Dorazy zadních tlumičů Škoda Octavia Combi I

nápravy hnané, nehnané, zkracovaní náprav, poloosy, kardany, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
mirek4x
Příspěvky: 521
Registrován: úte říj 21, 2008 8:51 pm

Dorazy zadních tlumičů Škoda Octavia Combi I

#1 Nový příspěvek od mirek4x »

Potřeboval bych menší radu, když jsem měnil zimáky kola na Škodě Octavii Combi I tak sem si všiml že mám na zadních tlumičích roztrhaný takový ty žlutý dorazy tlumičů a tím pádem je i spadlá prachovka protože jí nedrží ten doraz ve zdvižené poloze a chci se zeptat jestli má smysl vymontovat zadní tlumiče a vyměnit pouze ty dorazy nebo se to mění komplet celý zadní tlumiče (popř. jak poznám bez speciálního načiní že mám špatné zadní tlumiče) a jsou vůbec k něčemu důležité ty dorazy - má smysl vymontovat starý tlumič a vyměnit na něm doraz a smontovat to zpět? nebo to nechat až tlumiče ůplně odejdou a pak to vyměnit komplet? Děkuji za rady.

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: Dorazy zadních tlumičů Škoda Octavia Combi I

#2 Nový příspěvek od liba23 »

tak to by mně taky zajímalo , mám to samo

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazy zadních tlumičů Škoda Octavia Combi I

#3 Nový příspěvek od Milhauss »

Taky mě to čeká na mé octavii 2. Mění se jen ty dorazy a nemá cenu prý kupovat ty za 60 kč co jsou na netu,nic nevydrží. U škodovky original díl asi 230 kč kus,jestli si dobře pamatuji,ty prý vydrží. Špatné tlumiče buď vyzuelně,že jsou mokrý,a tím pádem tečou,nebo na pneumatice že je poskákaná,nepravidelně sjetá. Jinak to člověk pouhým okem asi moc nepozná

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Dorazy zadních tlumičů Škoda Octavia Combi I

#4 Nový příspěvek od Chose11 »

tak že ty dorazy jsou rozedraný je běžná věc u většiny aut, samozřejmě při výměně tlumičů se dávají nové. Vymontuj tlumič, měj ho tak jako je na autě a spodní část si dej mezi boty a stiskni. Pak lehce tahej nahoru dolů za pístní tyč, pokud se objeví malá vůle, je tlumič po smrti, nesmí mít ani malinkou vůli. Pokud je mastnej, vyteklej, tak to ani nezkoušej, to je samozřejmě totál k.o. To je taková všeobecná rada, která ale spíš platí u kapalinových tlumičů, horší je to s plynokapalinovými, ale podobně se dají zkusit taky.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: Dorazy zadních tlumičů Škoda Octavia Combi I

#5 Nový příspěvek od xxmm »

Milhauss: se kouknu o víkendu dával jsem ty za 49kč před pár lety :)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dorazy zadních tlumičů Škoda Octavia Combi I

#6 Nový příspěvek od Peter768 »

U nas na STK meraju tlmice, a pocitac vyhodnoti na kolko percent su opotrebovane. Na firemnej octavi sedan sme menilidorazy, boli vybite a spôsobili to praknute struny. Jednu mam z nej doma. Menili sa aj tlmice, boli KO.

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: Dorazy zadních tlumičů Škoda Octavia Combi I

#7 Nový příspěvek od xxmm »

tak po 3letech a 60k km jsou oba v pohodě

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dorazy zadních tlumičů Škoda Octavia Combi I

#8 Nový příspěvek od Ondras83 »

Peter768: praskla pruzina neni kvuli spatnymu dorazu
v ty kapse na naprave, kde sedi pruzina se zdrzuje bordel (pisek, blato, sul) prodre ochranou vrstvu barvy na pruzine a ten ocel. drat pak koroduje, az praskne...bezna vec, vymena na par minut

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dorazy zadních tlumičů Škoda Octavia Combi I

#9 Nový příspěvek od Peter768 »

Ano, máš pravdu. Ale na firemnom aute sa kašlalo na to že je prasknutá pružina, tak to potom bilo až na dorazy, ktoré keď sa zničili, tak už to bilo na tvrdo, a to že sú pružiny v prdeli zistili až pri výmene dorazov.

Odpovědět

Zpět na „Nápravy“