vzv gliwice - spojka

převodové poměry, spárovaní převodovek s motory, řetězové a další převody, atd.

Moderátoři: rezis, Lukashil, Leo

Zpráva
Autor
doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: vzv gliwice - spojka

#16 Nový příspěvek od doca »

Taky se přidám k tématu, koupil jsem starý Balcancar DV 1733 s kousnutým motorem, ten už jsme opravily a šlape, ale mám problém v hydraulice, nevím jak to popsat - zdvihání věže jde normálně, zpátky samospádem, nejde to přes rozvaděč, ale naklápění věže - k sobě to jde krásně, ale od sebe se tam něco pere a úplně to syčí, jde to hrozně pomalu a dusí to motor, jakoby něco bránilo průtoku a to samí v orbitrolu na řízení - na jednu stranu to točí krásně a na druhou stejně blbě jako naklápění. na přívodu je asi nějaký dělič průtoku - rozvaděč - řízení, - ten jsem měl rozebraný, je tam jen šoupě a pružina, tam asi problém nebude, do rozvaděče se mi nechce lézt, navíc z orbitrolu už to přes něj nejde a dělá to na obě funkce, tak už nevím.

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: vzv gliwice - spojka

#17 Nový příspěvek od poulm »

Jak vypadá olej,není napěněný? Jinak naklápění věže bude asi přes nějaké škrcení průtoku,aby to nešlo moc rychle skokově,často se používaly přímo na hydraulickém válci dvojvsuvky s malou dirkou cca 1-1,5mm a když se tam dostane smítko,tak to dělá problémy.
Jinak hledat,kde ten tlak může tak narůstat a dusit motor.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

jirisulc
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 22, 2021 2:52 pm
Bydliště: plzeň

Re: vzv gliwice - spojka

#18 Nový příspěvek od jirisulc »

Zdravim, poradite kam dolit do spojky olej? Vysokozvih jsem ted koupil a spojka prokluzuje

mikis
Příspěvky: 45
Registrován: čtv bře 12, 2015 9:15 pm
Bydliště: Praha

Re: vzv gliwice - spojka

#19 Nový příspěvek od mikis »

Zdar, stejná otázka, kudy nalít olej do spojky když to nechci rozebírat... 😉 , Dík moc za odpověď M.

rammsteiner
Příspěvky: 59
Registrován: ned črc 03, 2011 2:37 pm
Bydliště: trencin

Re: vzv gliwice - spojka

#20 Nový příspěvek od rammsteiner »

Zdravim. Do meniča sa dostanete cez ovalny otvor vyfrezovany v prirube spojkoveho kosa. Je to pristupne od spojkoveho pedalu. Treba povolit zatku na menici a doliat napln. Objem si uz nepamatam, ale nasiel som ho niekde na nete.

mikis
Příspěvky: 45
Registrován: čtv bře 12, 2015 9:15 pm
Bydliště: Praha

Re: vzv gliwice - spojka

#21 Nový příspěvek od mikis »

Pokračuji v tématu, :) , ten otvor na dolití jsem našel nakonec i sám, samozřejmě děkuji za všechny rady, od té doby to jezdí. Ovšem mám problém se zatáčenim, má hrozně malou sílu , na betonu při stání zatočí pouze na jednu stranu...tu silnější myslím. Na trávě téměř vůbec, leda za jizdy...Nepomůže ani zvýšení otáček... dá se někde regulovat tlak oleje z čerpadla? Nebo je v háji orsta nebo čerpadlo??. Je mi divné, že nepomůže ani ten plný plyn, jako by byl tlak stále stejně nízký.
Olej se vrací normální, nepění....

Btw: mám tam hydrauliku, předpokládám že tam nemá být nic hustého...

Díky M.

Odpovědět

Zpět na „Převodovky“