Upadlá poloosa

nápravy hnané, nehnané, zkracovaní náprav, poloosy, kardany, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1134
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Upadlá poloosa

#16 Nový příspěvek od saano »

:chytry: V šiestom príspevku od vrchu sa uvádza počet drážok 22 .


Inak Avia 31 má podobnú poloos.
Priemer na dražkach 40,2. Počet drážok 22.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20892
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Upadlá poloosa

#17 Nový příspěvek od ota »

Avie bude dlouhá. A jinak je těžce svařitelná. Však si starej Vlasák na kalírně s těma aviáckejma poloosama vyhrál. Ty jen zvonily. Bejt to tak 20 možná 30 let spátky, dal bych Ti udělat za litr rumu u Peterky obě poloosy na míru. Co ten jich nadělal! On tam na poloosách dělal parťáka. Stačilo mu podat výkres a k tomu litrové rumové razítko a za týden byly dvě poloosy jak fík. Co jsem se jich přenosil pro kámoše. Avie měla více typů toho lisovaného tisícihranu. Ale stačilo do té mašiny vložit jiné kovací čelisti a zmáčkl co bylo třeba. On to uměl, dělal to půlku života. Nuž dneska tam místo fabryky stojí tesco. A vše je už jen ve vzpomínkách že ,,tenkrát"!

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2400
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Upadlá poloosa

#18 Nový příspěvek od artemio »

ota píše: ned lis 19, 2023 5:41 pm Jako jestli je tam místo uvnitř za tou plackou? Vyrobil bych tu placku novou. Ze svařotelného materiálu. Dovnitř směrem k diferáku bych udělal osazení. Tedy jestli je tam místo.
Místa tam je 13mm, takže dost. Ještě pokud poloosa byla v diferáku až na doraz, pak třeba o těch 8 mm muže být v diferenciálu uložena míň a to už je dost na uložení do placky. Drážkování je dost dlouhé. Jinak jsem našel poloosu zkrácenou na 615 mm i s přírubou. Ještě tam mám jednu, ta vypadá o trochu delší, ale dostanu se k ní až za týden, 14 dní. Je ještě v nohavici a zarovnaná. Měl jsem i nezkrácené, ale z těch už jsou čepy :red:
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3121
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Upadlá poloosa

#19 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Anko píše: úte lis 21, 2023 10:06 pm Změřil jsem to komplet: průměr poloosy 40 mm, délka 630 mm, průměr na drážkách 44,6 mm, délka drážkování 80 mm. Průměr příruby 160 mm, vnitřní kruh na přírubě 105 mm, 10 děr, průměr 12 mm.
Obrázek
Tak som si dal tú námahu a bol som dnes u otca odmerať poloos multicar M-25
priemer hriadele 37mm
priemer príruby 155mm tá má 12dier fí 10,3mm
dĺžka komplet s prírubou 623mm
počet drážok 19, dĺžka drážkovania 70mm
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Anko
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 16, 2023 4:02 pm
Bydliště: Zlín

Re: Upadlá poloosa

#20 Nový příspěvek od Anko »

artemio píše: stř lis 22, 2023 11:16 am Místa tam je 13mm, takže dost. Ještě pokud poloosa byla v diferáku až na doraz, pak třeba o těch 8 mm muže být v diferenciálu uložena míň a to už je dost na uložení do placky. Drážkování je dost dlouhé. Jinak jsem našel poloosu zkrácenou na 615 mm i s přírubou. Ještě tam mám jednu, ta vypadá o trochu delší, ale dostanu se k ní až za týden, 14 dní. Je ještě v nohavici a zarovnaná. Měl jsem i nezkrácené, ale z těch už jsou čepy :red:
Celková délka 615 mm by možná stačilo. Změřím jak daleko byla zasunutá původní poloosa do diferáku.

Uživatelský avatar
Anko
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 16, 2023 4:02 pm
Bydliště: Zlín

Re: Upadlá poloosa

#21 Nový příspěvek od Anko »

Konečně jsem se dostal k tomu, abych to změřil. Maximální délka poloosy i s přirubou je 645 mm, minimální pak 620 mm (aby byla zasunutá do drážek v diferáku 30 mm). Když by to bylo těch 615, tak by byla zasunutá 25 mm. To nevím, jestli stačí.

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2400
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Upadlá poloosa

#22 Nový příspěvek od artemio »

Pokud to nehoří, tak ještě vydrž, než se probojuji k té druhé, ta vypadá o kousek delší.
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Uživatelský avatar
Anko
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 16, 2023 4:02 pm
Bydliště: Zlín

Re: Upadlá poloosa

#23 Nový příspěvek od Anko »

artemio píše: ned lis 26, 2023 2:32 pm Pokud to nehoří, tak ještě vydrž, než se probojuji k té druhé, ta vypadá o kousek delší.
V pohodě, počkám. Dřevo jsem naštěstí dovezl už předtím :)

Odpovědět

Zpět na „Nápravy“