Zimní pneumatiky

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
major3011
Příspěvky: 722
Registrován: pát led 15, 2010 9:29 pm
Bydliště: Púchov

Re: Zimné pneu

#31 Nový příspěvek od major3011 »

Myslím že talian :smich: ale sú fakt dobré...

Uživatelský avatar
feki
Příspěvky: 2802
Registrován: sob črc 10, 2010 8:35 pm
Bydliště: Košice

Re: Zimné pneu

#32 Nový příspěvek od feki »

kazdopadne asi tiez budem nieco tento rok kupit... na predku v strede mp55tky ledva budu mat 3mm, v zadu za to budu mat tak 7-8 :D ...mali sme ich obute aj cez leto, nech sa zjazdia, uz maju zopar rokov, a potom zimne gumy stvrdnu ci je to blbost?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zimné pneu

#33 Nový příspěvek od ota »

Víš co, všude píšou, že by ty gumy měly bejt nejvíc čtyři roky a pak že tvrdnou. No kdo by to pořát kupoval? Jo třeba kámoš jezdí jako prodejce a ten to sjezdí. Ale mě co najezdí v zimě prd, když koupím nové, tak vydrží 10 roků. Přeci je nazahodím a nepůjdu koupit nové! :nene: Jak jsem psal, koukal jsem tuhle na ty gumy co mám na Trabantovy. Kurňa ty něco pamatujou! Asi by měly bejt jako šutry! Na většině gum je vytisknuté datum výroby. Je to takovej oválek a v něm je napsáno která týden a rok je vyrobili. Nevěděl jsem to ale povídal mi to kámoš co dělá s gumama. Třeba Číňaňi to tam nemají. Ale klasický výrobci jo. A já na těch na tom Trabi mám 11 měsíc 86 rok! :D A kdo dojede ve firmě dál než já když je sníh! Rozpálím trabuko a jede jako střela! Gumy jsem našel na čarodejnicích nejetý noví naprotektorovaný. Někdo to měl asi ve stodole leta a uklízel a tenhle rozměr už asi neměl a tak je vyhodil. Já je nazul a jek jezději! Možná, že je mám jako bezdušovky! Jo to bejvaly gumy! To už dneska není. Teď je potřeba aby to chvilku vydrželo a koupils jiný.
Tak bych sei s tím tvrdnutím hlavu nelámal. V tý gumě nemá co stvrdnout! Možná ty saze že tvrdnou, kterejma to barví!

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Zimné pneu

#34 Nový příspěvek od Johny1490 »

Tak som si konečne objednal po dlhom rozhodovaní Goodyear UG 7+ a teraz mi napisali email ze tieto pneu nejsu skladom a ze nevedia ci este vobec dojdu. Ale ze Ultra grip 8 maju dost, tak som sa chcel spytat, čo myslite budu mat a j tie take dobre vlastnosti ako ich predchodca UG7 + ? dik :chytry:

rado
Příspěvky: 160
Registrován: pát črc 13, 2007 11:12 am
Bydliště: SVK

Re: Zimné pneu

#35 Nový příspěvek od rado »

caf, ja som to riskol a kupil UG8, v sobotu nahadzujem
GY ma vraj dlhodoby trend zlepsovania vlastnosti pneu s jej rastucou generaciou, tak uvidime

v pneuservise sa ma pytali ci chcem zdvojnasobit cenu auta :smich:

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Zimné pneu

#36 Nový příspěvek od Johny1490 »

Tiez si myslim ze by horsiu gumu nevyrobili, nemalo by to vyznam.... Hej hej cena je očosi vyššia ale myslim ze sa mi to v zime vráti na pohodlí bez nahadzovania retazí.... :zapomel:

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zimné pneu

#37 Nový příspěvek od pawka »

ultra grip7 naco vyrobce GY pouzil na forme vylisku dezenu vyvysene kraje gumy? to ti da ve finale o 1mm mensi zivotnost,nehlede nato, ze sou tak na prorezany ,ze moc ubejvaj. jeste horsi v ubytku je jen sava a barum polaris2
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zimné pneu

#38 Nový příspěvek od pawka »

guma tvrdne a dost! je sakra rozdil cerstva a ta co nebyla ve tme a v mirnem vlhku. nejhorsi zimni guma je rok stara za vylohou,vyschla jak hrdlo na sahare. me co nejezdim rychle,to vubec nevadi u letní,pak ta guma neubejva.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zimné pneu

#39 Nový příspěvek od ota »

Tak já koupil nakonec všechny čtyři nové, ty původní byly málo mm. Kámoš mi doporučil tři značky. Continental, Bridgestone a Dunlop. Ale já mám 205 x 55 /16". Větší než 13" Ty jsou dražší. Ale nakonec jsem vzal ty Dunlop SP WINTER SPORT 4D povídal, že to je novinka a hodně se prodávají. Tak jsem na ně zvědavej. Byly v nějaké akci a cena byla dobrá. Už je mám na autě asi deset dní nahozený a zatím dobrý, není sníh tak nevím! :smich: Ale hlavní je, že nehučeji když je sucho a jedu rychlejc.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zimné pneu

#40 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Tohle jsou všechno lamelový gumy spíš na led a ujetej sníh. Taky tedy takové nejaké mám připravené na zimu starší mírně jeté ani nevim jaký jsou - zda dobrý HANKOOK W400 http://www.vsenaauto.cz/pneumatiky/4350 ... zimni.html
. Ale proč už se nejezdí na klasických zimákách s hrubým vzorkem ?
Mam taky takovýhle Veredstein SNOW+ - http://www.seznamzbozi.cz/pneu/2398301/ už vlastně starodávný a obouvam je jenkdyž je fakt honě sněhu . Děsně hučej. ale Aa některý druhy sněhu hlavně navesnici když je navíc i bahno jsou lepší jak ty lamelový .

Ale nerozumim tomu a dam si poradit
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
buml
Příspěvky: 1089
Registrován: stř říj 13, 2010 7:36 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zimné pneu

#41 Nový příspěvek od buml »

základní dotaz taky asi měl být : kolik a kde toho najezdíš v zimě :-/

jinak moje doporučení jednoznačné Michelin , ale na filcku je to asi opravdu zdvojnásobení ceny auta :jazyk:
víc odpoledne jak dorazím z práce :prace: , jdu vykořisťovat zaměstnance :vysmech:
Každý problém má řešení , záleží jenom z kterého konce ho začnem řešit

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Zimné pneu

#42 Nový příspěvek od Johny1490 »

Životnost je umna na druhom mieste, na prvom je kvalita gumy. Nejazdim nejak vela, doteraz som mal 2ks Pneumant (6rokov) a 2ks Matador MP55 (4roky) vzorku maju este dost ale uz su znehodnotene uz som mal tuto zimu dost problemi, ked boli nove to islo dobre... V zime mi ide hlavne oto aby som vysiel na chalupu a tam su poriadne kopce tak chccem skusit novu a lepsiu gumu a uvidim ako budem spokojny....

Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: Zimné pneu

#43 Nový příspěvek od Japa »

A já jsem opět zůstal věrný lasičkám. :)
Přílohy
100-0004_IMG_3.JPG

Uživatelský avatar
dejva105
Příspěvky: 665
Registrován: sob srp 27, 2011 5:29 pm
Bydliště: Bedřichov (Blansko)

Re: Zimné pneu

#44 Nový příspěvek od dejva105 »

Barum Polaris 3 :) Máme je na všech autech. Je to modernizace Polaris 2. A jsou super! Navíc český!!

Uživatelský avatar
ROSS
Příspěvky: 668
Registrován: ned zář 09, 2007 6:08 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zimné pneu

#45 Nový příspěvek od ROSS »

pawka: Tak tak.. Měl jsem zimáky 6 let starý, vzorek krásnej ale na sněhu jako kdybych měl letni nevyjelo to nikam.. Na dvoře 10 cm sněhu a babi mi musela tlačit :smich: ta nadávala co to mám za klump :smich: nová guma je nová guma, kdybych nezažil neuvěřim
.... Když nemáš mozek, nebolí tě hlava ....

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“