Prevodovka Avia

převodové poměry, spárovaní převodovek s motory, řetězové a další převody, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
janeta
Příspěvky: 61
Registrován: stř pro 25, 2013 8:43 pm
Bydliště: Orava

Prevodovka Avia

#1 Nový příspěvek od janeta »

Zdravim , pri vymene oleja som nasiel taky maly ulomok zltej farby asi zo synchronu , prevodovka ide dobre ale ked nie je v zabere tak vnej nieco strkoce , problem je ze ked je 4 v zabere tak taha ale ked ju potlaci traktor tak 4kvalt vyskoci , na fotke vidno zlty kruzok ktory je volny ale sa nekruti , len je volny doprava a dolava

http://pokec.azet.sk/mjaneta/fotoalbumy ... -463440209

mam dotaz co s tym ,a ci to moze poskodit prevodovku vdaka

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9528
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Prevodovka Avia

#2 Nový příspěvek od Atlan »

Osobne by som to rozhodil a zisitl kde je problem, lebo ked tam niekde je nejaky ulomok vecsinou znamena smrt prevodovky ked skonci v zuboch.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
TOMINGUEZ
Příspěvky: 252
Registrován: pon led 04, 2010 6:57 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Prevodovka Avia

#3 Nový příspěvek od TOMINGUEZ »

Ahoj, mal som podobný problém na 5q prevodovke mi tiež odišla 4 st. Mne odišiel brzdič synchrónu cena na neho bola veľmi vysoká. Ja na tvojom mieste ani nerozoberám a zoženiem druhú po nete je ich veľa. Pokiaľ nemáš nejakú na diely to je najrýchlejšie a najlacnejšie riešenie. :friends:
Viem zohnať náhradné diely na ruskú techniku (Gaz 66&69, Uaz, Volga, Moskvič , Kirovec) . Všetko nové diely čo sa dajú poslať na dobierku. Keby mal niekto záujem tak sz. http://pokec.azet.sk/aro240/fotoalbumy/ ... b649654209

janeta
Příspěvky: 61
Registrován: stř pro 25, 2013 8:43 pm
Bydliště: Orava

Re: Prevodovka Avia

#4 Nový příspěvek od janeta »

Zdravim , asi mi odislo nejake lozisko v prevodovke , lebo mi trha traktorom z kopca a do kopca to nerobi , robi to na vsetkych 4 rychlostiach , ma to aj taky pukavy zvuk , stalo sa to ked som bol nalozeny , dole kopcom. Mam otazku ci mozem zamenit bez uprav 4q prevodovku za 5q , vdaka

janeta
Příspěvky: 61
Registrován: stř pro 25, 2013 8:43 pm
Bydliště: Orava

Re: Prevodovka Avia

#5 Nový příspěvek od janeta »

Zdravim , kedze som plne nalozeny z kopca vyuzival na brzdenie len prevody , tak to nevydrzalo lozisko na vstupnej hriadeli pri 4 jazde , tak som vymenil prevodovku za inu , taku istu , ale uz pouzivam z kopca brzdy , tak dalsich 6 jazd uz v pohode , ten problem zo 4 kvaltom bol , ze mi dobre nezaskakovala rychlost kvoli rychlostnej pake :)

Obrázek

janeta
Příspěvky: 61
Registrován: stř pro 25, 2013 8:43 pm
Bydliště: Orava

Re: Prevodovka Avia

#6 Nový příspěvek od janeta »

Zdravim , zlomila sa mi vidlicka na 1 a 2 stupen , len spodne ramienko , ako ju vymenim najlahsie , a kde ju kupim , vdaka

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2606
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Prevodovka Avia

#7 Nový příspěvek od murár »

Kúpiť nové n.d. do prevodovky 4q prevodovky je veľký problém, skôr nemožné! Za 30-50€ kúpiš celú prevodovku a si ju vymeniť. Aj tak pri oprave by musela ísť von.

janeta
Příspěvky: 61
Registrován: stř pro 25, 2013 8:43 pm
Bydliště: Orava

Re: Prevodovka Avia

#8 Nový příspěvek od janeta »

Zdravim tak vydlicku na I a II stupen som kupil rychlo a lacno, 20eur , horsia bola vymena ,prevodovka musela von a vymenu som zrobil na stole , bolo treba uvolnit aj zadny dekel , ale teraz je to parada a prerobil som aj kvaltpaku
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Převodovky“