Převodové poměry

převodové poměry, spárovaní převodovek s motory, řetězové a další převody, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
somath
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 11, 2013 6:52 pm
Bydliště: Brno, Vysočina

Re: Převodové poměry

#46 Nový příspěvek od somath »

Zdravím chlapi,
mám prosbu.
Koupil jsem traktor v určitém stupni vývoje (jelikož jsem ztratil odvahu na vlastní stavbu) a i když mám doma už x dílů, tak začnu postupně modifikovat tento. Dotaz zní: traktor má obě nápravy v3s, vpředu kola 8,25 x 20 a vzadu 30", nevím rozměr (zjistím). Motor Avia, převodovka v3s.
Je třeba nějak upravovat poměr náprav, resp. kol?
Reduktory jsou vpředu i vzadu.
Pokud se bude někomu chtít odpovědět, budu rád.
Tom

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2589
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Převodové poměry

#47 Nový příspěvek od murár »

Tak pri týchto rozdielných rozmeroch pneu a rovnakých napravach musíš urobiť vyrovnávaciu prevodovku! Musíš zrýchliť prednú nápravu ale pri tých tvojich 30" pneu ja by som radšej spomalil zadnú nápravu. Zmeraj obvod predného a zadného kolesa a zistíš aký prevod ti bude treba.

somath
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 11, 2013 6:52 pm
Bydliště: Brno, Vysočina

Re: Převodové poměry

#48 Nový příspěvek od somath »

Zdar,
moc děkuju...toho jsem se bál...:( Pokusím se něco vymyslet.
T.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Převodové poměry

#49 Nový příspěvek od oco13 »

A doteraz to ako jazdilo?

somath
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 11, 2013 6:52 pm
Bydliště: Brno, Vysočina

Re: Převodové poměry

#50 Nový příspěvek od somath »

No, jo, ...já to koupil na Slovensku, borec říkal, že s tím skoro nic nenajezdil, onemocněl a už se toho zbavuje...Na podvál to najelo v pohodě, byl všude sníh.
Dovezl jsem to na chalupu, nemohl vyjet kopec, tak jsem to nechal u mlejna dole na louce a teď, po cca 14 dnech, jsem to jel vyzvednout, nakopnout a odjet na chalupu, cca 1km. a do kopca se mi zdálo, jakože přední kola, jakoby občas dobrzdijou...nvm jak to přesně říct..no...myslel jsem si, že je to zařazeným předním náhonem. Jenže pak jsem se vracel do mlýna pro auto a všiml jsem si na silnici takových jakoby malinkých smyků, stop po smycích. Tak jsem si řekl, že je to asi špatně, začal hledat a našel ty převod. poměry - tabulku... Moc nvm co s tím. Budu muset sehnat někoho, kdo mi vyrobí tu převodovku..
T.

somath
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 11, 2013 6:52 pm
Bydliště: Brno, Vysočina

Re: Převodové poměry

#51 Nový příspěvek od somath »

Ještě mě napadá možnost, že to na tom traktoru je, jen já si to ještě neokoukal detailně a ty malinký smyky byly opravdu jen od reduktorů, dlouho stál... Já to dovezl skoro v noci, bohužel jsem to detailně neomrknul :(
Myslíte, že je možný, že kdyby tam ta vyrovnávací převodovka nebyla, že to vůbec nepojede? Že ten rozdíl je tak veliký, že se to nehne? Pak by bylo jasné, že tam je, jen o ní nvm...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Převodové poměry

#52 Nový příspěvek od oco13 »

Rozdiel je tak velký že by to nešlo vobec ak pravda teraz nie je ten predok odpojený.

somath
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 11, 2013 6:52 pm
Bydliště: Brno, Vysočina

Re: Převodové poměry

#53 Nový příspěvek od somath »

...tento borec mi to prodával..
https://stroje.bazos.sk/inzerat/1340822 ... 3s-zil.php
Předek jsem nechal zařazenej...ještě se na to podívám...

somath
Příspěvky: 64
Registrován: pon úno 11, 2013 6:52 pm
Bydliště: Brno, Vysočina

Re: Převodové poměry

#54 Nový příspěvek od somath »

A navíc, on s tím vyjel zpod takovýho přístřešku bez zařazenýho předku, pak jsme tam dali předek, protože na podválu bylo hafo sněhu a vyjel v pohodě nahoru...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15753
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Převodové poměry

#55 Nový příspěvek od oco13 »

Nakopnúť a skúšať :D

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2589
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Převodové poměry

#56 Nový příspěvek od murár »

Tak na snehu a blate sa to skvor poddá! Môj otec tak jazdil skoro dva roky pokým som nevymenil prednú nápravu z V3Sky za nápravu z GAZA,66.

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Převodové poměry

#57 Nový příspěvek od artemio »

Jak píše murár, chtělo by to spíš zpomalit zadní nápravu, než zrychlovat přední, jinak budeš jezdit jen na redukce. Chce to přesně spočítat rozdíl mezi předními a zadními koly. Nevím, kolik tam máš místa na vyrovnávací převod, spíš bych šel cestou výměny věnce a hrušky za robura, (už to tu pár lidí dělalo), nebo celého diferenciálu z avie a31, ten budeš muset otočit vzhůru nohama. Záleží, jaké máš možnosti, schopnosti, nebo peníze.
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

kahi
Příspěvky: 1063
Registrován: stř říj 05, 2011 8:30 pm
Bydliště: Chvaletice, Protivín
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové poměry

#58 Nový příspěvek od kahi »

Ahoj všem, mám rozdělaný projekt a nevím si rady z dopočtem poměru aby to nebylo moc rychlý nebo zbytečně pomalý, popíši konstrukci kloubového malotraktoru: motor (18 hp čína), dále potřebuji převod přes řemeny ( nevím zatím řemenice jaký poměr), to půjde na převodovku Škoda 1203, z té dále bude řetěz (v poměru 14 ku 18 zubů) dále je přídavná převodovka Lada Niva odkud jsou kardany na nápravy Škoda 1202.
Jde mi o to jaký musím udělat poměr mezi řemenicemi, protože u řetězových kol nemůžu moc měnit velikost kvůli místu v konstrukci. Maximální rychlost bych chtěl okolo 30 km/hod (4 stupeň a niva bez redukce) , motor by měl zhruba točit 3500 otáček, Bohužel to neumím naroubovat na ty vzorečky ve výpočtech, jestli to umí někdo spočítat budu rád, děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Převodovky“