Prídavná prevodovka Aro m461?

převodové poměry, spárovaní převodovek s motory, řetězové a další převody, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Minco 4x4
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 17, 2021 1:36 pm
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Prídavná prevodovka Aro m461?

#1 Nový příspěvek od Minco 4x4 »

Zdravím plánujem prerábať traktor na 4x4, zadná náprava je v3s kolesá R24 predná náprava bude aro m461 kolesá budú R15 a chcem sa spýtať či je prevodovka z ara m461 dosť silná ako prídavná. Traktor využívam na vyvážanie hnoja, vozenie dreva, sena a na oranie. Obal prevodovky je z hliníka preto sa trošku obávam či to vydrží :zapomel:.
Snažil som sa nájsť odpoveď tu na fóre v už založených témach no nenašiel som, ak vadí že som založil novú tému tak to zmažem ak sa to dá som tu pomerne nový ešte neviem ako to tu funguje.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Prídavná prevodovka Aro m461?

#2 Nový příspěvek od Chose11 »

Jaký bude motor, ale už podle toho co píšeš bych se toho taky bál, přídavka z V3S to jistí.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Minco 4x4
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 17, 2021 1:36 pm
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Prídavná prevodovka Aro m461?

#3 Nový příspěvek od Minco 4x4 »

Motor bude felicia 1.9 spolu s prevodovkou.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Prídavná prevodovka Aro m461?

#4 Nový příspěvek od oco13 »

Chose11

A vojde sa mu tam ??
Pri prerábke je to oštara s miestom. :-/ Ja som dorábal redukčku z NIVY - tiež je hliníková Obrázek a vydržala aj takéto zaobchádzanie.
Zato v druhom traktore som Gazacku liatinovú olámal. :-/ Obidva strojčeky mali tak 1400kg a nafta cca 45Kw.

Minco 4x4
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 17, 2021 1:36 pm
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Prídavná prevodovka Aro m461?

#5 Nový příspěvek od Minco 4x4 »

Miesta by malo byt dosť no musel by som to samozrejme ešte premerať.
Ako tá prevodovka z ara vyzerá dosť masívne oproti tej z nivy je určite mocnejšia aj hriadeľe a kolesá sú masívne ale tak radšej si dám poradiť kým sa do toho pustím nerád by som to robil na 2 krát.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Prídavná prevodovka Aro m461?

#6 Nový příspěvek od oco13 »

Ak máš miesto tak nie je o čom v3s je nezničitelná. Treba si uvedomiť že tam ide o krútiaci moment - tam kde lahší traktor prešmykne ten s viac kilami už skôr niečo doláme. Mne aj keď prevodovky držali tak som zlomil rám. :-/
Obrázek toto bola originalna prevodovka továrenského traktora - a nevydržala :-/ Vždy je to o medzikuse. :pohlavek:

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Prídavná prevodovka Aro m461?

#7 Nový příspěvek od Leo »

Minco 4x4
Máš už spočítaný převody, že ti bude fungovat celý náhon 4x4 a nebudou se hádat nápravy?
Než tu budeš mluvit o smazání, tak si tu přečti pravidla fora. Doporučuji jako moderátor.
Podívej se tu do sekcí o domácky postavených traktorech 4x4, popř. které se staví, jaké majitelé stavěli a řešili tyto věci. Kombinace tvých náprav se tu už řešila v těchto vláknech.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Minco 4x4
Příspěvky: 15
Registrován: stř lis 17, 2021 1:36 pm
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Prídavná prevodovka Aro m461?

#8 Nový příspěvek od Minco 4x4 »

Pomer náprav mám spočítaný cez program ktorý som tu našiel to je v poriadku no hlavne mi ide o tú prevodovku.
Ja som sa aj snažil nájsť niečo k môjmu problému no bez výsledku preto som založil novú tému ale tak ešte to skúsim pohľadať.

Odpovědět

Zpět na „Převodovky“