Zimní pneumatiky

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Výběr pneumatik

#76 Nový příspěvek od Sadra17 »

mam obutý univerzál barumky a za sebe můžu říct že dokud se nedostanu na sníh tak dobrý 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Výběr pneumatik

#77 Nový příspěvek od Chose11 »

Já jsem testoval tyhle na doporučení na Chrysler fóru, první rok byly fajn i v zimě slušnej záběr, ale druhou zimu už byl vzorek víc jak z půlky sjetej a raději jsem koupil klasicky zimní gumy. Faktem je že najely cca 60000km než jsem je sjel na 1mm. Auto těžký Chrysler Grand Voyager, spousta ježdění na dlouhý trasy a dojíždění do města do práce. Na jaře jdu do stejných znovu, ale na zimu dám zpět zimní, prostě mě ty univerzály na autě vyhovovaly.

https://www.google.com/search?q=celoro% ... 96&bih=657
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr pneumatik

#78 Nový příspěvek od elbarto »

Mám celoročky na dodávce, jinam to je peklo. V létě špatný, v zimě špatný. Tohle je výhodná volba pro důchodce nebo opravdu max. ty dodádávky a to ještě za podmínky, že nejezdím moc ve sněhu. Rád se svezu svižně, za léto chroupnu 2 gumy, za zimu 1x. A ted se budete smát, ne nejezdím Mustanga, vše na oct. 77kW. Je to prostá logika stejná jako u motorek, sedí měkká guma, ale ubejva. Na druhé straně u měkkotek moc nepoznám zda jezdím na suchu nebo vodě, je to lepidlo stále. Poslední roky Continetal.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Výběr pneumatik

#79 Nový příspěvek od DYK »

Dvoje gumy na Octávii za sezonu? Kolikpak toho najedeš!! Mě to vydrželo 80 tisíc. A Continental? Tu chybu už nikdy neudělám. Přezul jsem z Michelin právě na Conti a žádné pozitivum v tom teda nevidím. Včetně zvýšení spotřeby. Za mě byla chyba měnit značku gum.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Výběr pneumatik

#80 Nový příspěvek od fikejz »

Do deseti až patnácti tisíc celoročně zimáky na zimu novější a zbytek roku ty na dojetí. Na zimu musí mít stejně víc než 4mm a pak už jsou po dvou třech zimách kolikrát i třeba na 5mm tak ztvrdlý, že v zimě jsou nic moc a je mnohem lepší je dojezdit v létě. I tak mám dvě sady na dvojích diskách.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

z4011be
Příspěvky: 2005
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Zimní pneumatiky

#81 Nový příspěvek od z4011be »

Normání zimní pneu, běžné kvality (ne čínská stlačená tma) neztvrdne za 2,3 roky ani náhodou, takhle krátkou dobu netlačí ani výrobci pneu, kteří by nejraději uzákonili max. přípustné stáří pneu 4 roky. Starší zimák bude zabírat na sněhu logicky méně než nový, ale hlavně z důvodu nižšího vzorku.
Osobní zkušenost: Oktávku jsem přivezl na cca 5 -6 let starých zimních Polarisech. Na splužené cestě jsem se proti kopci nerozjel, mohli mít tak 4 - 5 mm. Pak jsem přešel na Alpiny a při jejich poslední zimě (mohli mít taky těch cca 5 let, kolem 5 mm) to byla jiná liga. Na tom samém kopci jsem se na sněhu rozjel úplně normálně. (ten kopec mám před vjezdem do baráku, tak jej testuju pravidtelně).

Ročně najedu kolem 15 000 km, takže sada letních i zimních mě vydržíí cca 4 - 5 let. Takže úplně v pohodě, dřív než pneu zastárnou tak, aby to bylo znát na jejich vlastnostech, jsou na vyhození (zimní pod 4 mm vždy dojíždím tak,že je nechám na autě třeba do konce května, pak dám letní a zimní na dojetí ještě třeba od října a až napadne první sníh, tak je zahodím o koupím nové zimáky).

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zimní pneumatiky

#82 Nový příspěvek od fikejz »

Na služební dodávce jsem měl Nokian WR C3 takže žádná levná Čína (vyrobeny na Ukrajině) v době nákupu byly měsíc staré! Třetí zimu už stály za vyliž kapsu - pravidelně jezdím na hranu kam lze v takových podmínkách vyjet tak vím o čem mluvím. Nechal jsem je na autě už nasazený a jestli přes léto ubyly o dva mm tak o moc. Prostě ta guma už ztvrdla.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“