Nápravy Ifa Agro

nápravy hnané, nehnané, zkracovaní náprav, poloosy, kardany, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: naprava ifa

#76 Nový příspěvek od Atlan »

To by si mal vediet ked to ides stavat :D
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: naprava ifa

#77 Nový příspěvek od ota »

Odhadem asi 500 kg. Tady to budou vědět kluci přesně kolik má. Já jsem dvě s kámošem čenžnul ale kolik má si už nepamatuju. Přední je ještě o fous těžší. 8)

JPL
Příspěvky: 94
Registrován: čtv říj 24, 2013 1:02 pm
Bydliště: sutovce

Re: naprava ifa

#78 Nový příspěvek od JPL »

rezis píše:Fotek mám kupu. Musím pohledat. Vem však v úvahu že ten modrý zázrak - Svařák bude mít asi dost přes 3 tuny a s nějakým malým motorem (Avia, Zetor) se to bude jen jaksi pohybovat :D

tak chcel som pouzit motor 525TDS bmw ale teras neviem si ma troska zaskocil

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: naprava ifa

#79 Nový příspěvek od rezis »

JPL píše:a kolko zhruba vazi ta ifacka naprava
Už to tady je na fóru 583kg.
JPL píše: tak chcel som pouzit motor 525TDS bmw ale teras neviem si ma troska zaskocil
Záleží co chceš dělat. Na blbnutí je to zoufale málo. :D
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

JPL
Příspěvky: 94
Registrován: čtv říj 24, 2013 1:02 pm
Bydliště: sutovce

Re: naprava ifa

#80 Nový příspěvek od JPL »

tak vsetko mozne aj drevo doviest a, na hriby ,alebo sa len tak odreagovat(odychnut si od zeny) ;-)

EMO
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 24, 2009 10:09 pm
Bydliště: Lysá pod Makytou

Náprava V3S a IFA agro,

#81 Nový příspěvek od EMO »

zdravím všetkých, rád by som poznal Váš názor na kombináciu prednej nápravy z agro ify(pomer 6,07) a zadnej V3S(8,346) Na zadok chcem dať kolesá 11,2-24 to by malo mať priemer nejakých 112cm plus mínus (ak som dobre meral) Ten predok mi vychádza o nejakých 24% zpomaliť a to kolo vychádza tým pádom na 85cm ak som tu dobre pozeral tak taký nejaký priemer maju kolesá 10/75-15,3 Ak je to tak a moje výpočty sú správne, neviem či ten disk vlezie na ifácky bubon.(alebo aké koleso ma pozadované rozmery a vlezie na bubon) Doplním že motor tam pojde zetor 67 prevodovka DH112 a rozvodovka V3S a naviják zil. Okrem prednej nápravy mám všetko.

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: Náprava V3S a IFA agro,

#82 Nový příspěvek od jezus666 »

Ahoj,
no zkusil jsem to trochu spočítat a moc to nevychází.

poloměr zadního kola/převod v3s nápravy: 61/8.346 = 7.31
poloměr předního kola/převod ifa nápravy: 42.5/6.07 = 7.001

tedy předek/zadek = 7/7.31 = 0.958 ...... předek je pomalejší, což je špatné, měl by být rychleší o 1-4 %.

Ale! ještě jsem se díval na rozměry té přední gumy 10.0/75-15,3. Průměr gumy je 760 mm a poloměr, po kterém se odvaluje cca. 360 mm, takže by předek byl ještě o dost pomalejší.
Zkus se podívat po nějakých větších předních kolech.

Mira

EMO
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 24, 2009 10:09 pm
Bydliště: Lysá pod Makytou

Re: Náprava V3S a IFA agro,

#83 Nový příspěvek od EMO »

Takže podľa toho polomeru ma to kolo 11,2-24 priemer 122 a nie 112 cm ako som písal ja? Tým pádom by to vyšlo 7/6,7 pri predných kolách o priemere 85cm. A nie je mi jasné prečo je rozdiel medzi polomerom gumy a polomerom odvalovania?

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: Náprava V3S a IFA agro,

#84 Nový příspěvek od jezus666 »

No já jsem vycházel z trochu jiných rozměrů té zadní pneu, je pravda, že s těmi 112 cm na průměru by to snad i vycházelo (předek o 4.4% rychlejší). Jenže ta pneu 10.0/75-15,3 má vážně nezatížený průměr 760 mm (pokud jsem dobře měřil), a i tak by předek vycházel o 12% pomalejší. Tak bych hledal větší přední kola, případně nějaký přídavný převod pro zrychlení předku.

A ještě k tomu poloměru odvalování atd., ...
Nechce se mě tu vysvětlovat dynamika vozidel, ale snad nějaký základ.:
Nikdy se nepočítá s průměrem kol, ale vždy s poloměrem a to buď statickým nebo dynamickým.
- statický poloměr kola - zjistím tak, že přijdu ke stojícímu vozidlu a měřím vzdálenost od středu kola po vozovku

- dynamický poloměr kola - je poloměr po kterém se kolo odvaluje za jízdy. Jednoduše se změřit nedá. Dá vypočítat z odvalené vzdálenosti a otáček kola, nebo snímat aktuální poloměrem kola za jízdy a vyhodnocovat nasnímaná data, ale to už je někde jinde.

Takže pro počítání poměru přední a zadní nápravy je potřeba vycházet právě z dynamického poloměru. Jak možná tušíš, mění se podle rychlosti jízdy. Čím rychleji vozidlo jede, tím je dynamický poloměr větší. Takže zjistit ho není jednoduché, tak pro naše potřeby se musí odhadnout. Platí :
nezatížený poloměr kola > dynamický poloměr kola > statický poloměr kola, R_i > R_dyn > R_stat

Mira

EMO
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 24, 2009 10:09 pm
Bydliště: Lysá pod Makytou

Re: Náprava V3S a IFA agro,

#85 Nový příspěvek od EMO »

Aha, dík za obšírné vysvetlenie. K tým predným kolám, tie spomínané rozmery neboli podmienkou, vychádzal som z toho že majú tých 85 cm čo teda v reáli nie je pravda, ale takýto podobný rozmer má V3S -kové kolo, a aj na gume 8,3- 20.(ak zase nemám mýlné informácie) Ono bude záležať aj od toho ktorú z tých náprav sa mi podarí zohnať, sú 3 druhy a ja som zatiaľ vychádzal z tej najpomalšej 6,07, tie ďalšie majú pomer 4,64 a 5,36( to som vyčítal tu na fore) Ešte raz Dík.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 3939
Registrován: úte črc 03, 2007 10:29 pm
Bydliště: Dithmari villa

Re: Náprava V3S a IFA agro,

#86 Nový příspěvek od rezis »

Přední z ify a zadní V3S mi přijde nesmyslné. IFA nemá portály zvyšující její výšku tedy na malych kolech budeš mít malou světlou výšku pod diferenciálem. Navíc budeš mít přední nápravu masivnější než zadní.
Bydlím v Dětmarovicích udal bych i ulici, ale bohužel je tady nemáme

EMO
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 24, 2009 10:09 pm
Bydliště: Lysá pod Makytou

Re: Náprava V3S a IFA agro,

#87 Nový příspěvek od EMO »

Práve ta masívnosť sa mi ľúbi (kĺby) a aj väčší reit. Na kolách 8,3-20 by mala svetlosť slabých 30cm (28). To je asi na hrane, práve preto som chcel vedieť Vaše názory. Chystám si to na zimu, tak dúfam, že sa do vtedy k niečomu dopracujem. Do vtedy môžem rozoberať starý traktor. Ďakujem za názory a rady.

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Náprava V3S a IFA agro,

#88 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Použil by som aj zadnu z Ify tie napravy su nezničitelne chcem niečo podobne aj ja len neni na to času napravy mam už zužene a zapadane prachom :'( :-/
Dobre už bolo

EMO
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 24, 2009 10:09 pm
Bydliště: Lysá pod Makytou

Re: Náprava V3S a IFA agro,

#89 Nový příspěvek od EMO »

Ja som rozmýšľal aj nad tou zadnou, ale tú V3S-kovú do zadu chcem kôli tomu, že na predu by vyšli nižšie kolesá a motor chcem zasunúť nad nápravu (nebol by tak vysoko) na strarom traktore mám obidve V3S-kové a vrch motora bol od zeme nejakých 146, (ale tam som to mal podobne ako na kryštáli čap je mimo diferáku priamo na nohavici a diferák je na ľavej strane) Uvidíme, možno to dopadne aj tak ako píšeš a budú tam obidve ifácke ale to by museli niekde byť k zohnaniu.

EMO
Příspěvky: 61
Registrován: úte úno 24, 2009 10:09 pm
Bydliště: Lysá pod Makytou

Re: Náprava V3S a IFA agro,

#90 Nový příspěvek od EMO »

Prevodovku tam mám nachystanú z toho dh-čka, ale to som tu už písal. Mám na motore už aj jednolamelovú spojku, tak len zošrobovať pridať rozvodovku(aj tá je nachystaná aj s medzikusom na spojenie s prevodovkou) a riešiť spodok, len zatiaľ nie je z čoho. Inzerát mám na bazoši, zatiaľ nič :'(

Odpovědět

Zpět na „Nápravy“