Přídavná převodovka Praga V3S

převodové poměry, spárovaní převodovek s motory, řetězové a další převody, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Johnny55
Příspěvky: 359
Registrován: pon bře 11, 2013 11:57 am
Bydliště: Trenčín

Re: Přídavná převodovka Praga V3S

#31 Nový příspěvek od Johnny55 »

Skrátka mám motor Peugeot 1,9 s originál prevodovkou a tam ksrdanom spojenú V3S zadnú nápravu. Uvažujem, že ak pridám V3S rozvodovku, tak môžem pripojiť aj prednú V3S nápravu s vypinanim a dokonca navijakovy vývod môžem použiť ako kardan n stroju do ramien.
Ale teraz kukám manuál V3S a tá rozvodovka - hriadeľ z prevodovky sa točí rovnakým smerom ako kardan s brzdou. Ten druhý sa točí opačne, to je pravda. Ale jeden z tých zadných vyvodov si zachováva smer oproti vstupu

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2589
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Přídavná převodovka Praga V3S

#32 Nový příspěvek od murár »

Sorry Johny! Musím sa ospravedlniť lebo som sa pomylíl z tým smerom otačania. Obidva zadné hriadele sa točia jedným smerom a aj vstupná hriadeľ do prevodovky má rovnaký smer otačania. Medzi týmito tromi hriadeľamy je ešte jedná vložená hriadeľ.
https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... h%2Fx%2Fim
Opačný smer otáčania má len hriadeľ na prednú nápravu.
Ospravedlňujem sa ale už sú to štyri roky čo som to mal rozobraté a prerabal som tam ozubenie na cestnú rýchlosť. :zapomel:

Johnny55
Příspěvky: 359
Registrován: pon bře 11, 2013 11:57 am
Bydliště: Trenčín

Re: Přídavná převodovka Praga V3S

#33 Nový příspěvek od Johnny55 »

Už som si myslel že sa nechápeme. V jednom vlakne to aj sám tvrdíš tak mi to ani spať už nedalo haha....tak potom použiteľná je. Otázne, či je vtrepem do povodnej konštrukcie

Odpovědět

Zpět na „Převodovky“