oprava poškození boku pneu

rozměry, rozteče šroubů, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2440
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

oprava poškození boku pneu

#1 Nový příspěvek od StaPo3011 »

ahojte,
čím byste zalepili takovýhle poškození boku?
Obrázek
Nejde to do hloubky, chci to jen něčím zapatlat aby se tam nedostal prach, voda,... a nešířilo se to.
Černej silikon, nebo je něco vhodnějšího?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5460
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: oprava poškození boku pneu

#2 Nový příspěvek od thovt »

Pokud je porušené platno , pokud vidiš duši nepokoušej se to lepit, až to zatižíš tak muže vylézt duše ven. Potom je to pěkná rana.
Pnematika je už dost spuchřelá, silikonem to mužeš zapatlat otazka jak dlouho to vydrží.

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: oprava poškození boku pneu

#3 Nový příspěvek od Auto-klassik »

Měl jsem na kultivačních pneu pododné průrazy i větší,tak jsem to zavezl do servisu a teplým flekem mě to zavulkanizoval -1ks 500Kč.
Pokud je stará pneu popraskaná,s malými trhlinami,tak je nebezpečí,že průraz časem se objeví na jiném místě.
V takovém případě je třeba zvážit,zda to má smysl.
Naposledy upravil(a) Auto-klassik dne pon čer 29, 2015 1:04 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
radek 1978
Příspěvky: 212
Registrován: ned dub 20, 2014 5:04 pm
Bydliště: okres Šumperk

Re: oprava poškození boku pneu

#4 Nový příspěvek od radek 1978 »

To silikon neudrží vyzuj gumu z disku a nechej v pneuservisu zavařit. U nás v práci to děláme běžně a cena tak za 200kč ,kdyby to bylo durch tak se musí dát vložka a to už vychází tak 1000kč.

hugo
Příspěvky: 326
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm

Re: oprava poškození boku pneu

#5 Nový příspěvek od hugo »

a pro jistotu dej duši. tou nic nezkazíš.

Pavel
Příspěvky: 8280
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: oprava poškození boku pneu

#6 Nový příspěvek od Pavel »

delame opravy pneu pokud je tohle jen povrchove tak surova guma plus pojidlo nesmy byt poskozene platna jinak se da zevnitri podlepit a zavarit pokud je to pod 5 cm ke kraji k patce tak by se to nemelo uz ani varit a podlepovat co to je za pneu mozna bych tam nasel

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2440
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: oprava poškození boku pneu

#7 Nový příspěvek od StaPo3011 »

v reálu to nevypadá tak hrozně jako na foto,
v neděli bylo pěkně tak i mobilofoto vzalo víc detailů než je vidět prostým okem :) .
Plátna jsou netknutý, ani bouli to nedělá (foto je při nahuštění na 1,2at), je to naštěstí jen povrchovka, na klasické zadní pneu 12,4/11-28 u mé 3011-tky. Duše tam už pochopitelně je :)

Ta surová guma zní zajímavě, kde se to dá splašit?
Já jsem uvažoval ještě o lžíčce sazí z komína, které bych rozmíchal v Chemoprénu na konzistenci řidšího tmelu. To by asi drželo na gumě líp než silikon.

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: oprava poškození boku pneu

#8 Nový příspěvek od gastly »

Zalep to lepidlem na čelní skla.Odmastit,napenetrovat a troška lepidla co zbyla v tubě. To přežije zbytek gumy.

Pavel
Příspěvky: 8280
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: oprava poškození boku pneu

#9 Nový příspěvek od Pavel »

tu surovou gumu nam vozej naservis odkud je nevim to lepydlo na sklo je v podstate surova guma na vulkanizaci na vzduchu jinak tam mam 4 kousky těchto pneu

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: oprava poškození boku pneu

#10 Nový příspěvek od pawka »

jestli je na pneu jeste gottwaldof,tak to bych s tim nedelal nic a hned bych to vymenil. jestli tam je už zlin,tak bych se na to taky vysral. jestli to taha nad 1,5 tuny,tak new,jinak to zapatlej cím chces,ale mastný saze a lepidlo to neni dobry,silikon taky ne. ale jak tu gumu sundas po tech letech uz to bude jen horší. nech to dejchat at ti vlhkost a mraz nenarusi vlakno. tohle by stacilo vybrousit kulatou frezkou 6-8mm a nafouknuty to zapict 150°c 70minut. plotinka na tu surouvou gumu musi tlacit aspon 5kilama,opřít o zed.kousek surovy gumy ti da kazdej,ale musis tam dat to tekuty pojivo.
novy kolo 6500 + 400 duse.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Odpovědět

Zpět na „Kola a pneu“