Zadní náprava Praga V3S - uzávěrka

nápravy hnané, nehnané, zkracovaní náprav, poloosy, kardany, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
milanm
Příspěvky: 846
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Diferenciál V3S

#91 Nový příspěvek od milanm »

ano za pokus to stojí jakmile ti kamen-ny vypadnou budeš to muset rozdělat celý a to znamená demontáž napravy ,oba portály dolu,vyndat dif práce na sobotu oprava vydličky 3min při rozebrané nápravě
když jsem to dělal na starým Nezmar ll tak jsem ty plocháče vyztužil aby se nemohly ohnout
milan
musíš bejt šikovnej miláne nešikovnejch je dost
http://www.youtube.com/watch?v=WSRiLa3JH00
http://milanmo4x4.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferenciál V3S

#92 Nový příspěvek od Atlan »

Vecsinou sa robi servisne okienko a to je vecsie, pohladaj na fore par ludi to tu uz spravilo.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Ružena
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 08, 2019 8:44 am
Bydliště: Praha 4

Zadní náprava Praga V3S - uzávěrka

#93 Nový příspěvek od Ružena »

Dobrý den
rád bych se zaptal na problém s uzávěrkou diferenciálu V3S. Mám zkrácenou zadní nápravu (připravená pro traktor) a nejde odpojit uzávěrka diferenciálu. Páka se pohybuje, ale asi má malý zdvih a kolíky se uvnitř asi nevysunou dostatečně, závěrka je trvale zapnutá. Je nějaká cesta mimo rozebrání celého dif ? Když se dívám dovnitř kontrolním otvorem (šroubem od oleje) tak je vidět, že se vidličky pohybují.... Předpokládám, že vyndat poloosy a pak půjde dif.rozpůlit - vyndat hrušku. Díky za radu, tip...

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: Zadní náprava Praga V3S - uzávěrka

#94 Nový příspěvek od jezus666 »

Musíš to celé rozhodit, vytáhnout poloosy a diferák, jinak to nepůjde. Pokud ještě nápravu nemáš za stavěnou, vřele doporučuju vyřezat si do obalu nápravy servisní okénko, to je věc k nezaplacení. Loni se mě po 5 letech provozu roztáhla vidlička uzávěrky a vypadl 1 kamen. Okénko jsem musel vyřezávat dodatečně, a to byla pekelná práce.. :cert: :pistol:
Mira

Odpovědět

Zpět na „Nápravy“