Konstrukcia traktoru

nápravy hnané, nehnané, zkracovaní náprav, poloosy, kardany, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Johnny55
Příspěvky: 359
Registrován: pon bře 11, 2013 11:57 am
Bydliště: Trenčín

Konstrukcia traktoru

#1 Nový příspěvek od Johnny55 »

Ahojte.
Rozhodol som sa prerobiť traktor. Bude pozostávať z V3S náprav.
Chcem sa ale opýtať, aké má pre a proti konštrukcia typu LKT alebo obyčajného traktoru 4x4? Lkt mám na mysli, vysunutý motor a kabína nad prednými kolami a nad zadnými prázdno

Keďže budem používať všetky kolesá 20ky, krajšie vyzerá konštrukčné riešenie lkt. Ale tu by som zachoval riadenú nápravu, nie ako kĺbový traktor.
Vopred díky

Uživatelský avatar
radll
Příspěvky: 145
Registrován: stř led 18, 2012 11:23 am
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: Konstrukcia traktoru

#2 Nový příspěvek od radll »

Niečo ako
https://hu.wikipedia.org/wiki/Dutra_D4K ... 2015_1.jpg
Ja som tiež zástancom nápravy pod spojkou pre menší polomer otáčania. Motor pred nápravu rieši problém s zaťažením prednej nápravy. Netreba tolko závaží. Vzniká problém hupavosti (vpred vzad). Odľahčená zadná napráva ale to sa zaťaží naradím.
Na mojom ktorý je podstatne menší je problém že mám veľa čapov na riadení. Každý ma nejakú vôľu. Blízkosťou naprav je riadenie citlivé. Výsledok je že v rýchlosti 30km/h je problém udržať rovný smer jazdy.
kto nič nerobí,nič nepokazí

Ivan50
Příspěvky: 1021
Registrován: sob led 07, 2012 4:18 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Konstrukcia traktoru

#3 Nový příspěvek od Ivan50 »

Ja som to tak spravil a problem s hupanim nemam,jevtam motor ifa w 50 a ten neaky ten metrak ma... :ano: https://postimg.cc/xqbVpC8Z

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Konstrukcia traktoru

#4 Nový příspěvek od oco13 »

Ja mám klbový- motor je nad nápravou a aj tak som musel zadok hodne hodne doťažovať :-/ lebo aj s náradím padal na papulu. Už aj s doťažením, :smich: pri STK na asfalte maldý skočil na brzdu a technik sa skoro pototo - zadok vyletel pol metra do vzduchu. :hm:
Najlepšie sa cíti ak má v ramenách 300kg mulčovač. 8)

Odpovědět

Zpět na „Nápravy“