Tatra 805,aku napravu pouzit namiesto zadnej origo.

nápravy hnané, nehnané, zkracovaní náprav, poloosy, kardany, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Ivan50
Příspěvky: 1023
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Tatra 805,aku napravu pouzit namiesto zadnej origo.

#1 Nový příspěvek od Ivan50 »

Nazdar chlapi,vy co mate traktor z 805ky aj vy co nemate,neriesil niekto z vas aka naprava by pasovala namiesto zadnej original 805kovej?Bud aby mala rovnaky pomer a pouzili by sa rovmake kolesa alebo mala by vecsi pomer a pouzili by sa vecsie kolesa.Coraz viac ludom sa tie diferaky rosypaju a nd je problem.Tak ma napadlo pouzit napravu v3s,zuzit ju aby unasac kardanu bol na stred a spojit s drazkovanim na prevodovke bud napriamo alebo cez kardanik a rozdiel v prevodoch vykompenzovat obvodom zadnych kolies kde by bolo dostatocne moc variacii od gum 8,3 az po 12,00x20.Neskusal to niekto uz pocitat?

Ivan50
Příspěvky: 1023
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Tatra 805,aku napravu pouzit namiesto zadnej origo.

#2 Nový příspěvek od Ivan50 »

Dalsia varianta co ma napadla by bolo pouzit neaky diferencial a na konec nohavic navarit len reduktory z 805ky....co vy na to..

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2400
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Tatra 805,aku napravu pouzit namiesto zadnej origo.

#3 Nový příspěvek od artemio »

Sám sis odpověděl :) . Nic vhodnějšího než V3S asi nenajdeš, dostupné, levné, bytelné, podobný převod. Zbytek doladíš pneumatikami. Jen mám pocit, že má opačný směr otáčení. Z toho důvodu se jeví jako vhodná z multikáry M25, ta má i ideální převod, ale nevychází to výškově kvůli absenci kolových redukcí.
Ale úplně nejlepší je správně seřídit vůli a pravidelně měnit olej. :chytry:
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Ivan50
Příspěvky: 1023
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Tatra 805,aku napravu pouzit namiesto zadnej origo.

#4 Nový příspěvek od Ivan50 »

No ja nastastie ten traktor uz nemam ale ten co som mu ho predal 10 rokov dozadu mi volal ci nemam nahodu ozubene kolesa lebo mu vymlelo zuby, cos nemam ale napadla ma takato myslienka to prerobit z tej v3s,ono by sa v tom pripade ak ma 805ka opacne otacky musel otocit diferencial ,lenze tym padom by stale isiel ako na cuvacku ,kedysi som tak mal otoceny diferak len otazka je kolko by to vydrzalo..Zachvilku to zacne byt zaujimave s tymi nahradnymi dielmi,to aby sa clovek modlel az cosi nerupne...

Odpovědět

Zpět na „Nápravy“