondě říct nedá, už v 80km/h hučí, skoro až pískají jako svině. Letos jsem kupoval Vraníky i pro sebe na Renault R19 http://www.doplnkynaauto.cz/zimni-pneu- ... mond.22675

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Zimné pneu

#47 Nový příspěvek od Johny1490 »

Načo budem špekulovat z protektormi, ked predavaju nove pneu? Nejaki význam? neviem o žiadnom :)

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zimné pneu

#48 Nový příspěvek od pawka »

ma to vyznam u nakladnich
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Zimné pneu

#49 Nový příspěvek od feki »

asi tak nejak. Protektor an v3sku 120e s dph, nova pneu cez 200+. Porataj si to ked potrebujes 10 ;-)

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Zimné pneu

#50 Nový příspěvek od Johny1490 »

Bohužial, mam zatial iba feliciu, nie V3S....... :)

Uživatelský avatar
dejva105
Příspěvky: 665
Registrován: sob srp 27, 2011 5:29 pm
Bydliště: Bedřichov (Blansko)

Re: Zimné pneu

#51 Nový příspěvek od dejva105 »

U žádnýho auta nám Polarisky nidky nepískaly ani nic podobnýho :) Asi má divný auto :smich: Japonci neumí dělat auta pořádně :D :D

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Zimné pneu

#52 Nový příspěvek od rezis »

masar píše: Máš snad nějákou zkušenost s protektory od Vraníka, že tohle píšeš?
Hmm mám. Měl jsem je. Ano i na ledě velmi hezky šrábou a jedou. Ale zkus brzdit na mokrém asfaltu a připadáš si stále jako na ledě. Takže jsou vhodné opravdu jen do hor kde je sníh - led. Jinak to nebrzdí, neřídí a prudší rozjezd je vždy prohrábnutí s tím že to trhá kousky gumy jak to vytrhává ten průmyslový diamant.

Řekl bych hodně dobrý protektor, ale na Utragripy co teď mám neměly ani náhodou.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Zimné pneu

#53 Nový příspěvek od feki »

Johny1490 píše:Bohužial, mam zatial iba feliciu, nie V3S....... :)
ved ja nic, len niekto mozno nema na to aby si vyberal pneu podla vlastnosti, ale musi pozerat na cenu 8) :friends: ale tiez by som na osobaka protektor neriesil, ajked s nimy nemam ziadne skusenosti

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Zimné pneu

#54 Nový příspěvek od rezis »

Taky jde o to kolik najezdíš. Pokud s nima najedu za zimu 20tis km a z toho větší polovinu na dálnicích tak potřebuju obutí které mě podrží a když rozpočítám jejich cenu do ceny paliva a zbytku nákladů tak to nepoznám.
Pokud jako můj kolega najede za celý rok 5tis km a z toho většinu ve městě a v létě tak kupuje zimní gumu aby vyhověl zákonům a nikdy ji v podstatě nevyužije.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zimné pneu

#55 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Ty krystalky v protektorech od Vraníka budou mít asi tu výhodu, že nesetárnou a netvrdnou jako ta Silika v normálních zimních gumách. Takže člověk může mít ty zimní kola i dvoje - tedy ty Vraníky na dobu kdy jezdí hlavně po sněhu .
Já tady potřebuju fakt gumy na sníh, protože v zimě bývá tech 5km do nejbližšího městečka od nís z osady jen ujetej sníh. No ale pak abych v tom městečku přezul na jiný gumy :-)))
Jinak se přiznam, že na Yarisovi jezdím na starších zimních - dojíždím ty ztvrdlý i v létě a tak to dělam už dost let , protože na zimu už stejně nemaj význam kola co maj méně jak 3 či 4 mm vzorku a na spotřebě to znát není ty zimní kola. Ale jde to jens těma co nehučej. Jezdim pomalu a letní kola pro mě nemaj význam a hlavně i ty jetý zimní pak i zabíraj třeba na trávníku.
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zimné pneu

#56 Nový příspěvek od ota »

Tome, s tím tvrdnutím gum to je asi pravda. Já většinou na těch mejch ,,pracovních" autech jezdím na všem možným, co kde najdu. Hlavně, aby to mělo nejakej vzorek, to kdyby pomahači stavěli snadnou kořist, tak aby mě na tomhle nenachytali.
Psal jsem tady už, na Trabantovi mám protektory našel jsem je na čarodejnicích, fungl noví nejetý s těma špuntama všude. Je to obnova Brno. Stáří gum odhadem min 30 let! :vysmech: Když bylo v zimě sněhu, dojel jsem v práci od vrat zavátým dvorem až k baráku. Tak 120 m daleko od vrat. Všichni tam různě daleko zůstali. Nikdy to nebylo o gumách. Jasně že když měl klučina letní 3 mm, nerozjel se ani od vrat. :vysmech: Na služebních auech měli fungl noví Mišelinky, ocavie, fabie, zůsali oba dva ve 2/3 délky. Je to hlavně o stylu jízdy, odhadu dráhy. Jelo se tak čtyřma dráhama. Musíš si promyslet, kady pojedeš. U baráku je víc sněhu, tam se to věje, atd. To samé na silnici.
Jak píše masar má R 19 já ho měl taky. Když máš na zimu dobrý zimní gumy, je to tank. Kam se co hrabe. Nikdy mě nikde nenechal. Tady je sněhu hodně, hlavně se tady 2/3 cest neudržujou. Já měl silnější motor a on je i těžkej. Rencek má i dost světlou výšku podvozku, jen tak na břicho nelehne a já měl 14" kola, to je taky znát.
Prostě na zimu jedině zimní gumy, jedno jakýho výrobce. A trochu u toho přemejšlet a neletět jako v létě. Vždyť to všichni znáte. Stejně tam nakonec dojedu taky.

Uživatelský avatar
masar
Příspěvky: 128
Registrován: stř úno 02, 2011 6:01 pm
Bydliště: Děčín

Re: Zimné pneu

#57 Nový příspěvek od masar »

ota píše: Jak píše masar má R 19 já ho měl taky. Když máš na zimu dobrý zimní gumy, je to tank. Kam se co hrabe. Nikdy mě nikde nenechal. Tady je sněhu hodně, hlavně se tady 2/3 cest neudržujou. Já měl silnější motor a on je i těžkej. Rencek má i dost světlou výšku podvozku, jen tak na břicho nelehne a já měl 14" kola, to je taky znát.
Jezdím s tím občas mimo silnici a ta světlá výška je diskutabilní - často to někde škrábne :smich:
Johny1490 píše:Načo budem špekulovat z protektormi, ked predavaju nove pneu? Nejaki význam? neviem o žiadnom :)
Takhle hrubej vzorek za takovou cenu neseženu, proto raději protektor a navíc se potřebuju dostat k nám do vesnice na kopec. K
rezis píše: Hmm mám. Měl jsem je. Ano i na ledě velmi hezky šrábou a jedou. Ale zkus brzdit na mokrém asfaltu a připadáš si stále jako na ledě. Takže jsou vhodné opravdu jen do hor kde je sníh - led. Jinak to nebrzdí, neřídí a prudší rozjezd je vždy prohrábnutí s tím že to trhá kousky gumy jak to vytrhává ten průmyslový diamant.
Podle nezmanipulovaných testů je většina zimních pneu na mokru stejná jako letní a leckdy horší. Zatím jsem to nezkoušel, ale určitě někde mimo provoz udělám pokus 8)
pawka píše: ma to vyznam u nakladnich
Táta když jezdil kamionem tak firma používala výhradně protektory a to nebylo na V3S, ale MAN TGA 18.440 a co měsíc tak minimálně jedna guma bouchla, rekord byl když cestou ze Švédska přes Německo kolega vybouchal celkem tři gumy během 1000km :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zimné pneu

#58 Nový příspěvek od ota »

No já myslel po silnici tu vejšku. Po cestách to je jasný že sem tam chytneš. Mám teď Peugeota 307 a když jedu v zimě musím sledovat silnici když je náhodou upadlej zmrazek, tak se mu vyhnout. To je hodně nízký. Jinak drc a zmrazek chtnu hned. To Rencek, nikdy jsem ty zmrazky nesledoval. Měl jsem ho 10 roků a zlatý auto. 8)

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zimné pneu

#59 Nový příspěvek od pawka »

jojo jsou firmi co na kamion protektor nedaj,ono kdyz jim to den stoji a prodelvaj,si to hned rozmyslej.ale zas nekomu to tak nevadi a ma gumu za polovic. ted firmy dostali dotace,tak nakoupili gum na rok.o tom se moc nemluví
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Zimné pneu

#60 Nový příspěvek od Johny1490 »

Tak dnes som si bol konečne pre goodyearky dal som si ich doviest od jedneho z nemecka ked ich tuna ty umelci nevedia zohnat. Su made in France a r.v. 2011 takže pohoda , ak nezabudnem tak budem v priebehu zimi informovat ako sa nanich jazdí :rally:

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“