Zadní náprava Praga V3S - uzávěrka

nápravy hnané, nehnané, zkracovaní náprav, poloosy, kardany, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dzango
Příspěvky: 795
Registrován: stř bře 14, 2012 12:39 am
Bydliště: Dolny Kubin

tecie olej naprava V3s

#61 Nový příspěvek od dzango »

caute mam takyto problem. od spodu kde je ta zaslepka na hriadeli uzavierky mi tecie olej, co stym a inak aj uzavierka sa mi tazko radi musim packu najskor podvyhnut a az potom zatiahnut, moze tam byt nieco odlomene ci co?
http://postimg.cc/image/v7r9ls2o7/

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: tecie olej naprava V3s

#62 Nový příspěvek od harijaro »

malo by to byť osadenie vydličky uzávierky. skratka tá tyčka s tisíc hranom čo je na nej páka uzavierky prechádz a obalom diferáku až na dno kde je pichnutá do podobného osadenia ako hore. a zospodu tam bude pravdepodobne nejaký želazný štupeľ ktory sa rokmy nejak uvolnil. závit tam nebude. skús ten štupeľ klepnúť smerom hore tak aby šla dobre zaradiť a vyradiť uzavierka a potom ho bodnúť na veky vekov amen. hodím sem nejaké fotky ako to vyzerá http://postimg.cc/image/64kzp7mj3/ osadenie, http://postimg.cc/image/5t6pmhg7j/ vydlička, http://postimg.cc/image/6cjnonk27/ a spolu. skús to najprv takto inak to musíš rozobrať. a to je pakárna obidva reduktory dole,poloosy von a potom diferák von.

Uživatelský avatar
dzango
Příspěvky: 795
Registrován: stř bře 14, 2012 12:39 am
Bydliště: Dolny Kubin

Re: tecie olej naprava V3s

#63 Nový příspěvek od dzango »

och :( no uvidime

Johnny55
Příspěvky: 359
Registrován: pon bře 11, 2013 11:57 am
Bydliště: Trenčín

Re: Zapínání uzávěrky na nápravě V3s

#64 Nový příspěvek od Johnny55 »

Ja to tu opat ozivim - Chcem sa opytat, o kolko sa posinie paka uzavierky, ked je zapnuta? cca...
mne smeruje smerom nad nohavicu, takze sa zapina v smere hodinovych ruciciek. Uz sa mi ju podarilo zapnut, mam to riesene mechanicky cez paku a tiahlo, len sa chcem uistit ako sa aj zapina, ci za malej rychlosti alebo ked sa kolesa netocia.

Dakujem

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: Zapínání uzávěrky na nápravě V3s

#65 Nový příspěvek od BohousSPE »

Já když jsem řešil ovládání uzávěrky, tak jsem poměřoval délku kroku originální páky a ten byl 2cm - úplně na konci zhruba uprostřed díry na čep :) Já jsem vyřešil ovládání uzávěrky elektricky pomocí motůrku 8)


Uživatelský avatar
kubos
Příspěvky: 244
Registrován: ned kvě 26, 2013 11:18 am
Bydliště: spisske vlachy

zapinanie uzavierky v3s

#66 Nový příspěvek od kubos »

zdravim chlapi vie mi niekto poradit kym rozoberiem diferak v3s uzavierka mi vobec nezapina packa ide volne otocit vyzera to ze mi odlomylo vydlicku alebo ci len vyskocila packa chodi aj hore dole dik

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: zapinanie uzavierky v3s

#67 Nový příspěvek od jezus666 »

Ahoj,
měl jsem podobný problém. Asi budeš mít roztáhnutou nebo ohnutou vidličku a vypadlé kameny. Musíš vytáhnout celý kuželový převod, narovnat vidličku a zase všechno zpátky.

Mira

Uživatelský avatar
kubos
Příspěvky: 244
Registrován: ned kvě 26, 2013 11:18 am
Bydliště: spisske vlachy

Re: zapinanie uzavierky v3s

#68 Nový příspěvek od kubos »

a bude treba vyberat polosy?

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: zapinanie uzavierky v3s

#69 Nový příspěvek od murár »

ANO! Bez toho nevytiahneš diferak. Alebo sa dá nejak zo zadnej strany vyrezať otvor a tie kamene opraviť. Niekto to na fore ma takto urobene a bez rozoberania poloos.

Uživatelský avatar
kubos
Příspěvky: 244
Registrován: ned kvě 26, 2013 11:18 am
Bydliště: spisske vlachy

Re: zapinanie uzavierky v3s

#70 Nový příspěvek od kubos »

neviem ci tam tiez uz nebolo vyrezane musim cez vykend pozriet a z akou elektrodou to treba pozvarat?

Uživatelský avatar
malotraktorpetr
Příspěvky: 5295
Registrován: čtv kvě 03, 2012 6:11 pm
Bydliště: zator loucky

Re: zapinanie uzavierky v3s

#71 Nový příspěvek od malotraktorpetr »

no jeto ocelo litina melo by to drzet obyc elektrodou nebo co2 co je na obycejnej matros .ale jen moje zkusenost ;-)

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: zapinanie uzavierky v3s

#72 Nový příspěvek od Daddy »

Např. tady máš odkaz na stranu, kde začíná servisní okénko tvořit BohousSPE:
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 9&start=90

Uživatelský avatar
kubos
Příspěvky: 244
Registrován: ned kvě 26, 2013 11:18 am
Bydliště: spisske vlachy

Re: zapinanie uzavierky v3s

#73 Nový příspěvek od kubos »

diki za inspiraciu len sa mi zda to servisne okienko dost male a rozmyslal som ci by to neslo urobyt bez zvarania narezat zavity rovno do diferaku

Uživatelský avatar
BohousSPE
Příspěvky: 1645
Registrován: úte kvě 22, 2012 2:14 pm
Bydliště: Domažlicko

Re: zapinanie uzavierky v3s

#74 Nový příspěvek od BohousSPE »

Zatím jsem ho využil jen po úpravě nápravy, při zpětné montáži difu, protože trefit se na ty kameny je pro zlost :zly: Takhle jsme koukli okýnkem, navedli vidličku a bylo to hotové hned 8) Účel tohoto okýnka je dostat tam nějaký šroubovák nebo montpáku a možnost zařadit/vyřadit uzávěrku bez nutnosti rozebírat celou nápravu. Na to by jeho velikost měla stačit :)

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: zapinanie uzavierky v3s

#75 Nový příspěvek od duchodce »

Pokud si ty kameny přilepíte jakýmkoliv lepidlem pod potřebným úhlem , tak to potom jde docela lehce.Dřív jsme to dělali že jsme ty čípky těch kamenů pocínovali a naklepali do vidliček aby tam šli těžko otáčet.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Nápravy“