identifikace nápravy/diferenciálu

nápravy hnané, nehnané, zkracovaní náprav, poloosy, kardany, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4809
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: identifikace nápravy/diferenciálu

#16 Nový příspěvek od imaginaro »

no nevim, na fóru je pár traktorů s trabantem a šlape jim to v pohodě. Hlavně to má nápravu z desty, ale nechám to na kamošovy.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15794
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: identifikace nápravy/diferenciálu

#17 Nový příspěvek od oco13 »

Nikde som nenapísal , že trabi nebude šlapať. Len bude žrať 3x tolko ako tá 250ka a hučať ako pavian . Zadok z desty rovnako nemá uzávierku ako aj toto a teda boduje len váhou. Lenže práve tá váha spôsobuje väčšie namáhanie poloosí. Všetko so všetkým súvisí a nakoniec najdôležitejší je medzikus medzi sedačkou a volantom. :typek: :typek: :typek: :typek:
Ak by som sa niekedy rozhodol kúpiť traktorček tak by som skôr ako nápravu riešil prednú a zadnú hydrauliku a kardanový hriadel. Dorábať to dodatočne znamená kopu roboty a je to aj hodne drahé. Čo som si všimol na českom bazoši , tak u vás má práve hydrauliku velmi málo ponúkaných traktorčekov. :-/ :-/

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: identifikace nápravy/diferenciálu

#18 Nový příspěvek od krajan »

pozor niektora desta ma uzavierku
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: identifikace nápravy/diferenciálu

#19 Nový příspěvek od JardaCNC »

Mel jsem pred 15 lety traktorek s motorem 300cm2 a na nem podobny diferencial. Jeste tam byla prevodovka 2+1. Motor nechtel chytat a zral jak neuvazany. Pak jsem tam prifaril motor z octavie. Diferak vydrzel - na naprave nebyla vaha. Predek moc tezky. Dopredu jak tak - do zadu v kopci vubec. Nakonec odesel kuzelovy ozubeny prevod mezi prevodovkou a diferencialem. Pak jsem to cele vyhodil (mam to jeste doma - kdyby mel nekdo zajem) a prekopal to na 4x4. Z puvodniho jsem pouzil ram a poloosi i s nohavicemi ty jsem spasoval s difem z 1203. Pak jsem to prodal a koupil japonce.
Poloos bych se nebal.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3113
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: identifikace nápravy/diferenciálu

#20 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ahoj, neviem poradiť z čoho je náprava, ale tiež by som sa toho nebál :tyty: ....vyzerá to dosť pevné. Mali sme traktorík motor z PF...náprava STW a vydržalo to ozaj veľa 8) a táto náprava vyzerá ozaj masívne :cvik:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4809
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: identifikace nápravy/diferenciálu

#21 Nový příspěvek od imaginaro »

taky uvažuju že pro toho kamoša bude ten traktorek v odkazu lepší, 250ka je na údržbu a seřízení jednodušší a na to jeho popojíždění mu to bude stačit. Hydrauliku nepotřebuje, má nářadí koňsky.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15794
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: identifikace nápravy/diferenciálu

#22 Nový příspěvek od oco13 »

imaginaro píše: Hydrauliku nepotřebuje, má nářadí koňsky.
Napríklad aj rotavátor??, a používať konské náradie znamená , že nič neurobíš sám. Ty na traktore si za koňa a ešte potrebuješ jedneho čo to náradie vedie. :tyty: :tyty: :tyty: :tyty: :tyty: Tak by som asi fungovať nevedel. :hm: :hm:

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4809
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: identifikace nápravy/diferenciálu

#23 Nový příspěvek od imaginaro »

to chápu, ale on doteď všechno vozil a dělal ručně a stejně všechno dělá s tatou, takže traktorek bude pomocník.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4809
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: identifikace nápravy/diferenciálu

#24 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak včera jsme ho uz převezli, podařilo se nam sehnat za feldu vozik co měl vnitřkem 132cm a traktorek tam vlezl s odřenyma gumama, tak už je u kamoša doma. Myslel jsem že jsou všude jen šířky 125 a nakonec jsme našli. Bohužel jsem zapoměl udělat fotku když byl ještě na voziku. Dik moc všem za příspěvky, teď je potřeba motor seřídit a mrknout na řazení, jsou špatně kvalty - neví někdo co tam může být za problem? Motor to má ze skůtru (prase), asi teda manet pokud se nepletu.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

evoII
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 24, 2012 2:28 pm
Bydliště: třebič

Re: identifikace nápravy/diferenciálu

#25 Nový příspěvek od evoII »

prase tj skutr ČZ 175 mel bud 6 V dinamo nebo pozdeji 12V dinamostarter .Manet delali na slovensku mel pokud se nepletu obsah 90 napeti neznam,pozdeji pod nazvem tatran obsah 125 ,ten mel taky dinamostarter,ale nemel startovaci paku na rozdil od ČZ.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4809
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: identifikace nápravy/diferenciálu

#26 Nový příspěvek od imaginaro »

A čemu se řikalo prase? Teda pokud je to ono - dá se nějak z venčí spolehlivě poznat co to je za motor? Třeba podle čisla, nebo nějakyho nálitku?Má to (zjevně) dynamostarter, ale je používán jen na start a jinak šťávu zajišťuje malej altik na řemenici. Nakopávačku- pokud to mělo na zvlášť hřídeli tak tam asi není, pokud je společná s kvaltovkou, tak bych musel sundat řazení a prověřit to.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

evoII
Příspěvky: 142
Registrován: pon zář 24, 2012 2:28 pm
Bydliště: třebič

Re: identifikace nápravy/diferenciálu

#27 Nový příspěvek od evoII »

prase tj skutr ČZ 175 jak jsem psal dřive
ČZ je vzhledově klasickej motorkovej motor ,akorat ma navíc v levém viku řemeničku na axialni ventilator a na vrchu tohoto vika nalitek pro tento ventilator.Motor s dynamostarterem(502,00) ma v pravém víku navíc víčko pro přístup na přerušovač,motor s dynamem (502,01) má pravé viko klasické,tedy z jednoho kusu.Dalsí odlisnost je dvouvýfuk (501),jednovýfuk mela (502) ta taky na rozdil mela hridel zvlast pro řazeni a zvlast pro startovačku.

Manet TATRAN 125 ma motor jineho vzezreni ,je mnohem kratsi ,ma radialni vetilator,který tvoří pravé viko a lopatky jsou na rotoru dynamostarteru.Na toto viko navazuje plechovej kryt valce,kterej směřuje proud vzduchu na valec a hlavu,tudiž valec a hlava jsou schované pod timto krytem.
jinak google ti najde jistě obrazky,at je sem nedavam

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4809
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: identifikace nápravy/diferenciálu

#28 Nový příspěvek od imaginaro »

tak to manet nebude, vypadá to na to "prase" typ 502 ,díkg moc za identifikaci. Teď jen seřídit(střílí do výfuku) a možná přetěsnit a může makat.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Nápravy“