Kola z Praga V3S na nápravě z GAZ

nápravy hnané, nehnané, zkracovaní náprav, poloosy, kardany, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Kola z V3S na nápravě z GAZa

#31 Nový příspěvek od Mako4991 »

To čo popisuješ nie je Gaz,ale Aro. Gaz má na pohľad rovnakú nápravu ako UAZ. download/file.php?id=42435&mode=view
Mal si na mysli asi toto: Aro M461- Obrázek

Uživatelský avatar
kutilluke
Příspěvky: 348
Registrován: pát črc 09, 2010 4:30 pm
Bydliště: okr. Blansko

Re: Kola z V3S na nápravě z GAZa

#32 Nový příspěvek od kutilluke »

zdar, myslím, že kola z v3s asi ne, ale jinak 7.50/16 musí snest jako nic. Když vidím bratry ruse jak s tím zachází a co mají za kola, tak si myslím, že českej kutil s tím zachází šetrněji.



Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kola z V3S na nápravě z GAZa

#33 Nový příspěvek od milstav1 »

Jo toje sice pravda jenom že oni neskracují napravy tak že tam to je oněčem jiném jak když to svaříš :vysmech:

dms
Příspěvky: 326
Registrován: pon srp 10, 2009 1:08 pm

Re: Kola z V3S na nápravě z GAZa

#34 Nový příspěvek od dms »

Mako4991 píše:Ak sa nemýlim,tak Gaz má 2 satelity a UAZ má 4.
Presne tak, ziadny iny, napravy su zamenne a na pohlad tazko rozonatelne,
na prednej ma UAZ inac hlavnu paku riadenia...

jaro super50
Příspěvky: 308
Registrován: čtv bře 01, 2012 3:57 pm
Bydliště: kezmarok

Re: Kola z V3S na nápravě z GAZa

#35 Nový příspěvek od jaro super50 »

aoko to ide stimi portalmi z v3S

Uživatelský avatar
Tomas Tufy
Příspěvky: 24
Registrován: ned lis 02, 2014 4:55 pm
Bydliště: Bardejov

Re: Kola z V3S na nápravě z GAZa

#36 Nový příspěvek od Tomas Tufy »

no skusiť by si to mohol :D inak čo sa tyka tych naprav Gaz, Uaz, Aro tak ja im verim že by niečo mohli aj viac vydržať ako len su original kolesa posielam ti video kde jeden poliak ma prednu napravu na ursuse 360 z land rover discovery :) a nato ake tam ma kolesa su to myslim 280/70r18 tak to pekne drži 8)

https://www.youtube.com/watch?v=bZOFiNOsMLY

Uživatelský avatar
workoholik
Příspěvky: 800
Registrován: pát pro 20, 2013 3:05 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Kola z V3S na nápravě z GAZa

#37 Nový příspěvek od workoholik »

Kruci, chlapi, nestrašte ma. Ja mám v traktore nápravy ARO M461. V každej je jedna poloos zvarená. Mal som možnosť vidieť obidva dieráky, ale myslím, že Aro, aspoň to moje ich má dosť pevné. Je strašne dôležité, ako je dif. nastavený, ako je utesnený, aby z neho neušiel olej. Na Are som nenašiel magnetky na zachytávanie kovových piliniek, ktoré sú na každej takejto prevodovke. Doplnil som ich. Tragač mám cca 4 roky a jazdím bez problémov. Kolesá 7,50x 16. Ešte rozhoduje aj hmotnosť traktora.

hotday
Příspěvky: 1677
Registrován: stř úno 03, 2010 12:15 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kola z V3S na nápravě z GAZa

#38 Nový příspěvek od hotday »

Aro diferak je slaby!!!!

silnejsi diferak malo TV 041, bola to rumunska dodavka len so zadnym nahonom, boli aj 4x4, ale malo, to malo ovela silnejsi diferak a aj spevnenu napravu...
slabina bola cely satelitny kos, cize male satelity, a ulozenie v loziskach...osobne ked by som mohol, tak by som sa tymto napravam vyhol...alebo pouzit slabsi motor, cize z nejakeho osobaka, urcite nie major a uz vobec nie aviu...vtedy uz treba dalsich 5 na ND

Uživatelský avatar
workoholik
Příspěvky: 800
Registrován: pát pro 20, 2013 3:05 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Kola z V3S na nápravě z GAZa

#39 Nový příspěvek od workoholik »

[quote="hotday"]Aro diferak je slaby!!!!

Nedá mi to. Na podnet jedného pána i internetu som sa rozhodol práve pre nápravy z ARA M 461. Postavil malý traktor a hnal to motorom z avie. Videl som mu za tým zavesený trojak a potom dvojnápravovú vlečku aká sa používala za Suprom, plnú naloženú narezaným drevom. To ma presvedčilo. Na 240 Aro sa trhali poloosi, to viem, ale M461??? Jeden pán, čo jazdil OFF road hovoril, že sú to jedni z najpevnejších náprav. Možno mám málo skúseností, ale mňa tie nápravy zatiaľ nesklamali.
Ešte sa vyjadrím ku kolesám V3S na takéto nápravy. Ja by som ich určite nedával. Kolesá sú moc veľké. Dokážu poškodiť dif z V3s -ky a nie dakýto malý. Bez kolovej redukcie určite nie!!!

Odpovědět

Zpět na „Nápravy“