2 převodovky

převodové poměry, spárovaní převodovek s motory, řetězové a další převody, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

2 převodovky

#1 Nový příspěvek od JanZ »

Ahoj,
mám 2 převodovky - 1. Corsa 1.5 d pak kardan a 2. převodovka Aero 150 pak zase kardan na nápravu V3S. Obě převodovky mají spojku.
Můžu použít řešení, kdy budu na 1. převodovce mačkat spojku a na 2. řadit? Bude to fungovat nebo je to cesta do pekel?

Poradil by mi s tím někdo prosím nebo odkázal na již fungující stroj? Hledal jsem, ale buď blbě a nebo to tu ještě není. :-/

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2594
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: 2 převodovky

#2 Nový příspěvek od murár »

Ja mám dve prevodovky a jednu spojku na prvej prevodovke z Avie 31. Ja viacej použivám prvú prevodovku. Tu druhú spojku by som vyhodil lebo tam bude dosť veľky točiví moment tak aby ti nešmykala. Ta prevodovka z Opla je asi predohrab a má diferák?

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: 2 převodovky

#3 Nový příspěvek od JanZ »

Převodovka je předohrab a diferák by měl být zavařen. Nerozebíral jsem to, protože to fungovalo v téhle sestavě ještě před přestavbou traktoru s tím rozdílem, že se "spojkovalo" i řadilo na 2. převodovce.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: 2 převodovky

#4 Nový příspěvek od Chose11 »

Podle mě když na první převodovce zmáčkneš spojku, řadit na obou převodovkách můžeš jak tě napadne. To je jako redukční převodovka u teréňáka, taky spojka u motoru hlavní převodovka a pak redukce.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: 2 převodovky

#5 Nový příspěvek od petr laz »

Ahoj pokud budes myt jen jednu spojku bude se ti blbe radit na druhe vlastni skusenost mel sem kdysi domadel motor skoda 120 prevodovka moskvic druha skoda 120 mezi prevodovkama vyvod nahon chce to dve spojky, druhou spojku sem mel nejdrive 180 ta mela tendenci prokluzovat dal sem 190 a central byl pokoj
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 2 převodovky

#6 Nový příspěvek od pavel sk »

Radenie na druhej prevodovke je dost problemovy, preto sa prave ta druha prevodovka pouziva len ako pridavna redukcna prevodovka. A prva od motora ako hlavna radiaca. Aj u aut typu 4X4 s redukciou (Off road) je preradovanie redukcie v pridavnej prevodovke za jazdy problem a je to vyrobcom zakazane. Netvrdim ze to nejde, ale ide to riadne cez zuby a je to skôr na velmi rychly odpis prevodovky. Konkretne u mojho auta (a nielen mojho s ktorymi som sa stretol) je dovolene radit prevody redukcnej prevodovky LEN KED JE AUTO V POKOJI, čize ked stoji na mieste a este aj to s vypnutou spojkou. To iste predpisuje aj vyrobca napr. Lada 4X4 (niva) v manuale. Moja Frontera ma dokonca na slnecnej clone vodica upozornujuci štitok a u nej pokym nestojim na mieste tak sa ani neda preradit.

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: 2 převodovky

#7 Nový příspěvek od JanZ »

Tak to je potěšující. To nemohu říct. :typek: Budu tedy muset nějakým způsobem vymyslet i řazení na přední převodovce. Škoda, že jsem z kinematiky propadl :tise:

Mám tam ,,motací,, vidličku, která se zasouvá do převodovky a která byla přes pevné táhlo. Já to ale budu muset vyřešit nějak přes lanovody, protože to mám úplně jinde. Snad to nějak dám do kupy. Kdyžtak se budu ptát ve svém tématu, až na to přijde řada.

Děkuji chlapi za věcné rady :)

Odpovědět

Zpět na „Převodovky“