Plnění pneu vodou

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Davecz-fm
Příspěvky: 220
Registrován: pon led 05, 2015 12:04 am
Bydliště: Moravskoslezko

Re: Plnění pneu vodou

#91 Nový příspěvek od Davecz-fm »

Tady jsem nasel nejakou poucku o soli a mrazu:

Posypová sůl je chemicky chlorid sodný, který ve vodném roztoku zamrzá až při teplotách -21 stupňů Celsia. To je zhruba při koncentraci soli ve vodném roztoku okolo 23 %.
http://www.pws-chemie.cz/page/posypova-sul-___-vyt/37

nevite nekdo kolik gramu soli na litr vody je treba abych dosahl onech 23%??
a nebude ta sul rozezirat ty gumy?

Vedra
Příspěvky: 1379
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Plnění pneu vodou

#92 Nový příspěvek od Vedra »

Hnus co ty ceny. Když jsem si zpočítal že by mně to do TKčka a Fendta vyšlo na 3000 tak jsem si to rychle rozmyslel.

V příručce k Fendtovi z 1962 to mám popsáno a zmiňujou tam jenom chlorid hořečnatý asi to smysl mít bude.

-21 pokud to nevytvoří břečku jako fridex je málo. Bude pořádně mrznout a ráno roztrhané gumy.

Davecz-fm
Příspěvky: 220
Registrován: pon led 05, 2015 12:04 am
Bydliště: Moravskoslezko

Re: Plnění pneu vodou

#93 Nový příspěvek od Davecz-fm »

mas pravdu, dava se tam chlorid vapeny, nebo horecnaty, ale ty jsou 3x drazsi nez chlorid sodny ve forme posypove soli, coz uz tak drahe neni. a -21 si myslim ze by mohlo stacit.

Pavel
Příspěvky: 8278
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Plnění pneu vodou

#94 Nový příspěvek od Pavel »

at ti nekde na dilne slejou při vymenach fridex z motoru a dej to tam je to na stajno

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnění pneu vodou

#95 Nový příspěvek od chavier »

Potřeboval bych zalepit pneu na zahradním traktůrku polyuretanem, abych se vyhnul neustálým opravám defektům. Má někdo zkušenosti?
Dělá to firma čemat, ale nic levného.


Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Plnění pneu vodou

#96 Nový příspěvek od thovt »

Pro stavební, lesní , důlní, recyklační práce určitě je to dobré.
V zemědělství - už ne pneumatika musí být průžna a tvárná.
Na malý trakturek bych si nedal zhorší se přilnavost pneumatiky když bude vlko pneumatiky budou více hrabat i drncat
Nevím na kolik hustíš pneumatiky mají být měkkčí, pomocí vápna si můžeš mužeš udělat otisk pneumatiky kdy má nejlepší styk.
Pokud pneumatiky přehuštuješ máš častější defekty.

Fiškus
Příspěvky: 216
Registrován: úte čer 02, 2015 6:22 am
Bydliště: Chomutov

Re: Plnění pneu vodou

#97 Nový příspěvek od Fiškus »

Nerad kazím radost z vodošílenství, ale proč se v manuálu například Bělorusa píše, že plnění pneumatik VODOU přetěžuje koncové převody traktoru? Mají to ve svých manuálech jiný traktory jinak nebo, že by se to týkalo jen rusa? Nebo je životnost převodovky traktoru všem ukradená a spoléhají se všichni na to že Tondovi z horní dolní v JZD to vydrželo v pohodě 20 let?? :)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Plnění pneu vodou

#98 Nový příspěvek od thovt »

Určitě je to šetrnější než dávat na předek traktora závaží, zatěžují se ložiska a náprava, zvyšuje se vůle ložisek.
Plnění pneu vodou zvyšuje se váha traktora, větší zatěž na všechny ozubená kola, dalé pneumatika přestává být vyvážená ve vyších rychlostech.
Snížení opotřebení ozubených a ložisek nalít převodový olej s EP složkou.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Plnění pneu vodou

#99 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...už delší dobu sleduji toto téma a čekám , že se konečně ozve někdo , kdo má skutečnou zkušenost s plněním pneu vodou. Myslím , že už bylo dost dezinformací a dohadů . Osm let jsem jezdil se Z 7011 s vodou v kolech , tak možná o tom něco vím . A tu je obrázek toho bájného zařízení k plnění pneu ...

Obrázek

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Plnění pneu vodou

#100 Nový příspěvek od chavier »

S vodou zkušenosti mam. Do Kuboty jsem daval do zadních kol, kromě náročnosti výměny duše se spec. ventilem, jenom pozitiva, traktor měl lepší stabilitu (přední nakladac) uz nebylo třeba tak těžké závaží.

S polyuretanem zkušenost nemám a děkuji za názor. Defekty řešíme v zahradnim rideru často a hledám řešení. Spreje jsou na chvíli.


Montážní penou bude kolo měkké co?

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Plnění pneu vodou

#101 Nový příspěvek od Vladimír2 »

S pneu plněnými něčím , nevím co to je , se setkávám u strojů HORSCH . Kolo naplněné touto hmotou se chová jako normálně nafouknutá pneumatika , je však hrozně těžká . Konzistencí hmota připomíná běžný silikon , když v tubě zatuhne . Taky měly mít ty gumy větší únosnost , ale to se nepotvrdilo .

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Plnění pneu vodou

#102 Nový příspěvek od DYK »

Proč by se to (polyuretan) nehodilo i pro zemědělství? Nejde přece jen o záběrová kola traktorů. Těch Pneu je v zemědělství asi víc. polonesené pluhy, secí stroje a spousta dalších které se jen kutálí.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Pavel
Příspěvky: 8278
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Plnění pneu vodou

#103 Nový příspěvek od Pavel »

vodou se plni pneu bezne není potřeba na dusi menit ventil jen je potřeba myt patricny adapter
dále se pneu plni dalsimy ruznymy roztoky na prupychy pro stavebni stroje a les

pro kovošroty surovou gumou

pro secky a podobne stroje polyuretanem ten ma ruznou tvrdost dle toho je pneu tak pruzne


na travni trakturky je taky spesl roztok na prupychy

to jsou nejbeznejsi

Pavel
Příspěvky: 8278
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Plnění pneu vodou

#104 Nový příspěvek od Pavel »

v pondely delam repas rafku na silnicni valec rozmer 20 na 26 po 27 letech jim prorezl celou dobu je v nem voda z chlornanem bylo to odjakživa bez duse

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15785
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Plnění pneu vodou

#105 Nový příspěvek od oco13 »

Tak sa mi podarilo vyrobiť si malý problém :-/ Cez eshop som objednal tento plnič https://www.ferdus.cz/pneuservisni-mate ... attributes
Obrázek
Lenže , keď som ho rozbalil ,zistil som že koncovka nie je na bežný automobilový ventil ale na nejaký väčší. Samozrejme že google mi našiel , že také ventily sa používajú na velkých traktoroch ale nikde mi nenašiel aký to je závit. :-/
Vie mi niekto poradiť kde zohnať adapter aby som to vedel použiť aj na bežný autoventil? :shock:

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“