Nestejnoměrně sjeté pneu Škoda

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

Nestejnoměrně sjeté pneu Škoda

#1 Nový příspěvek od mirek4x »

Ahoj, řeším problém s nestejnoměrně sjetými pneu na škodě Octavia, mám jednu sezonu jeté zimní pneu ale bohužel kvůli špatné geometrii se mi za tu jednu sezonu sjely venkovní kraje pneu, na venkovním kraji mám cca 5mm vzorek a na vnitřním cca 7,5mm (šikmo sjeté). Teď přes léto už jsem nechal geometrii seřídit a teď přemýšlím co s těmi zimními pneu, nechat jak jsou a normálně jezdit a ono se to srovná? Nebo zajet do pneuservisu a nechat je alespoň otočit aby byli více sjetým do vnitř ? Nebo je nezbytně nutné koupit nové, řešil jste někdo takový problém? Díky.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Nestejnoměrně sjeté pneu Škoda

#2 Nový příspěvek od Šéďa »

Otočil bych je na disku a dal dozadu.

Uživatelský avatar
pavell
Příspěvky: 316
Registrován: ned říj 28, 2007 12:29 pm
Bydliště: Banov

Re: Nestejnoměrně sjeté pneu Škoda

#3 Nový příspěvek od pavell »

A tlumice jsou v poradku?

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Nestejnoměrně sjeté pneu Škoda

#4 Nový příspěvek od Chose11 »

nejčastěji bývá špatná geometrie způsobená špatným uložením spodních ramen, to jsi asi neměnil. Koukni na to.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

Re: Nestejnoměrně sjeté pneu Škoda

#5 Nový příspěvek od mirek4x »

Tlumiče i s horní uložením je prakticky nové měněno před rokem a půl, a teď když jsem nechal dělat geometrii tak právě na nápravě bylo vše volné tak před geometrií dělaly všechny silentbloky, spodní i horní čepy a i tyčky řízení, teď je tedy vše vpořádku a jezdím na letních a nic už se nesjíždí. Ale řeším teď 2 zimní pneu co byli na přední nápravě a nerovnoměrně se mi sjely (vnějšek má 5mm, z vnitřní strany 7,5mm)byli jeté jen jednu loňskou zimu. Co s nimi teď než je před zimou nasadím na auto? Nevím jestli je dobrý nápad je dát dozadu, všude se říká že vzadu mají být lepší pneu než v předu, z důvodu abych při brždění nedostal smyk. Někdo nějaké nápady?

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Nestejnoměrně sjeté pneu Škoda

#6 Nový příspěvek od bourač »

mirek4x píše: teď když jsem nechal dělat geometrii …………………... Někdo nějaké nápady?
Ty gumy chtělo otočit před opravou geometrie. Odjezdit jednu zimu a udělat geometrii. :smich:
S touto hloubkou vzorku bych to asi nechal jak to je. Ta více ojetá část bude méně namáhaná a zbytek pneumatiky se dle provozu ojede také na 5mm.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Vedral Petr
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 25, 2019 1:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Nestejnoměrně sjeté pneu Škoda

#7 Nový příspěvek od Vedral Petr »

Doporučuji někam zavolat a zeptat se u odborníka. Určitě ti poradí.
Naposledy upravil(a) rezis dne pát lis 29, 2019 10:04 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Reklama papa

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“