kyvna naprava- chod kardanu

nápravy hnané, nehnané, zkracovaní náprav, poloosy, kardany, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

kyvna naprava- chod kardanu

#1 Nový příspěvek od Jemen »

čau chlapci, zas sem nucen tady otravovat :vztek:
mam rozdelanu kyvnu napravu a pri usazovani na ram ma napadlo ze kardan mi bude asi zlobit, pokud bude naprava rovne bude vse ok ale pokud se vyhne ? co na to kardan ? dif je sice pod cepem ale urcite to nebude na srouby na krzizi to prave orechove tak jsem se chtel zeptat jak to mate vyresene ? uvazuju nad vysuvnym kardanem, je to spravne reseni ? pokud ano prosim o info z ceho ho mate udelany a jak funguje , fotky jsou vitane diky moc Jemen :friends:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9527
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: kyvna naprava- chod kardanu

#2 Nový příspěvek od Atlan »

Kazdy kardan s krizmi musi mat posuvne drazkovanie aby umoznil axiakny pohyb,inak by sa nieco rozbilo. Tak ze na csetkych kardanoch take drazkovanie je.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Re: kyvna naprava- chod kardanu

#3 Nový příspěvek od Jemen »

takze nejlepsi reseni asi je sehnat urezany zbytek agrokardanu na vyvodak a prevarit si to skoda jen ze to co mam v praci sou uz ty nove prolisovane trubky a ne ten klasicky ctyrhran... :vztek:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9527
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: kyvna naprava- chod kardanu

#4 Nový příspěvek od Atlan »

Nechapem preco to komplikujes, ak mas napravu z osobaku zozen kardan z osobaku skrat ho a mas to presne a rovne zo vsetkym co treba, ak mas v3s tak zozen kardan z toho.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Re: kyvna naprava- chod kardanu

#5 Nový příspěvek od Jemen »

ta predni naprava je doma delana s difem z oktavky takze puvovdni kardan je zkraceny s prevarenym koncem aby pasoval do difu na 2he prevodovce z trabanta a ja mam strach ze pokud se naprava vyhne tak mi bud ten kardan-poloosa vyjede z prevodovky nebo strihne sruby jelikoz chod predni napravy na vykyvu je asi 10cm na kazdu stranu pro predstavu konstrukce pridam nakres

Obrázek

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: kyvna naprava- chod kardanu

#6 Nový příspěvek od martyn »

Alebo
Jesli mas doma nejaku poloos tak to urob z nej. Pouzi homoklb od prevodvky, ten umoznuje posuv a na druhu stranu daj kriz
Ja to budem robit tak isto
Vcera som dokoncil napravu tiez dif je z ocravie a konce accent
Obrázek
Kazdy sme nejako zacinali.....

Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Re: kyvna naprava- chod kardanu

#7 Nový příspěvek od Jemen »

ten trabant ma na konci polosy kostky jak mivaly skoduly takze posuv tam njaky bude jen budu muset ozkusat jestli to bude stacit moc tomu neverim no uvidime pro predstavu pridavam fotky

Obrázek
Obrázek

Blonďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned zář 12, 2010 7:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kyvna naprava- chod kardanu

#8 Nový příspěvek od Blonďák »

Ahoj, nechcu Vám do toho hoši kecat a ani dělat chytrého. Ale nevím proč si to tak komplikujete těma čepama když to jde udělat i jinak. Mrkněte na Plkač 4x4 jak to mám udělané já. Žádná složitá konstrukce, nezabere to místo a hlavně necestuje kardan. Bezproblémů uděláte zapínání předního náhonu.

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: kyvna naprava- chod kardanu

#9 Nový příspěvek od martyn »

Tvoje vlakno som uz presiel snad 2x
Zaujalo ma zapinanie predku, tiez to tak asi budem robit. Zoberiem ten sinchron z prevodovky fava. Ale rozmyslam nad variantou, ze by som nechal stalu 4x4 a len by som zapinal uzavierku medzinapravoveho difu

Ja som tu napravu musel trocha povystuzovat, bo vahovo moj a tvoj motor je dosti velky
Kazdy sme nejako zacinali.....

Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Re: kyvna naprava- chod kardanu

#10 Nový příspěvek od Jemen »

Blonďák: v jednoduchosti je krasa 8) bohuzel skoda ze jsem na tve vlakno nenarazil driv :vztek: ted uz to mam vse vymysleno na toto uchyceni napravy a prevarovat to uz se mi nechce :( jelikoz uz i ram je pripraven na vysku napravy :vztek: kazdopadne zapinani predku me zaujalo nad tim jeste popremyslim 8) chlape palec hore tvuj stroj zaslouzi obdiv 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10028
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: kyvna naprava- chod kardanu

#11 Nový příspěvek od Ondras83 »

sezen kardany z ara nebo gaze a mas hotovo...ja to zkracoval a v poho, i mirny hazeni nevadi, v nasich rychlostech to ani nepoznas...bal jsem se, ale je to OK

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20347
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: kyvna naprava- chod kardanu

#12 Nový příspěvek od vitex »

Blonďák píše:Ahoj, nechcu Vám do toho hoši kecat a ani dělat chytrého. Ale nevím proč si to tak komplikujete těma čepama když to jde udělat i jinak. Mrkněte na Plkač 4x4 jak to mám udělané já. Žádná složitá konstrukce, nezabere to místo a hlavně necestuje kardan. Bezproblémů uděláte zapínání předního náhonu.
Prosím o odkaz,v té hromadě příspěvků se to blbě hledá.Dík.

Blonďák
Příspěvky: 63
Registrován: ned zář 12, 2010 7:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kyvna naprava- chod kardanu

#13 Nový příspěvek od Blonďák »


HonzaT.
Příspěvky: 730
Registrován: stř srp 19, 2009 10:26 pm
Bydliště: Vysočina

Re: kyvna naprava- chod kardanu

#14 Nový příspěvek od HonzaT. »

Každej tady řeší výsuv kardanu pohonu předku,krátky drážky atd.Každej se snaží nacpat pastorek co nejvíc do středu nápravy.No pokud to konstrukce dovoluje,stačí usadit vývod z převodovky přesně do osy středového čepu výkyvu nápravy a délka kardanu se taky nemění ať je diferák kdekoli,třeba i teoreticky metr od čepu.Prostě jeden,nebo druhej konec kardanu v ose čepu.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9527
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: kyvna naprava- chod kardanu

#15 Nový příspěvek od Atlan »

Somarina, z principu kazdy kardan musi umoznovat posun v axialnom smere alebo musi byt tam hardy spojka alebo prevodovka na silentblokoch aby sa to malo kde pohnut. Inak hrozi pruser.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Nápravy“