Desta DVHM 3222 TM - snímače na převodovce

převodové poměry, spárovaní převodovek s motory, řetězové a další převody, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
Iken
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 10, 2021 7:08 am
Bydliště: Třebíč

Desta DVHM 3222 TM - snímače na převodovce

#1 Nový příspěvek od Iken »

Zdravím všechny,
mám VZV Desta DVHM 3222 TM. Na převodovce mám 3 snímače (na levé straně) a mě by zajímalo k čemu slouží. 2 spodní předpokládám, že jsou spínače tlaku, ale nevím k čemu slouží ten horní s černým plastovým krytem (takový váleček). Nevíte náhodou někdo?

Obrázek
Obrázek

Díky moc!

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Snímače na DVHM 3222 TM

#2 Nový příspěvek od jhamos »

Jsou to snímače,které,když jsou zapojené ti blokují start při zařazeném pojezdu

Iken
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 10, 2021 7:08 am
Bydliště: Třebíč

Re: Desta DVHM 3222 TM - snímače na převodovce

#3 Nový příspěvek od Iken »

Díky za odpověď.
Mě právě příjde divné, že ten zmiňovaný snímač je na detekci zařazené rychlosti. Protože spínač na rychlost jsem našel na táhlu rychlosti (hned pod podlahou)... Takže to vypadá, že jsou 2 snímače na rychlost.... je to možné?

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Desta DVHM 3222 TM - snímače na převodovce

#4 Nový příspěvek od jhamos »

Nepamatuji si jak je to přesně,ale jeden zapíná couvací světla a ostatní ještě se spínačem ruční brzdy jsou navzájem propojené a měli by ti znemožnovat ten start.
Správně by si měl nastartovat jen,když je páka ruční brzdy dole a vyřazená rychlost. Klasika je,že to blblo a většina Dest to má odpojený,ale na co hlavně bacha,tak nikdy nepoužívej ruční brzdu,když běží motor,jinak budeš Destu půlit,ono vlastně by se dalo říct,že jestli nemáš udělanou ruční brzdu novou,tak jí raději vůbez nepoužívej.

Iken
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 10, 2021 7:08 am
Bydliště: Třebíč

Re: Desta DVHM 3222 TM - snímače na převodovce

#5 Nový příspěvek od Iken »

Ty 2 snímač dole na té fotce, tak to jsou spínače tlaku, ne?
U desty mám nově udělanou převodovku, měnič a zadní nápravu, takže teď zbývá ještě udělat elektrika, takže zkoumám kde co je, abych to dobře zapojil... Dle schématu zapojení co jsem dostal, tak to spíš vypadá, že ten tlak a ruční brzda aktivují tlakson...

Vruf
Příspěvky: 208
Registrován: úte říj 25, 2016 6:56 am
Bydliště: Liptal

Re: Desta DVHM 3222 TM - snímače na převodovce

#6 Nový příspěvek od Vruf »

Ahoj chtěl bych se zeptat.. jak ti brzdí ta Desta.Mám Destu 3222T ..brzdy nebrzdili pedál šel lehce zmáčknout.l,vyměnil jsem brzdový válec a trochou se to zlepšilo na rovince to zabrzdí bez problémů ale z většího kopce to není 100%

Mildis
Příspěvky: 672
Registrován: sob dub 06, 2013 8:15 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Desta DVHM 3222 TM - snímače na převodovce

#7 Nový příspěvek od Mildis »

To je bolest každé terénní desty. Budeš mít zaolejovane pakny, olej se tlačí z difu vždy, když je tam oleje víc, než na špičku měrky. Opravíš to a po čase to bude zase.

Vruf
Příspěvky: 208
Registrován: úte říj 25, 2016 6:56 am
Bydliště: Liptal

Re: Desta DVHM 3222 TM - snímače na převodovce

#8 Nový příspěvek od Vruf »

Děkuji za odpověď.. a čistě náhodou nevíš jak funguje ta ruční brzda??... A zdá jide rozebrat bez půlení... Jde mi hlavně o to že mi z ruční brzdy prosakuje olej .

Mildis
Příspěvky: 672
Registrován: sob dub 06, 2013 8:15 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Desta DVHM 3222 TM - snímače na převodovce

#9 Nový příspěvek od Mildis »

To přesně nevím. Na mojí destě to kolem táhla ruční brzdy taky prolíná. Když jsem ji koupil bylo seklý lanko a brzda byla furt zatáhla, takže minimálně díky tomu ztvrdlo gufero a teče to kolem něj. Snad by se při velké snaze dalo vytáhnout to táhlo a vyměnit gufero, což jsem taky ještě neudělal a radši tam mám vaničku na zachytávání oleje. Ruční brzda mi stejně nefunguje, takže přemýšlím nad náhradním řešením v podobě páky s kapalinovým válcem připojeným na přední kola.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Desta DVHM 3222 TM - snímače na převodovce

#10 Nový příspěvek od Fizz »

DVHN 1622N to má zapojený tak ze pikud máš zatezenou ruční brzdu a jen tuknes do plynu tak to troubí.

Jako ochrana před lousknutim skříně dobrý.

Logiku toho zapojení (drátování) uz si domyslis, je to dobrý hlavně pokud to používá více lidí.

S tím olejem si pamatiju nejakou vychytavku s knotem ktery ten olej nepustil do paken ale strceny do tenké trubicky vytažený ven, jednou mi to popisoval strejček z údržby meli dílny v kopci jako prase jim tam brzdilo vse kurevsky dobře, co přesně myslel tuším ale neviděl jsem to, rikal mi to když jsem se u nich trápil se špatně brzdící destou při stěhování mašiny, takže jsem to bral na půl ucha a snazil se nic nerozbit a nikoho nezabít.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Vruf
Příspěvky: 208
Registrován: úte říj 25, 2016 6:56 am
Bydliště: Liptal

Re: Desta DVHM 3222 TM - snímače na převodovce

#11 Nový příspěvek od Vruf »

Tak mě zaráží spíš ten pedál, že jde mi zdá, že jide furt lehko . Odvzdušněne to je a kapalina neutíká.. v paknach si myslím že olej není.. přes spodní díry když se divu tak to tam vypadá suché.. na jakém principu ta ruční brzda funguje?

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Desta DVHM 3222 TM - snímače na převodovce

#12 Nový příspěvek od Fizz »

Hele dokud to neuděláš celý nový není na to spoleh.

Nikde nic neteklo vse ok a cas od času místo brzdění jako když šlapeš do hovna. Nakonec hadička s poskozebou dratvou.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Desta DVHM 3222 TM - snímače na převodovce

#13 Nový příspěvek od jhamos »

Měl sem terání Desty 3 za posledních 20 let,ted cca 12 let tu poslední,kterou,když sem přivezl tak byla skoro nová,měla 80 motohodin,byla to uloženka v jednom podniku,jak nová a nikdy žádná pořádně nebrzdila.
Ruční brzda je na hřídely a jsou tam takové bronzové lamely a jak to necháš zatáhlé,tak je po nich za chvilku a výměna je vyndat motor pokuď se nepletu...

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Desta DVHM 3222 TM - snímače na převodovce

#14 Nový příspěvek od stanik84 »

Jj, musí se půlit. Lamely jsou ze spékaného bronzu s ocel. meziplechama. Stejně měla řešenou suchou spojku motokrosová ČZ, jen tohle je většího průměru.

Vruf
Příspěvky: 208
Registrován: úte říj 25, 2016 6:56 am
Bydliště: Liptal

Re: Desta DVHM 3222 TM - snímače na převodovce

#15 Nový příspěvek od Vruf »

Chlapi moc vám děkuji, teprve se s Destu seznamují,tak mi to moc pomohlo.

Odpovědět

Zpět na „Převodovky“