Hnana naprava s difem 10:41

nápravy hnané, nehnané, zkracovaní náprav, poloosy, kardany, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
kahi
Příspěvky: 1063
Registrován: stř říj 05, 2011 8:30 pm
Bydliště: Chvaletice, Protivín
Kontaktovat uživatele:

Hnana naprava s difem 10:41

#1 Nový příspěvek od kahi »

Ahoj kdysi jsem mel myslenku v hlave udelat hnanou karu za traktor. A ted bych ji realizoval. Shanim napravu co ma diferencial 10 :41. Kdyz vezmu tento diferak a na nem budou kola 7.5x 16 sip tak mi vychazi s traktorem 1:1. Chtel bych se zeptat kdybych pouzil napravu z avia furgon s pomerem 9:41 jaky bych pak musel mit kola jestli vetsi nebo mensi. Nejak se v tom ztracim. Jinak by byla naprava z Lady Nivy ktera by presne sedele ta ma 10:41 ale nevim kolik bych ji pak mohl zatezovat aby neco nedochazelo. Chci to nastavbu hnane kary za traktor a s nosnosti tak do 3 tun. Dekuji za rady neumim to dopocitat. Pomer jsem vycetl z for v cizine.


Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Hnana naprava s difem 10:41

#3 Nový příspěvek od artemio »

Když tam dáš pomalejší nápravu, tak na ní musíš dát větší kola :) . Ta 7,5-16 stejně nemají požadovanou nosnost :-/
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

kahi
Příspěvky: 1063
Registrován: stř říj 05, 2011 8:30 pm
Bydliště: Chvaletice, Protivín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnana naprava s difem 10:41

#4 Nový příspěvek od kahi »

Takze bych mohl 17.5 potom disky z novejsiho furgona. Myslim ze unesou to co chci. Jinak obyc 6 platnovy sip unese pres 2 tuny v poho mam vyzkouseny..... tak kdyz budu mit rychlejsi diferencial tak musim dat mensi kola.

kahi
Příspěvky: 1063
Registrován: stř říj 05, 2011 8:30 pm
Bydliště: Chvaletice, Protivín
Kontaktovat uživatele:

Re: Hnana naprava s difem 10:41

#5 Nový příspěvek od kahi »

Tak jeste opel Frontera ma taky pomer difu 10:41 a kolik muze unest ta naprava? Je to realny do 3 tun?

Odpovědět

Zpět na „Nápravy“