Travní pneu 1250 mm průměr

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Travní pneu 1250 mm průměr

#1 Nový příspěvek od Buggy »

Potřeboval bych vyřešit dvě travní pneu jako alternativu k 12,4 r28. Musí to být šetrné k rostlé trávě a levné, trakci a nosnost neřeším. Je nějaká taková alternativa? Kolo z nějaké vojenské techniky? Nebo osoustružený šípák před vulkanizací protektoru? Ideálně guma co mají na traktorech silničáři, ale ne za 15 000 jedna. Zkuste mě navést, co mám vlastně hledat. Díky

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Travní pneu 1250 mm průměr

#2 Nový příspěvek od ota »

Jen než začnu, to chceš na traktor třeba plácnu Zetor? Jakože vyndat ty šípoví a nandat ty hladký?
Mě teď dovezl soused tři gumy z návěsu. Myslím, že budou skoro ten průměr. Schválně je zítra změřím. Jsou to 22,5" Ale mají větší balon. Šířku typuju jak to traktoroví kolo. Jsou sjetý proto je měnili. Mám k nim i dysky. Je to bezdušovka. Chci je na vlek. Mají parádní nosnost. Právě ty jsou uplně hladký na placku. To by Ti neudělalo vůbec žádno paseku v trávníku. Akorát je třeba udělat na ten disk mezikruží na nasazení na náboj. Je tam dost velká díra a rozteč šroubů.
Těhle kol je všude dost, kamiony se přezouvají často. To by Jsi myslím sehnal třeba u gumaře v pohodě za lahvinku. Občas mívají i ty disky. Mám tu Lowdeck a to je menší, ale ještě širší. Schválně to oměřím zítra. Ale ty větší myslím budou skoro v tom rozměru.
To jen jako inspirace co použít za pusinku sehnatelný a bytelný placky.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Travní pneu 1250 mm průměr

#3 Nový příspěvek od Pavel »

ted sme vyhazovaly sjety silnicni občas bejvaj

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: Travní pneu 1250 mm průměr

#4 Nový příspěvek od Buggy »

Jojo, zadní kola na traktůrek.

Pavle kdyby se zase něco objevilo, šlo by se domluvit že bych je vzal místo likvidace?

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Travní pneu 1250 mm průměr

#5 Nový příspěvek od ladiki »

4 Buggy: pokud dáš na plkač gumy s milionem pláten tak na tunovým traktorku se na mokré trávě ani nerozjedeš....
Tyto jsou ideál a za 15 jsou obě... :)
https://www.mojepneu.cz/bkt-tr-387-12-4-28-123a6
https://www.bkt-tires.com/en/pattern/tr ... 04959_over

Uživatelský avatar
Buggy
Příspěvky: 935
Registrován: pon lis 02, 2009 11:29 am
Bydliště: +-Bruntál

Re: Travní pneu 1250 mm průměr

#6 Nový příspěvek od Buggy »

Tos tvrdil už když jsem řešil trávní sadu na B7000 a není to pravda, pro trakci mi zůstane sada šípů. Ale ty BKT 387 jako ukázka jsou asi favorit, a dopředu půjdou mt z offroadu.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Travní pneu 1250 mm průměr

#7 Nový příspěvek od ladiki »

asi jo, ale na B7000 máš offroady..a tam věřím, že je směs pro trakci....
Taky jsem taková kola řešil. Dostaly se mi do rukou BKT LG306 v rozměru 13,6-16. Strašný balóny, ale vzorek krásně měkký. Špunty šly ohýbat prstama. Pokud to srovnám s balonem z 9 tuny, tak ta byla jak kámen a vážila 5x tolik...
U rozměru R28 pokud to nebudou nějaká přímo travní kola, tak prostě nebudou na traktorku fungovat....Jestli budeš kupovat ty 387 hoď prosím foto ;-)

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“