Převodovka Škoda 1202

převodové poměry, spárovaní převodovek s motory, řetězové a další převody, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14653
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Převodovka Škoda 1202

#31 Nový příspěvek od DanculSK »

To je tyčka- hriadeľa na ktorej je uložený ozubeny
stromček prevodovky,
Hladinu oleja máš isto dobre.
Teraz nie som si 100% istý, ale mal by tam byť tesniaci okruzok
Ten bude asi po smrti :-/
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Převodovka Škoda 1202

#32 Nový příspěvek od Baťa1 »

pokud je to oravdu z 1202 tak tam se to těsnilo hermetikem hřídel měla jenom válcovó plochu "O" króžek měla až 1203 v hřídeli byl zápich, což ale už ani tak nemusí byt pravda muže byt hřídel 1203 v převodovce 1202, pro přetěsnění by se musela převodovka demontovat z motoru a dalo by se to udělat bez rozborky převodovky, vytáhnót případně jenom povytahnót tu hřídel, jde to ale musí se vědět jak na to, só tam válečky a axiální bronzové plechy ktery se při necitlivé nebo neznalé montáži vysypó a pak se musí demontovat komplet vnitřek což taky neni zrovna snadné teda pro teho kdo ví tak je to práca na půl hodinky kdo neví tak to po půldni roztluče kladivem a nasrané to jebne do šrotu :vysmech:

ObrázekObrázekObrázek
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

trupka
Příspěvky: 410
Registrován: sob dub 25, 2009 8:30 pm
Bydliště: liptov

Re: Převodovka Škoda 1202

#33 Nový příspěvek od trupka »

Riešim podobný problém , tečie mi olej okolo osky na stromček ,je to prevodovka 1203. Tiež ma napadlo nerozoberat celú prevodovku. Ak povytiahnem osku len po O krúžok z každej strany nemalo by sa nič stať , či... ? Potreboval by som vedieť rozmery O krúžkov, mám katalóg ale len oskenovany a tam sú rôzne nečitateľné , vedel by mi niekto poradiť?
spotreba... koľko nalejem, toľko zožerie

Uživatelský avatar
Ludvicek20
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 31, 2020 7:30 am
Bydliště: Bruntál

Zaseklá jednička

#34 Nový příspěvek od Ludvicek20 »

Zdravím Vás...
Mám na traktoru komplet motor i s převodovkou z 1202, jako druhá převodovka je něco, co jsem nikdy neidentifikoval. No a u té 1202 převodovky se pořád zasekává jednička. Používám převážně jedničku a zpátečku. Sundám horní dekl, musím pošpárat synchron mezi jedničkou a dvojkou a pak to jde vyřadit, ale vidličkou to jinak nemám šanc vyřadit. Oleje vypadá dost. Horní dekl není originál, klasické řazení na podlaze. Blokování mezi vidličkama je vyhozené, je tam jenom ta kulisa bez zámků. Včil řadím tou druhou, ale už mě to štve. Hned když se to stalo poprvé, převodovku jsem rozhodil a vyčistil, pač tam byl místo oleje puding. Nemáte někdo nápad co s tím???

Odpovědět

Zpět na „Převodovky“