Náprava spartak kaput

nápravy hnané, nehnané, zkracovaní náprav, poloosy, kardany, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
SveSve
Příspěvky: 187
Registrován: pon říj 20, 2014 4:44 pm
Bydliště: Dobříš

Náprava spartak kaput

#1 Nový příspěvek od SveSve »

Ahoj, prosím o radu, válel se mi tu starý traktůrek udělaný komplet ze staré oktávky. Ale udělal jsem nový s nakladačem a podkopem, tak jsem si říkal, že bych starému posunul zadní nápravu o metr a půl dozadu a svařil na to nějakou malou korbu a mohl bych třeba odvážet hlínu od podkopu nebo tak něco.

Náprava je teda starý spartak, ale problém je v tom, že náprava už má odrbanou hrušku (nebo jak se to jmenuje, prostě to první ozubené kolo na vstupní hřídeli, které otáčí talířem) a poměrně hodně. Další věc je, že náprava není v kuse a je na ní takovej příšernej svařenec, který bych musel asi předělávat. A taky tam jsou naprd ty manžety, který každou chvíli o něco rozpářu, teď bych musel zase někde něco shánět. No ale mám zase docela dobrý kola s šípákem, které na to pasujou, a ještě mám dvě poloosy v zásobě, kdybych zase nějakou ukroutil.

Moje otázka tedy zní: existuje nějaká náprava, která má stejnou rozteč šroubů jako má spartak? Nebo dá se nějak jednoduše sehnat a vyměnit tu hrušku? Má cenu ještě tuhle nápravu udržovat?

Moc díky, nějak se neumím rozhodnout, kudy se ubírat.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Náprava spartak kaput

#2 Nový příspěvek od oco13 »

Uplne najlepšia cesta by asi bola spáchať niečo takéto Obrázek
Je to diferák z V3S a náboje z takého spartaka ako máš ty. Má to uzavierku, dostatočnú váhu, a len tak to neočešeš. 8)

Odpovědět

Zpět na „Nápravy“