Převodovka Praga V3S - oddělení hlavní a přidavné převodovky

převodové poměry, spárovaní převodovek s motory, řetězové a další převody, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Převodovka Praga V3S - oddělení hlavní a přidavné převodovky

#1 Nový příspěvek od sychrovak »

Pokud se řešilo omlouvám se předem.

Chtěl jsem se optat zda olej z hlavní proniná do přídavný,nebo je u hlavní někde gufero? :-/
jde mi o to že jednu jsem oddělil demontáží ,klíčema ,což byla práce na 2,5hodiny bez použití flexi,hřídel hlavní vyškubneš celou,jak to vypadá uvnitř velké nevím.
Při tomto postupu musíš nechat udělat víko,stočit hřídel a osadit domkem s gufery.

Teď mám před sebou v dílně kompletní ,bohužel měl jsem za to ,že bude mít vývod na navyják....no nemá,má vývod na hlavní převodovce asi na vývěvu.
Když na ni tak koukám je jiná trochu,než ta co jsem demontoval tenkráte.

Když budu demontovat odřezáním od hlavní,odpadne mi výroba víka a osazení pro gufero?
Asi né co?
Tu hlavní hodím do šmelcu, je vylámaná uvnitř ,a ten vývod na co se dá použít?Dík za info
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Převodovka V3S s přídavkou-oddělení

#2 Nový příspěvek od murár »

Žiadne gufero tam nieje! :( Pri prvích prevodovkach tam bol nejaky tesniaci labirint, ale kvoli odvzdušnieniu hlavnej prevodovky sa prestal montovať.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Převodovka V3S s přídavkou-oddělení

#3 Nový příspěvek od sychrovak »

takže je uplně jedno zda odřežu či odmontuju?
domeček mě čeká tak jako tak.. :-/
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

somath
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 11, 2013 6:52 pm
Bydliště: Brno, Vysočina

Re: Převodovka V3S s přídavkou-oddělení

#4 Nový příspěvek od somath »

Zdarec, zrovna teď řeším něco podobného a nevím vůbec jak na to. Mám jednu převodovku s bočním vývodem a bez navijáku a druhou s navijákem a bez bočního vývodu (i bez díry na něj). Demontoval jsem zezadu co šlo a hřídel navijáku nende vytáhnout a na té druhé mám jen takvej závit. Čili na radu Daddyho je zřejmě nutno tedy prohodit ty hlavní převodovky tak, abych měl jednu s vývodem na boku a s navijákem a jednu bez ničeho do šmelcu nebo na prodej nevim ?. Prosím jak a kde s e to odděluje ty převodovky?

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Převodovka V3S s přídavkou-oddělení

#5 Nový příspěvek od sychrovak »

Ahoj,napiši ti můj dvou a půl hodinový postup :D na šroťáku s nouzovým vybavením. :)

Takže jsem sundal všechny unašeče,vcelku to šlo,pak pásovou brzdu,táhla.
Olej tam nebyl, takže jsem začal povolovat všechny ty šrouby co drží ty dvě půlky přídavky k sobě.
Šroubovákem jsem odrazil a po vyndání té půlky vyndal střeva.ta druhá půlka je přišroubovaná zevnitř k hlavní.
Tu hlavní hřídel vycukneš rukou jen to chce vždy prudce škubnout a na podesáté sjelo ložisko a hřídel byla venku.Někdo řeže ale je to zbytečné.....
Ale pokud budeš měnit ,tak tu hřídel-hlavní nevyndávej,ať si nepřiděláš práci.
Je to brnkačka ale pamatuj si jak to jde po sobě:)
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Převodovka V3S s přídavkou-oddělení

#6 Nový příspěvek od Daddy »

Péťo, on ji bude muset vyměnit. Podle fotek, co jsem dostal, vypadá, že na hřídel ani vývod navijáku nasadit nejde :-/ . Ideální by bylo otveřít přídavku, vytáhnout hřídel a dát tam druhou - ale tak jednoduchí to zase nebude :( . Dám sem zmiňované obrázky:
Obrázek Obrázek Obrázek

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Převodovka V3S s přídavkou-oddělení

#7 Nový příspěvek od sychrovak »

Aha,ale myslím si že hlavní hřídel jde vyndat až po demontování celé přídavky,ale jistej si nejsem. :-/
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

somath
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 11, 2013 6:52 pm
Bydliště: Brno, Vysočina

Re: Převodovka V3S s přídavkou-oddělení

#8 Nový příspěvek od somath »

Zdarec, aha, čili musím tu přídavku rozpůlit, otebřít, vyndat hřídel, odmontovat zbytek deklu přídavky a prohodit to celý a pak poskládat stejným způsobem? Polopatě teda řečeno..

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Převodovka V3S s přídavkou-oddělení

#9 Nový příspěvek od sychrovak »

Ta hřídel až jako poslední.
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

somath
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 11, 2013 6:52 pm
Bydliště: Brno, Vysočina

Re: Převodovka V3S s přídavkou-oddělení

#10 Nový příspěvek od somath »

achjojojojo, to asi nezvládnu ..chjo :( no příští tejden na to vlítnu, tak uvidím no..

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Převodovka V3S s přídavkou-oddělení

#11 Nový příspěvek od Daddy »

Ale zvládneš. Chce si věci skládat podle pořadí, jak je budeš rozebírat a pro jistotu fotit a fotit. Když si nebudeš následně jistý, koukneš na obrázek a hned uvidíš, jak to bylo.

Uživatelský avatar
Milan9184
Příspěvky: 126
Registrován: ned led 12, 2014 9:46 pm
Bydliště: Ružomberok

Re: Převodovka V3S s přídavkou-oddělení

#12 Nový příspěvek od Milan9184 »

Ten bočný vývod sa dá použiť na vývod na kardan.Na ňom sú stále otáčky a nemenia sa ako na zadnom vyvode.Ale to je pre teba asi nie podstatne ked potrebuješ iba pridavnu.
To chce klid!

somath
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 11, 2013 6:52 pm
Bydliště: Brno, Vysočina

Re: Převodovka V3S s přídavkou-oddělení

#13 Nový příspěvek od somath »

nene potzřebuju celou hlavní i přídavnou, ale boční vývod bude pohánět hydr. čerpadlo a vývod na kardan bude pohánět šestidrážkový hřídel na nářadí...tedy snad někdy v daleké budoucnosti.
P.S.: hehe, tak mě napadá, že se nemůžu přestat holit během stavby traktůrku, (jak třeba hokejisti během play off) protože než to dodělám tak bych měl bíbra až na zem :smich:

Uživatelský avatar
Milan9184
Příspěvky: 126
Registrován: ned led 12, 2014 9:46 pm
Bydliště: Ružomberok

Re: Převodovka V3S s přídavkou-oddělení

#14 Nový příspěvek od Milan9184 »

Ale keď stlačiš spojku tak ti čerpadlo nepôjde.Nebolo by lepšie dať čerpadlo na motor ?Ja som dal na ten bočný vyvod ešte jednu prevodovku 1:2,7 na spomalenie a zmenu otáčok.Zo zadného vyvodu mám pohanany navijak.
P.S.:Ja by som sa potom neholil tri roky :)
To chce klid!

somath
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 11, 2013 6:52 pm
Bydliště: Brno, Vysočina

Re: Převodovka V3S s přídavkou-oddělení

#15 Nový příspěvek od somath »

To mě neva (snad), na motor dám jen malý čerpadlo na řízení a půjde to furt, čerpadlo hydrauliky ramen a spol. bude v provozu jenpoud nebude zmáčknutá spojka. Naviják ještě budu řešit, ale asi posléze udělám do třetího bodu a poháněnej kardanem ze šestidrážky. Jen nebudu mít naviják na vyproštení furt u sebe (na stroji)..uvidím, zatím jsou to jen úvahy, sháním a kompletuju zatím díly.

Odpovědět

Zpět na „Převodovky“