vzv gliwice - spojka

převodové poměry, spárovaní převodovek s motory, řetězové a další převody, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
sneky
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 20, 2007 8:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

vzv gliwice - spojka

#1 Nový příspěvek od sneky »

čau měli jste někdo rozebranou 2t gliwici?konkrétně spojky,protože nám šíleně prokluzovala?či máte na to někdo katalog nebo dílenskou příručku?Dík
dělám co se dá

Uživatelský avatar
bibos
Příspěvky: 985
Registrován: stř črc 04, 2007 1:14 pm
Bydliště: 25801
Kontaktovat uživatele:

Re: vzv gliwice

#2 Nový příspěvek od bibos »

Tam je jednak lamela a jěště odstředivá olejová spojka tam asi nemáš olej.

sneky
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 20, 2007 8:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: vzv gliwice

#3 Nový příspěvek od sneky »

jo přesně s tou odstředivou jsem si nevěděl rady a jaký olej si myslíš,že bych tam měl nalít a kolik,protože o odstředivé spojce vím skoro prd.Stačila by hydraulika?dík
dělám co se dá

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: vzv gliwice

#4 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Jednu takovou spojku jsem demontoval a vylil - byl v tom řiďoučký hydraulický olej.
Volal jsem do servisu zdvižek a tam mi to potvrdili, že se tam dává hydraulika..
ooooooooooooo

sneky
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 20, 2007 8:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: vzv gliwice

#5 Nový příspěvek od sneky »

tak jo díky zkusím to jenom dolít teda pokud nebudou špatný i gufera,protože by se mi nechtěl znovu vyndavat motor-takovýhle meší sloup má jeden soused z nějakýho italskýho bateriovýho vozíku ze skladu,a moc si to chválí,protože to má na traktoru bez kabiny a vejde se mu to díky tomu do garáže a má to na něm skoro celou zimu,když dělají dříví.
dělám co se dá

Uživatelský avatar
bibos
Příspěvky: 985
Registrován: stř črc 04, 2007 1:14 pm
Bydliště: 25801
Kontaktovat uživatele:

Re: vzv gliwice

#6 Nový příspěvek od bibos »

Pozor !!! je tam potřeba nalít nízkoroztažný olej přímo na tyto ůčely jinak tato spojka praskne .

sneky
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 20, 2007 8:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: vzv gliwice

#7 Nový příspěvek od sneky »

no tak tohle je dobrý vědět a množství toho oleje náhodou nevíš?
dělám co se dá

fortjosef
Příspěvky: 1
Registrován: úte zář 22, 2009 9:29 pm

Re: vzv gliwice

#8 Nový příspěvek od fortjosef »

Zdar tuhle ještěrku mám 10 let olej do spojky občas musím dolejt jinak to nejede,zařadíš a nic ani když přidáš plin ani se to nehne když doleješ tak to jezdí na čtvrt plynu a celkem to má i sílu olej asi hydraulickej někdo mi radil na zimu hydrauliku protože je řídká a na léto něco hustšího.Vo speciálním oleji jsem neslyšel a jestli ti to teče jako mně tak tě speciální volej bude akorát štvát.Vejde se ho tam asi 1,5 l já ho tam dávám tzv.infuzí, petka s hadičkou,špryckou by to bylo rychlejší ale tu nemám.Jinak tel na servis je 602790180.Zdar Pepík.

sneky
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 20, 2007 8:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: vzv gliwice

#9 Nový příspěvek od sneky »

jj tak díky jim tam dyžtak zavolam.
dělám co se dá

Uživatelský avatar
bibos
Příspěvky: 985
Registrován: stř črc 04, 2007 1:14 pm
Bydliště: 25801
Kontaktovat uživatele:

Re: vzv gliwice

#10 Nový příspěvek od bibos »

fortjosef: Tobě nic nehrozí když ti to teče.

moe_74
Příspěvky: 13
Registrován: sob kvě 19, 2012 8:37 am
Bydliště: Partizánske

Re: vzv gliwice

#11 Nový příspěvek od moe_74 »

Zdravím páni, skúsim oživiť toto staré vlákno.. nevie niekto, či je rovnaká spojka aj na vzv Suchedniow RAK7A. Motor URSUS nafta, podľa toho čo som zistil by mal byť rovnaký ako v Gliwice. Ostal som stáť v rozmočenom trávniku s plne vytočenými zadnymý kolesami a už som sa nevedel ďalej pohnúť, čakal by som, že predné začnú hrabať ale nič sa nedialo. Mám podozrenie, že problém môže byť v spojke.
Každopádne, ak má niekto akékoľvek informácie o tomto vozíku, bol by som rád :)

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: vzv gliwice - spojka

#12 Nový příspěvek od Jakub »

Ahoj, taky oživuju starší téma, pokouším se rozchodit Zremb Gliwice GPW, má to dva kvalty vpřed a dva vzad a kromě toho, že motor skoro nejede (nejde do otáček), "prokluzuje" pojezd. Je tam suchá lamelová spojka ovládaná pedálem, ale tady jsem se dočetl o (pravděpodobně ) hydrodynamické spojce. To zjistím po rozpůlení, teď to nepoznám. Pro znalce těchto samohybů: Mohla by být i verze jenom s klasickou spojkou?
S VZV nejezdím, jen s traktorem, ale zeptám se: Existují vysokozdvihy jen se suchou spojkou a dá se s tím jezdit? Nebo je vždycky nutná hydrodynamická spojka nebo menič?
Tato trafera má sloužit na vrakovišti, kde nejde o přesné najíždění na centimetry.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

jirka h
Příspěvky: 421
Registrován: pon lis 26, 2007 6:38 am
Bydliště: Cejle

Re: vzv gliwice - spojka

#13 Nový příspěvek od jirka h »

ahoj, mám VZV Gliwice , motor dvojválec , spojka jenom suchá, nějaké díly mají https://www.dvaptaci.cz/nahradni-dily-v ... iwice/k287 posílají dobírkou, at se dílo daří
není umění udělat nové z nového, ale ze starého

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: vzv gliwice - spojka

#14 Nový příspěvek od staník »

To byla moje první ještěrka 8) Někdy v 86 roce jsem ji podědil z jiný prodejny jako ojetou. Jezdí prej dodnes někde u soukromníka.
Měl jsem tu s dvěma spojkama normálně jsi ji nechal klapat proti kopečku a ona zastavila a čekala.
Na boku víka ventilů nebo někde tam je páčka dekompresoru a když byla slabší baterka nebo v zimě se to napřed roztočilo a potom jsi to zaklapl a hned se líp startovalo 8)
Ještěrku která má jen lamelu jsme měli ve stavebninách , taky v ní byl motor dvouválec Zetor. Zajímavý že ta spojka byla tak předimenzovaná že skoro nešla spálit . Normálně jsem ji na spojce držel při nakládce při tlačení palet.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: vzv gliwice - spojka

#15 Nový příspěvek od poulm »

Také mám tuto Gliwici už řadu let a stále dobře slouží kolem baráku,kdysi jsem si tam dodělal i otoč na vyklápění velkých beden,v terénu je to dobré na vyrovnávání :-D nyní jsme si dal širší zadní kola,pasují z Balkancaru,neboří se to nyní tolik do trávy.
Jinak co vím,tak jsem nikdy nenarazil na Gliwici jenom se suchou spojkou.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Odpovědět

Zpět na „Převodovky“