Nápravy Ifa Agro

nápravy hnané, nehnané, zkracovaní náprav, poloosy, kardany, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CBS
Příspěvky: 2351
Registrován: pon úno 16, 2009 1:37 pm
Bydliště: Levice

Re: nápravy ifa

#61 Nový příspěvek od CBS »

to neviem, kamaráti mali W50L sklápač a mali prevod 1:6,07 Viac by ti možno vedel napísať užívateľ IFA Turbo, sa mi zdá, že písal, že verzie La (4x4) sa robili iba s prevodmi 1:5,36 a 1:6,07

scorpion.at
Příspěvky: 1547
Registrován: pát led 27, 2012 4:27 pm
Bydliště: zlin

Re: nápravy ifa

#62 Nový příspěvek od scorpion.at »

aha
m se jedná že jsem si v kovošrotě vybral z 20ti náprav 2 a ted doufám že jsou stejné :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: nápravy ifa

#63 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, kluci, kámoš má tady asi celkem pět aut Ifa. Několik náprav volně. Přesně to ví jen on, i tak by je musel spočítat. :D Ale stalo se, že předpokládal, že u téhle Ify je tahle náprava a ono ne, jiné poměry převodů. Je to o tom, příklad: V družstvu měli Ifu agro. V kopřivách odstavenou Ifu siničku. Na díly. Agro jezdilo po polích. No a mohlo se stát, že ta agro se vysypala. Vyndali ze silničky a vrazili ji tam. No když zapadneš jde Ti teprve předek a ono se to nějak porovná v blátě.
Takže je to jediné, točit a počítat. Nebo rozhodit a skouknout. :( No ale to je pracné. Jedině, když budeš vyrábět stroj a budeš zkracovat, tak budeš rozebírat a při tom to zjistit.
No jedině IFA Turbo bude vědět přesně co a jak. Ten to má v malíčku. Zná Ify jako svoje boty a ví i kde ty šťítky hledat i co tam má být napsáno. jenže jak jsem psal, někdo tam mohl klidně napasovat cokoli.

scorpion.at
Příspěvky: 1547
Registrován: pát led 27, 2012 4:27 pm
Bydliště: zlin

Re: nápravy ifa

#64 Nový příspěvek od scorpion.at »

tak to je duležité info ted abych v tom kovošrotu doprdele počítal 20 náprav ketrá ke které pasuje chlapi se se mne poserou a budu měnit navíc asi aby to sedlo dify to si je vezmu do rezervy to bude fuška :potlesk:

JPL
Příspěvky: 94
Registrován: čtv říj 24, 2013 1:02 pm
Bydliště: sutovce

naprava ifa

#65 Nový příspěvek od JPL »

dobry de chcel by som pouzit na stavbu traktora dve predne apravy z agro ify co mysltite vydrzi to

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: naprava ifa

#66 Nový příspěvek od honza461 »

Je stejná jako z traktoru ZT 303 a je dokonce lepčí,je bržděná.Tak jestli to máš vymyšlený tak na spolehlivost to vydží.Fakt kus matroše.Měl jsem ZT tak vim.

JPL
Příspěvky: 94
Registrován: čtv říj 24, 2013 1:02 pm
Bydliště: sutovce

Re: naprava ifa

#67 Nový příspěvek od JPL »

jo viem mal som 303 a bol som snou moc spokojny len neviem ako sa bude chovat ten dif ,planujem totiz otocit napravu naopak a pouzit ju ako zadnu aby som nemusel riesit otacanie kardanu z prevodovky

gbelec petr
Příspěvky: 1791
Registrován: stř črc 11, 2007 6:23 pm
Bydliště: zlín

Re: naprava ifa

#68 Nový příspěvek od gbelec petr »

projdi si tento odkaz..
majitel traktora snad promine..
http://www.zuberskyspecial.estranky.sk/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: naprava ifa

#69 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, jen co vím pár postřehů.
Při použití těchto náprav si dávej pozor na to jaké to jsou nápravy. Existují asi tři druhy převodových poměrů ozubených kol v reduktoru. Potom asi dva druhy diferák nebo jejich poměrů převodů. To aby Jsi sehnal stejné poměry. Aby se Ti nehádaly nápravy mezi sobou.
U agroify měl známej na každé nápravě jinej převodovej poměr. Když se třeba něco na nápravě vysypalo, dali tam nápravu jakou náhodou měli. A proto to bývá občas pomíchané. Dost těžko se to pozná, jaká ta náprava ty vnitřnosti má. Nejlíp při rozebrání. :(
Jinak to jsou hodně bytelný nápravy a mají uzávěrku. Vydržeji hodně. Kdo s níma má zkušenost, to je Franta Slunéčko. Jezdil TruckTrial s speciálem kterej měl dvě přední nápravy z Ify. Už jsem ho tady viděl na foru, že sem přišel. Ale chvilku jsem nepotkal jeho příspěvek. Tady je nějakej obrázek pro informaci.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: naprava ifa

#70 Nový příspěvek od rezis »

To je hrozná provokace s tím Svařákem :) nutno dodat, že jsou i fotky kde mu sem tam nějaké to kolečko chybí a je demontováno zcela jinde než na šroubech :D Franta Slunéčko zde příspěvky asi nemá. Měl je jen v inzerci když prodával nápravy z Unimoga.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: naprava ifa

#71 Nový příspěvek od ota »

Však jsem zažil ty ,,opravy v terénu" :vysmech: Kardan prasknul a tradá s tím do depa a na další sekci už Svařák valil jako zamlada. Ale co dokázal on, nedokázal každej. Tady to měl zrovínka pěkně nastříkané a v tom výmolu to zmastil jako čuně. A že to nešlo projet, ale nakonec to skoro dal. :vysmech: Ale ten motor kurva to když za to vzal, dunělo to v hlavách všem lidem kolem sekce. Co to muselo vydržet, nevím přesně kolik ten motor mercedes má kobyl, ale 250 bych typnul že jo.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: naprava ifa

#72 Nový příspěvek od rezis »

Jo jo až budu velký tak si ho postavím :D On to vždy vypadal takový bobek, ale přitom to byla pěkná bestie. Motor by měl mít okolo 220Hp 1000Nm on ho měl evidentně poladěný takže šel vytočit mnohem víc. Motor doma je http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 15&t=49957
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

JPL
Příspěvky: 94
Registrován: čtv říj 24, 2013 1:02 pm
Bydliště: sutovce

Re: naprava ifa

#73 Nový příspěvek od JPL »

ten modry zazrak sa mi paci nema niekto viac fotiek toho stroja.jo zuberska special je dobry ale ma pouzitu jednu prednu a jednu zanu napravu a ja by som rad dve predne presne jak ma ten modrak

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: naprava ifa

#74 Nový příspěvek od rezis »

Fotek mám kupu. Musím pohledat. Vem však v úvahu že ten modrý zázrak - Svařák bude mít asi dost přes 3 tuny a s nějakým malým motorem (Avia, Zetor) se to bude jen jaksi pohybovat :D
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

JPL
Příspěvky: 94
Registrován: čtv říj 24, 2013 1:02 pm
Bydliště: sutovce

Re: naprava ifa

#75 Nový příspěvek od JPL »

a kolko zhruba vazi ta ifacka naprava

Odpovědět

Zpět na „Nápravy“